BLAUW GERUITE KIEL VLISSINGEN HERSTEL ZWARE PLAATWERKERIJ BIJNA KLAAR VERGADERING GEEN INTERNET? SERVICEBUS VOLGENDE WEEK WEER IN ACTIE TUMULT START UITBREIDING BEGRAAFPLAATS RITTHEM GEMEENTE NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 20 jANUARI 2010 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben O reel De herstelwerkzaamheden aan de Zware Plaatwerkerij zijn bijna klaar. De voormalige werkplaats van De Schelde is wind- en water dicht gemaakt. Ook ligt er een nieuwe vloer in en is er verlichting aan gebracht. Begin februari 2010 begint Panorama Walcheren met het schilderen van de eerste metershoge doeken. De stichting verwacht in juni 2010 open te gaan voor publiek. De Cultuurwerf denkt na over een mogelijke invulling van de andere helft van de Plaatwerkerij. www.scheldekwartier.nl Stadhuis Vlissingen Aanvang: 19.30 uur Gemeenteraad Donderdag 28 januari 2010 Agenda (onder voorbehoud) 1. Opening 2. Vaststellen van de agenda 3. Spreekrecht burgers 4. Vragenhalfuur raadsleden 5. Vaststelling notulen 5.1 van de openbare verga dering van 17 december 2009 6A. Schriftelijke vragen o.g.v. artikel 41 RvO 6B. Afhandeling moties (mondeling) 7. Over te leggen stukken 8. Te behandelen punten 8.1 Verzoek Stichting Kunst en Cultuur Vlissingen november 2009 8.2 Verzelfstandiging Zee land Seaports 8.3 Vaststelling verstedelij- kingsdocument Kiezen Delen 8.4 Uitvoering Wet gemeen telijke antidiscriminatie voorzieningen 8.5 Project Veilige Start Zeeland 8.6 Maatschappelijke stages 8.7 Zorg Advies Teams 8.8 Vriendendienst 8.9 Nota 'onderhoud gebou wen en accommodaties' 8.10 Invoering WABO 8.11 Toegekende subsidie plusproject en proeftuin project zwerfafval 8.12Tweede tussenrap portage en tweede begrotingswijziging 2009 van de Kredietbank Walcheren (KBW) 8.13 Eerste begrotingswijzi ging 2010 OLAZ 9. Moties 10. Sluiting www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Heeft u thuis geen internet maar wilt u wel Vlissingen.nl bekij ken? Ga dan naar het stadhuis, bibliotheek 't Spui of biblio theek Oost-Souburg, daar kunt u Vtissingen.nl gratis bekijken. Volgende week rijdt de Service bus van de gemeente Vlissingen weer. Deel uw ideeën met ons! Heeft u vragen, klachten of ideeën op het gebied van de openbare ruimte? Bezoek dan in uw eigen wijk of dorp de Servicebus van de gemeente Vlissingen. Vanuit de bus ondernemen wij actie om uw vraag/klacht zo snel mogelijk op te lossen. Schema De Servicebus rijdt elke even week door de gehele gemeente en stopt op vaste plaatsen. www.vlissingen.nl/serviceteam SCHEMA SERVICEBUS Dag en tijd Wijk Maandag 25 januari 2010 09.00-11.30 uur Winkelcentrum Paauwenburg 13.00-15.30 uur Winkelcentrum Paauwenburg Dinsdag 26 januari 2010 09.00-11.30 uur Gildeweg (Albert Heijn) 13.00-15.30 uur Ter Reede (ingang Vredehoflaan) Woensdag 27 januari 2010 09.00-11.30 uur Karolingenburg (tegenover supermarkt) 13.00-15.30 uur Oranjeplein Donderdag 28 januari 2010 09.00-11.30 uur Winkelcentrum Papegaaienburg 13.00-15.30 uur Winkelcentrum Papegaaienburg Vrijdag 29 januari 2010 09.00-11:30 uur Scheldestraat (Mies Bloemenhuis) 13.00^15.30 uur Fonteyne Dit is mijn laatste column in deze raadsperiode. Een periode met veel politieke tumult, met hal verwege een heuse en heftige politieke en bestuur lijke crisis. Het college moest aftreden en problemen die dringend om oplossingen vroegen, bleven liggen. Natuurlijk ging het dagelijkse werk gewoon door: het afval werd zoals altijd keurig opgehaald, vergunningen werden