'Bevolking crepeert' Eastman is trots op uitbreiding B fJtV/?3TTfl??Bn De FaamALTIJD ACTUEEL: D EWEEKKRANT. N LWoensdag 20 januari 2Ó10 - Pagina 34 Beste leerbedrijf 2008 Humacuba zet projecten op in arm Cuba Puzzel mee! deel van een etmaal een- stemmig-^ heid meuwig heid toilet artikel land in Azië van de graat ontdoen insect bijwoord uit drukking - - - r-x-' gebogen stad in Italië bedrijver terdege vogel naam achter grond muziek dikke staal draad gesloten christelijk feest horizon rustbank voertuig herfst bloem oude vocht maat huisdier winter sporter strand- meer woon vertrek rust teken sober race bandje knaag dier watering loof boom grond toon receptie voor zetsel familie lid roofdier Chinese munt V rivier in Siberië schou der manteltje E»m>n produceert en verkoopt y|«M|d clt.mle.Udn, «ISSSZ+n B.v. produceert netuurHjko- opletóingon. Meer weten? to wtMXP5tman.com of neem contect op; 0118 678000 en vrees neer Humen Reeoureo Edelman Cnemicel Mmdelburj, Hercuteewes 35, .338 PU Middelburg Rien Jonker, Site Manager, en Jan Bosma, Manager En gineering Maintenance zijn met recht trots op het technisch hoogstandje dat het bedrijf met de uitbrei ding in huis heeft. Jan Bosma heeft met zijn acht engi neers het ontwerp en de bouw zoveel mogelijk in eigen hand gehouden. Voor het tekenwerk zijn wel tekenaars van buitenaf ingehuurd. Door de uitbreiding beschikt Eastman over 65 procent meer productiecapaciteit voor de behandeling van deze synthetische harsen. De uitbreiding is het tweede deel van een drietrapsraket. In 2006 werd de eerste fase voltooid waardoor het productievermogen met 25 procent toenam. Nu deze investering zich had terugverdiend was het tijd voor de tweede fase. "De synthetische harsen hebben van nature een lichtgele kleur. Door ze kleurloos te maken zijn ze geschikt voor meerdere toepassingen zoals bijvoorbeeld de plakstrips en het aan elkaar hechten van de absorptielagen van luiers. Deze markt heeft bovendien weinig last van de recessie. Niemand stapt in economisch mindere tijden nog over op ka toenen luiers", aldus Rien Jonker. Het bedrijf beschikt inmiddels ook over een speciale tanks voor de vloeibare opslag van hars. Het halffa brikaat kan nu in tanktrucks afgeleverd worden bij de afnemers. Jan Bosma legt uit: "Een hele verbe tering, vooral uit milieutechnisch oogpunt. Voor vloei bare hars is geen verpakking nodig, dus dit zorgt weer voor minder afval." De nieuwe fabriek is ook milieu vriendelijk doordat afgassen en reststromen naar een verbrandingsproces gaan en omgezet worden in stoom. De stoom die deze ketels produceren, wordt weer ge bruikt voor de eigen installaties in de fabriek. Ook iets om trots op te zijn is de veiligheid binnen het bedrijf. Iets wat bij Eastman hoog in het vaandel staat. Gedurende de uitbreiding van de installatie hebben er geen grote incidenten plaatsgevonden. Jan Bosma: "Veiligheid is bij ons belangrijker dan de snelheid waarmee een pro ject afgerond wordt. Wat betreft de veiligheid wordt er geen enkele concessie gedaan. Hierdoor duurde de bouw iets langer, maar nul incidenten bij een dergelijke uitbreiding, is wel iets om trots op te zijn!" Al meer dan veertig jaar maakt Eastman deel uit van de karakteristieke skyline van Middelburg. Het bedrijf heeft zo'n 240 medewerkers in dienst en biedt daarnaast werk aan ongeveer 200 contractors. Eastman Chemical Middelburg is onderdeel van een wereldwijd concern. In 2008 werd de Middelburgse vestiging uitgeroepen tot beste leerbedrijf in de sector procestechniek. Onlangs gingen hulpgoederen van Humacuba in zeecontainers richting Cuba. foto. pr Puzzelland door rachel van westen GOES - De Goese stichting Hu macuba verleent medische hu manitaire hulp aan verschillen de landen, waaronder Cuba. Op dit moment heeft de stichting twee projecten opgestart, één daarvan voor een revalidatiecen trum in Havanna en een tweede voor een oncologisch kinderzie kenhuis in Santiago. Jaarlijks beleven duizenden toe risten een prachtige strandva- kantie in Cuba. Wat veel mensen niet weten, is dat Cuba ook een ander gezicht heeft. "Het land is zo arm dat er geen fatsoenlijke spullen voor de ziekenhuizen zijn", vertelt René Saat van de stichting. "Toeristen worden heel goed geholpen in mooie centra, maar de eigen bevolking komt daar niet binnen en cre peert. Dat is het probleem. Het gebouw van het revalidatiecen trum heeft groot achterstallig onderhoud. Er zijn geen fatsoen lijke bedden of beddengoed en mensen worden geopereerd zonder fatsoenlijke pijnstilling." De toestand in het oncologisch kinderziekenhuis is zo mogelijk nog erger, zegt Saat. "Wij sturen medische apparatuur en medi cijnen rechtstreeks naar het re validatiecentrum of het kinder ziekenhuis. Doordat de spullen niet eerst langdurig in een depot worden opgeslagen komt vrijwel alles gelijk op de plaats van be stemming terecht. Dat is onze kracht." Humacuba is nog hard op zoek naar sponsors. "Daar naast zijn we bezig met de orga nisatie van een fietstoertocht in mei. En we willen daar ook nog een leuke markt aan koppelen." Meer info: www.humacuba.com. Eastman Chemical Middelburg uitgeroepen tot beste leerbedrijf 2008 sector procestechniek MIDDELBURG - Vorige week dinsdag is door burgemeester Koos Schouwenaar van Mid delburg op feestelijke wijze de nieuwste uitbreiding bij Eastman Chemical Middelburg BV in gebruik gesteld. Het gaat om een installatie voor het kleurloos maken van kunstharsen.

de Faam | 2010 | | pagina 50