Vlissingen pakt 60 panden met illegale kamers aan Jan de Nooijer vof j*. Schrijven aan zee De Basis De Slag om de Schelde Inschrijving Popronde 2010 is weer gestart Woning-en meubelstoffeerder dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Gemeente geeft een laatste waarschuwing Foto-expositie Bekijk 't van Rens Weststrate Cursus veilig werken met de motorkettingzaag Langstraat 79 - Arnemuiden www.jandenooijervof.nl Uw trap laten bekleden? Wij bieden verrassend lage prijzen! De nieuwe collectie overgordijnen en vitrages Kendix 2010 zijn binnen! 40% korting op de gehele collectie badmatten, alles moet weg! In de maand januari en februari hoge kortingen op alle tapijten, overgordijnen en vitrages. Wij geven hoge kortingen op het herstofferen van uw meubels, caravan- en bootkussens. Meubels, Tapijt, Laminaat, Meubelstoffen, Textiel, Binnen en buitenzonwering, Ouergordijnen, Vitrages, Vinyl, Rolluiken, Behang. Dansschool Salsa Para Siempre 16 lessen van 1,5 u. totaal slechts 30 Euro p.p. Woensdag 13 januari 2010 - Pagina 5 Boek over Slag om de Schelde DOOR ELLEN DE VRIEND VLISSINGEN - De Slag om de Schelde was een militai re operatie in het zuidwes ten van Nederland in de Tweede Wereldoorlog. Jan van Damme van de PZC verzorgde de eindredactie van het boek De Slag om de Schelde. De tweede druk is vanaf 22 januari te koop. De eerste druk van het boek met de gebundelde krantenartike len was binnen één week uitver kocht. Zoals hoofdredacteur Pe ter Jansen van de PZC in het voorwoord schrijft is voor de naoorlogse generaties de Twee de Wereldoorlog steeds meer een gebeurtenis uit de geschie denisboeken. Omdat het vijfenzestig jaar gele den is dat Zeeland werd bevrijd, was dit een mooie gelegenheid om de aangrijpende, ontroe rende en soms schokkende ver halen uit de krant te bundelen in een boek. Dagboekje Te lezen is bijvoorbeeld over Mien van Nieuwenhuijzen, die vlakbij de Sloedam woonde, en een dagboekje bijhield. De eer ste bommen die de Westkap- pelse dijk misten en Co Rein- „G.eaUicorrien ;>t-vrijden 7a'eland ■'«'•sKMNhi'r-wi*-»- i-M DOOR MARCEL VAN DER VOORT VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen heeft onlangs de ver huurder van illegale kamers in de Clijverstraat de laatste waar schuwing gegeven. Hij moet binnen vier weken stoppen, an ders volgt er een dwangsom van 2.500 euro per week. Dat kan oplopen tot 50.000 euro. Vliss ingen wil de eigenaren van zo'n zestig panden danpakken die kamers verhuren aan veelal Poolse arbeiders. Voor de ge meente is deze laatste waar schuwing de volgende stap in de aanpak om de illegale ka- merverhuur tegen te gaan. Vlis singen doet dit sinds juli 2008 structureel. Eigenaren van pan den, waarvan wordt vermoed dat er illegaal kamers worden verhuurd, worden aangeschre- ven en, als er aanleiding toe is, bezocht door een inspecteur van de gemeente. Als er illegaal kamers worden verhuurd wordt verteld dat de juiste vergunnin- houdts familie die in een kano over Walcheren voer. Catrien Dieleman was destijds 12 jaar en vertelt over het water dat door de dijk van Ritthem kwam. Ook staan in het boek duidelijk de militaire episodes vermeld, voorzien van duidelij ke kaartjes. Bijna de helft van het boek is bovendien voorzien van zwart wit foto's van de Zeeuwse Beeldbank, ter opluistering van de verhalen. Burgerslachtoffers In oktober en november 1944 werd de monding van de Schel de bevrijd. De slag om de vrije doorvaart naar Antwerpen was hard. Honderden burgerslacht offers vielen, Walcheren stond onder water en veel huizen en boerderijen waren beschadigd of vernietigd. Geallieerde kroniekschrijvers noemen de gevechten in de Zeeuwse klei zelfs zwaarder dan op de stranden van Normandië. Zo verdient de Slag om de Schelde een plaats bij de me morabele veldslagen in West- Europa, naast D-day, Market Garden en het Ardennenoffen sief. De Slag om de Schelde kost 15 euro. je éigen wereld op rie-faam.nl DOOR JOSIE KNEEPKENS MIDDELBURG - Popronde, het reizende muziekfestival van Ne derland dat ook in Middelburg langskomt, gaat in september 2010 weer van start. Afgelopen editie vond plaats in tweeën twintig steden. Dit keer groeit- het festival verder en strijkt neer in vijfentwintig steden. Het fes tival is in het leven geroepen om talentvolle opkomende Neder landse bands en artiesten een kans om intensieve speel- en tourervaring op te doen, een nieuw publiek te bereiken en hun netwerk in heel Nederland uit