uitgegeven, paspoorten verstrekt etc. Maar kwesties die om politieke besluiten vroegen, zoals bijvoorbeeld het Scheldekwartier, liepen vertraging op. Hangende kwesties weer vlot Gelukkig was het mogelijk om vrij snel een nieuw college te forme ren. Ik moest daar, als voorzitter van de grootste fractie in de raad, het voortouw in nemen en kijk nu met voldoening terug op dat pro ces. Het is ons - raad en college - gelukt om de politieke crisis achter ons te laten en 'hangende' kwesties weer vlot te trekken. Daarmee zijn ze nog niet opgelost, maar daar wordt wél hard aan gewerkt. Het college pakt uiteenlopende problemen kwiek en vasthoudend aan en weet de raad vaak te overtuigen. De raad blijft kritisch, maar de sfeer, die tijdens de crisis wat verzuurde, is er weer een van samenwerking. 3 maart 2010 Mijn persoonlijke wens voor 2010 is dat dit college na de verkiezin gen door kan. Een ander college leidt onvermijdelijk opnieuw tot ver traging. Er is veel gezaaid en er moet geoogst worden. Ik wil daar vanuit de raad nog één periode een bijdrage aan leveren. Helaas heeft mijn huidige partij alle ervaring aan de kant geschoven en gekozen voor radicale 'vernieuwing'. Een lokale partij wil graag van mijn erva ring gebruikmaken. Mijn gedachten en opvattingen over wat belang rijk is voor Vlissingen veranderen niet en ik blijf sociaal democraat: de inhoud blijft dezelfde; de verpakking wordt 'nieuw'. Awel, het laat ste woord heeft de kiezer! Op 3 maart 2010 weten we of dit ook mijn allerlaatste column was. Raadslid Henk de Haas, fractie PvdA Telefoon: 417859, e-mail: dehaas@zeelandnet.nl www. vlissingen .pvdan l Dinsdag 12 januari 2010 is de aanne mer gestart met de werkzaamheden voor de uitbreiding van de begraaf plaats Ritthem. De uitbreiding betreft 312 graven voor volwasse nen, 40 kindergraven, 40 urnengra ven, 36 urnennissen en een strooi- weide voor het verstrooien van as op de bestaande begraafplaats. Als eerste wordt de omringende onderbegroeiing verwijderd. Ver volgens worden de bomen in de buitenrand gerooid waarna het grondwerk voor de uitbreiding wordt aangepakt. Het rooien van de beplanting levert aanvankelijk een kaal beeld op. De nieuw aan te brengen haag, die bij aanplant al een hoogte heeft van 1.50 m groeit echter binnen enkele jaren uit tot een brede, dichte heg met een hoogte van 2 m. Samen met de nieuw te planten bomen ontstaat dan weer de beslotenheid en intimi teit die nu zo kenmerkend is voor de Ritthemse begraafplaats. De gemeente Vlissingen benadrukt dat alle bestaande graven onaange roerd en dat de grafgedenktekens intact blijven. www.vlissingen.nl/ begraafplaatsritthem eubeheer hebben ontvangen: Besluit algemene regels voor in richtingen milieubeheer van H. Telli voor het oprichten van een inrichting. De inrich ting is gelegen op het perceel Scheldestraat 8 te Vlissingen. Voorkeursrecht panden Boule vard Bankert 130, 154 en 156 Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken op grond van artikel 7, lid 1 van de Wet voor keursrecht gemeenten (Wvg) bekend, dat zij, op grond van het bepaalde in artikel 6 van de Wvg op 19 januari 2010 hebben beslo ten om gronden voorlopig aan te wijzen, waarop de artikelen 10 tot en met 24, 26 en 27 van de Wvg van toepassing zijn. Dit besluit bestaat uit een kadas trale tekening met daarop aangege ven de onroerende zaken, waarop een voorkeursrecht wordt geves tigd en een lijst van kadastrale nummers van de aangewezen onroerende zaken met vermelding van grootte en