Middelburg op postzegel www.middelburg.nl Commissie Straatnaamgeving Eenrichtingsverkeer op rotonde Veerseweg A 7 ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 13 januari 2010 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-maii naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.ni Maximaal Text: vanaf pagina 830 Na maanden van informatie verzamelen tekstschrijven, vormgeven en drukken is de derde editie van het Middelburg Magazine gereed. Het nieuwe Middelburg Magazine staat weer vol informatie over attracties, evenementen, excursies en bijzondere bezienswaardigheden in Middelburg. Tijdens de nieuwjaarsreceptie op 9 januari is het Middelburg Magazine feestelijk gepresenteerd. Het eerste exemplaar was voor Renske Poll van de Tourist Shop. Het Middelburg Magazine is een initiatief van de gemeente Middelburg, in samen werking met VOM, Koninklijke Horeca Nederland, Tourist Shop en tal van adver teerders. Het blad heeft een looptijd van twee jaar. Wilt u ook een exemplaar? Loop dan even binnen bij de Tourist Shop aan de Markt 51, in de Drvkkerij. In de serie Mooi Nederland 2010 van TNT Post wordt Middelburg met een postzegel opgenomen. Op het postze- gelvel, welke vijf postzegels van 0,44 euro bevat, staat de plattegrond van Middelburg met een wandelroute langs de bekendste monumenten. De hoogte punten van de stad zijn op de postze- gelrand geaccentueerd door middel van silhouetten, zoals van de Kloveniersdoe len, het Abdijcomplex, maar ook het stadskantoor en de wijk Veersepoort. 'In tekstballonnen wordt extra informatie gegeven, waarin het ontwerp in een historisch perspectief wordt geplaatst. Het eerste (ingelijste) velletje postzegels werd tijdens de nieuwjaarsreceptie over handigd aan de heer Piet Weststrate, secretaris filatelistenvereniging "De Vliegende Hollander". De postzegel is vanaf 12 januari te koop bij de TNT-Postverkooppunten in Middel burg en bij de Collect Club van TNT. Honderden Middelburgers brachten afgelopen zaterdag een bezoek aan de gemeentelijke nieuwjaarsreceptie. Naast een toost op het nieuwe jaar kwamen de bezoekers alles te weten over de grote evenementen die dit jaar in Middelburg plaatsvinden: het bezoek van de koninklijke familie, de finish van de Giro dltalia en de herdenking van het bombardement. Op dinsdag 19 januari vindt er een openbare vergadering plaats van de commis sie Straatnaamgeving. Deze vergadering wordt gehouden van 10.30 tot 12.00 uur in het stadskantoor. Op de agenda staan onder andere de eventuele benoeming van een straat of plein bij het nieuwe winkelcentrum in de Stromenwijk, de wijziging van de situa tieschets van het Jacob Roggeveenhof en de eventuele hernoeming van het gedeelte van de Piet Heinstraat tussen Dorus Rijkersstraat en Toorenvliedtwegje. Gemeente Middelburg krijgt steeds meer klachten binnen over het verkeersge drag op de rotonde Veerseweg/Nassaulaan. Een veelgehoord probleem is dat fietsers regelmatig de rotonde in tegengestelde richting berijden om een stuk 'af te snijden'. Automobilisten op de rotonde verwachten dit niet en hierdoor ont staan gevaarlijke situaties. De gemeente benadrukt dat op de fietspaden nabij de rotonde eenrichtingsverkeer geldt voor fietsers en rekent op uw medewerking. Daarnaast gebeurt het regelmatig dat gemotoriseerde voertuigen over het middeneiland van de rotonde rijden. Dit is uiteraard verboden. Volg daarom ge woon de rijbaan en berijd de rotonde zoals het hoort. Hiermee doet u de overige weggebruikers een groot plezier. r Foto: Jan Koole Foto: Jan Koole

de Faam | 2010 | | pagina 9