te breiden. In elke stad staan op één avond tientallen acts ge programmeerd op ongeveer twintig locaties, variërend van bruin café tot poppodium. Alle concerten zijn gratis toeganke lijk. Bands als Racoon, Voicst, Stuurbaard Bakkebaard, The Sheer, Sabrina Starke, A Balla- deer, Roosbeef, Marike Jager, Lucky Fonz III en De Staat heb ben mede dankzij de Popronde meer bekendheid gekregen. Bands en artiesten die zich in willen schrijven kunnen zich aanmelden voor 1 maart via www.popronde.nl. Daar is een formulier in te vullen, enkele tracks, een foto en een biografie. Popronde wordt georganiseerd in samenwerking met lokale or ganisaties op muziek- en cul tuurgebied en coproducent Muziek Centrum Nederland. gen aangevraagd moeten wor den. Blijft hij onder dezelfde omstandigheden kamers ver huren, dan volgen maatregelen. Het opleggen van een dwang som en het uiteindelijk verzege len van een pand zijn de laatste stappen die de gemeente kan nemen. Woordvoerder Pien Wildeman van de gemeente kan niet zeggen om hoeveel mensen het gaat die onder ge noemde omstandigheden een kamer huren. "Vaak zitten er te veel personen in één huis. Er zijn plannen voor twee hotel schepen voor de buitenlan ders." VLISSINGEN - De foto-exposi tie Bekijk 't van Vlissinger Rens Weststrate is tot en met 28 fe bruari te zien in Bibliotheek 't Spui in Vlissingen. De hobbyfo tograaf is door Stichting Vlissin gen Promotie en 't Spui geno mineerd voor de Foto van het Jaar verkiezing die zondag 14 ja nuari plaatsvindt in de Vlissing- se bibliotheek. Weststrate wordt dit jaar 50 jaar. De expositie is zijn verjaardagscadeau van fa milie en vrienden, die ieder een indrukwekkende foto van hem hebben uitgezocht. Het resul taat is een expositie waarin het zoeken naar de simpele en ge wone dingen in het leven cen traal staat. DISHOEK - Kinderboekenschrijfster Beppie van den Dries begint 24 januari een workshop intui- tief schrijven. De workshop is van 10.30 tot 16.30 uur in Stormtijd, een sfeervolle locatie onderaan de duinen, Kaapduinseweg (bij het pannenkoe kenhuis) in Dishoek. Op Valentijnsdag, 14 febru ari, is de tweede workshop met het thema: Passie en plezier. Informatie en aanmelding: Beppie van den Dries tel. 0118-851684 of per mail driesbep- pie@gmail.com Bar-eodrecht TÖ187 480561 Goes T 0113 2722 41 MkSdelbarras TÖ1S7 480561 c®ntracï@eduó&Èa.ni www.edudelta.nl Wasserij Vrijburg Vlissingen Prod uctweg 5 0116-47 34 64 ,vjassa/0 Wassalon Laverie Middelburg Dra kstraat 14 0116-62 34 99 - wasservice - stomerijservice - overhemdenservice - strijkservice - ophaaldienst Particulieren en bedrijven horeca Overalls prijs incl. reparatie Brandvertragend maken van textiel montessorischool 16 januari open dag Montessorischool 'De Basis' Op zaterdag 16 januari is het van 10.00 tot 12.00 open dag op Montessorischool 'De Basis' in Goes. Montessorischool 'De Basis' is een basisschool waar echt individueel en adaptief onderwijs gege ven wordt en uw kind centraal staat. De school bestaat volgend schooljaar 25 jaar! Enkele kernpunten van het montessorionderwij_s zijn: Aandacht voor de "eigenheid" van elk kind, Zelfstandig werken naar eigen tempo en op eigen niveau, Individuele begeleiding, Activiteiten leren plannen en indelen, Aandacht voor de opbouw van een positief zelfbeeld, Respectvol omgaan met elkaar en de omgeving. Tijdens de open dag zijn er leerkrachten, ouders en leerlingen aanwezig die u meer over de school en het onderwijs kunnen vertellen. Voor jonge kinderen is er die dag opvang in de school. U bent van harte welkom! Als u zaterdag 16 januari verhinderd bent, kunt u altijd een afspraak maken om een andere keer te komen kijken. Montessorischool 'De Basis' Frambozestraat 29, Goes tel. 0113-216 707 www.montessorigoes.nl start nieuwe voorjaarscursussen. Gratis proeflessen en inschrijving: Karolingenburcht, Vlissingsestr. 47-55, O-Souburg: zondag 17 jan. 20.00 u. en donderdag 21 jan. 20.00 u. Loze VissertjeGoese Sas 11 Wilhelminadorp: maandag 18 jan. 20.00 u. Café De Concurrent (Club Midnight) Bellamypark 22, Vlissingen: dinsdag 19 jan. 20.00 u. Dordrecht: vrijdag 22 jan. 20.00 u. Info: www.salsaparasiempre.nl Tel. 06 53 59 25 29 t e it'ti a t /-mm,, .T NIEUWE KAART! MAAND-SPEC1AL! €13,50 HAPPY MENU HOUR! Sterk verlaagde menuprijs Elk£ dag Ito 31 januari! Loos <k? artievwrvraarden op on/uvvebsita! Boulevard - Vlissingen - 0118-41 55 55 Pedro en Arlette Ventevogel

de Faam | 2010 | | pagina 5