eigenaars en beperkt gerechtigden, en ligt ter inzage in het gemeentehuis van Vlissingen. Het voorkeursrecht op de desbe treffende percelen treedt daags na publicatie in de Staatscourant in werking, dus op 21 januari 2010. De eigenaren en beperkt zakelijk gerechtigden met betrekking tot de aangewezen percelen ontvangen één dezer dagen afzonderlijk bericht. Dit besluit vervalt van rechtswege drie maanden na dagte kening of zoveel eerder als een besluit van de gemeenteraad tot aanwijzing ingevolge artikel 3, 4 of 5 van de Wvg in werking treedt. Bezwaar en beroep Tegen het besluit van burgemeester en wethouders tot voorlopige aan wijzing staat ingevolge de Alge mene wet bestuursrecht bezwaar en beroep open. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kun nen belanghebbenden gedurende een termijn van zes weken na publicatie (dus t/m 2 maart 2010), waarin de terinzagelegging bij de gemeente bekend is gemaakt, een bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Vlissin gen, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en moet tenminste bevatten de naam en adres van de indiener, de dagte kening, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar gericht is en de gronden van bezwaar. Indien belanghebbende bezwaar heeft ingediend, kan hij zij tevens een verzoek om een voorlopige voorziening indienen bij de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank te Middelburg. Hier voor is griffierecht verschuldigd. Zienswijze voorstel aan gemeenteraad tot aanwijzing Tevens zullen wij ons besluit tot voorlopige aanwijzing doen volgen tot het uitbrengen van een voorstel aan de gemeenteraad tot (defini tieve) aanwijzing op grond van de door de raad op 17 december 2009 vastgestelde structuurvisie 'Vlissin gen een stad aan zee - een zee aan ruimte'. Op grond van artikel 4:8 van de Algemene wet bestuurs recht kunnen t/m 2 maart 2010 schriftelijk zienswijzen naar voren worden gebracht bij de gemeente raad, Postbus 3000, 4380 GV Vlis singen. Voor het indienen van een mondelinge zienswijze dient u bin nen de genoemde termijn contact op te nemen met dhr. B. van de Waal, tel. 0118-487059. Nieuwe 'Verordening voor zieningen maatschappelijke ondersteuning gemeente Vlissingen 2010' Als gevolg van de wijziging van de Wet maatschappelijke ondersteu ning (Wmo) omtrent het inzetten van alfahulpen voor het verlenen van hulp bij het huishouden moest ook de verordening worden aange past. De gemeente Vlissingen heeft van deze gelegenheid gebruikge maakt om tegelijkertijd een aantal redactionele verbeteringen door te voeren. Daarom is gekozen voor het opstel len van een nieuwe verordening: de Verordening voorzieningen maatschappelijke ondersteuning gemeente Vlissingen 2010 met een toelichting. De raad van de gemeente Vlissin gen heeft in zijn vergadering van 17 december 2009 de Verordening voorzieningen maatschappelijke ondersteuning gemeente Vlissin gen 2010 met de daarbij behorende toelichting vastgesteld en daarbij bepaald dat deze verordening op 1 januari 2010 in werking treedt. Daarnaast heeft de raad besloten om de Verordening maatschappe lijke ondersteuning gemeente Vlis singen 2007 in te trekken op 31 december 2009. De Verordening voorzieningen maatschappelijke ondersteuning gemeente Vlissingen 2010 met de daarbij behorende toelichting lig gen ter inzage bij het Wmo-loket van de gemeente Vlissingen, Paul Krugerstraat 1. Vlissingen, 20 januari 2010 B&W van Vlissingen Postbus 3000 4380 GV VLISSINGEN

de Faam | 2010 | | pagina 11