Wethouder Van Klinken opent nieuwe speelpleintjes Voorbereidingen Koninginnedag in volle gang Gewoon 30 campagne voeren blijft nodig 30 APRIL 2010 Foto: Aart van Belzen Gemeente Middelburg heeft de afgelopen jaren hard gewerkt om alle woongebieden in te richten als 30km-zone. U ziet aan de poorten dat u een 30km-zone binnen rijdt. Een poort bestaat uit een 30km-bord aan gebracht op rood wit gestreepte palen. In een 30 km per uur gebied hebben bestuurders van rechts altijd voor rang, dus ook fietsers. Dit houdt in dat er een paar bestaande voorrangs situaties zijn vervallen. Dus alle be stuurders van rechts hebben voor rang, met uitzondering van uitritten en op kruisingen waar voorrang met ver keersborden wordt aangekondigd. Als u een 30 km-zone verlaat ziet u dit ook weer aan dezelfde poorten met een bord einde 30 km er op. De politie controleert daarnaast regel matig of iedereen zich aan de snelheid houdt. Veel voertuigbestuurders vin den 30 km per uur overdreven lang zaam. Maar weet u dat u bij 30 km per uur op een droge weg, wanneer u oplettend rijdt, een remweg nodig hebt van ongeveer 13 meter en bij 50 km per uur een remweg van maar liefst bijna 28 meter? Staandehoudacties Naast deze infrastructurele aanpak om woongebieden verkeersveilig te maken, heeft de gemeente Middel burg in samenwerking met Verkeers politie Zeeland en Veilig Verkeer Ne derland al vier keer de communicatie campagne "Gewoon 30! Daar kun je mee thuiskomen" gevoerd. Een initia tief waarbij kinderen automobilisten staande houden en aanspreken op hun rijgedrag. Op deze manier dwin gen zij de bestuurders na te denken over de gevaren van te hard rijden in een woonwijk. De staandehoudacties krijgen een ver volg in 2010. De kracht van de herha ling blijkt te werken. Aandacht voor verkeersveiligheid werkt namelijk altijd in het voordeel van de fietsers, maar ook voor overstekende voetgangers en spelende kinderen. Voor meer informatie over de staan dehoudacties kunt u zich wenden tot Anja Jonkman-Kuijl van de gemeente Middelburg. Telefoonnummer (0118) 67 54 23. Zaterdag 16 januari opent wethouder Huub van Klinken drie speelpleintjes aan de Westmede, Breedmede en de Grootmede. Om 14.00 uur opent Van Klinken het eerste pleintje aan de Westmede (naast de gymzaal) door een bord met de naam van het speelpleintje en de namen van de sponsoren te onthullen. Na ruim een jaar plannen maken, sponsoren zoeken en plannen bijstel len heeft de werkgroep Grootmede/ Breedmede het voor elkaar gekregen om drie speelpleintjes te realiseren. Onder leiding van Opbouwwerk Mid delburg (Stichting Welzijn Middelburg) wordt er ter gelegenheid hiervan een feest georganiseerd. Na de onthulling van de naam van het eerste pleintje wordt er in (lawaai) optocht naar het volgende pleintje aan de Breedmede gelopen. Van daaruit naar de Grootmede voor het volgend bord en dan kan het feest pas echt beginnen. Het feest duurt tot 16.00 uur. Het lijkt nog ver weg, maar het komt er al snel aan. Hare Majesteit de Ko ningin en leden van de koninklijke fa milie vieren vrijdag 30 april Koningin nedag in Wemeldinge (gemeente Ka- pelle) en Middelburg. De gemeente is eind december 2009 gestart met de voorbereidingen voor het bezoek. Samen met de Stichting Evenementen Middelburg en de Oran jeverenigingen wordt een uitgebreid programmavoorstel gemaakt. Begin april wordt het definitieve programma gepresenteerd. Intussen gaat er ook veel aandacht uit naar veiligheid en de bereikbaarheid van de stad. Omwo nenden en betrokkenen worden daaro ver de komende maanden uitgebreid geïnformeerd. Koninginnedag wordt in 2010 in Mid delburg een hele dag feest voor jong en oud! Een dag waarop we met zijn allen de stad goed en positief op de kaart kunnen zetten. Heeft u zelf nog vragen of ideeën? Neem dan contact op met de projectgroep, telefoonnum mer (0118) 67 57 25 of kijk binnen kort voor meer informatie op www.koninginnestad.nl. www.koninginnestad.nl In opdracht van de gemeente Middelburg start KWS Infra bv binnenkort met de reconstructie van Havendijk-Punt. Het gebied wordt opnieuw ingericht om de route gereed te maken voor aansluiting op de nieuwe N57. Op dinsdag 19 januari vindt er van 19.00 tot 21.00 uur een inloopbijeenkomst plaats in de raadzaal van het stadskantoor. Het projectteam is die avond aanwe zig om uitleg te geven over de plannen en vragen te beantwoorden. Foto: Aart van Belzen De gemeenteraad van Middelburg komt op maandag 18 januari bij elkaar voor haar maandelijkse vergadering. Die begint om 19.30 uur in het stadskantoor. Agenda onder voorbehoud 1 .Opening en vaststelling agenda 2.Vastste!ling notulen raadsvergadering 14 december 2009 3.lngekomen stukken 4.Kadernota Vrijwilligersbeleid gemeente Middelburg 2010-2013 Samen Sterk 5.Buurtservice ö.Herziening exploitatieopzet Veldzigt 7.Herziening exploitatieopzet Bachtensteene 8.0pheffing en afrekening gemeenschappelijke regeling Centrale Post Ambulancevervoer (CPA) 9.Zienswijze op voorlopige bijdrage 2010 gemeenschappelijke regeling Zeeuws Archief (ZA) 10.Beschikbaar stellen krediet voor de aanleg van Speelhof Hoogerzael 11.Wijzigen bestemmingsplan Veersepoort ten behoeve van bouw van een woning en garage op voormalig hoveniersbedrijf aan de Prooijenseweg 12.Cameratoezicht op Arnestein 13.Vaststellen van een referendumverordening 14.Verstedelingsdocument 'Kiezen en Delen' 15.Herijking Kwaliteitsatlas 16.Beleidsplan Openbare verlichting 17.Vaststellen Verordening Antidiscriminatievoorziening Middelbug 2010 18.Beschikbaar stellen krediet ten behoeve van Koninginnedag 2010 19.Verlengen overeenkomst accountant 20.Zienswijze op 2e Begrotingswijziging 2009 en 2e Begrotingswijziging 2010 gemeenschappelijke regeling Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) 21.1e Uitvoeringskrediet Molenwaterpark Theater 22.Bestemmingsplan Hotelontwikkeling Oranjeplaat ten behoeve van de bouw van een hotel, appartementencomplex en recreatiewoningen 23.Vervallen 24.Vaststelling 'Minimaregeling Walcheren' 25.Zienswijze op le begrotingswijziging 2009 gemeenschappelijke regeling Openbaar Lichaam Afvalverwijdering Zeeland (OLAZ) 26.Verzamelvoorstel tot het wijzigen van de begroting 2010 27.Verbetering en uitbreiding sportcomplex Veerse Poort Op de radio Radiozender Coolfm is iedere raadsvergadering aanwezig om verslag te doen. In het programma Politiek Lokaal kunt u luisteren naar het verloop van de raadsver gadering van 18 januari en reacties van bestuurders en bezoekers. De uitzending staat op voor vrijdag 22 januari om 20.00 uur. Herhaling op maandag 25 januari om 20.00 uur.

de Faam | 2010 | | pagina 8