eek Kinderen gratis mee Spaan nBBqë Krant i tfratic mooi I Hl Uw nieuwe bril bijna of helemaal vergoed! Dat is een goed begin! m C Spelen in de sneeuw De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL f dé 3-daagse minicruise naar Engeland vanaf 79 euro p.p. a P&OV* Ferries SS HANS ANDERS Is het alweer even geleden dat u een nieuwe bril heeft gekocht? Dan is het in 2010 wellicht weer mogelijk om een nieuwe bril te declareren bij uw zorgverzekeraar. Zo kunt u het nieuwe jaar goed beginnen. Afhankelijk van uw polis wordt uw bril bij Hans Anders vaak bijna of helemaal vergoed! Voor klanten van een aantal zorgverzekeraars kunnen wij de declaratie zelfs rechtstreeks bij de verzekeraar indienen. U hoeft dan dus zelf niets, of slechts een klein bedrag bij te betalen in de winkel. Lekker snel en heel eenvoudig! Kijk direct op www.hansanders.nl/zorg voor de vergoeding die uw zorgverzekeraar dit jaar biedt en de aanvullende informatie. Hans Anders Middelburg - Lange Viele 59 Hans Anders Vlissingen - Walstraat 70 Woensdag 13 januari 2010 - Pagina 44 weGGNGR Huis-aan-huisMedia Een spectaculaire actie! Boek nu bij P&O Ferries een 3-daagse minicruise en neem uw (klein)kind gratis mee. Een onvergetelijke miniva- kantie met twee avonden op de 215 meter lange Cruiseferries op zee en een dag stedenbezoek in Enge land. York Haar middeleeuwse uiterlijk en schilderachtige straatjes gecombineerd met moderne winkels, een imposante ka thedraal, leuke attracties en meer dan 30 musea maakt de stad York leuk voor ieder een. Huil Huil biedt in een aangename sfeer veel plezier voor de he le familie. Met een leuke ha ven, vele gratis musea, tradi tionele pubs, twee grote overdekte winkelcentra en gezellige Engelse winkelstra ten, is Huil een ideale stad voor een dagje uit voor ieder een. Bezoek zeker onze favoriete attractie The Deep waar u wordt binnengeloodst in een kleurrijke onderwaterwereld. :1V. •>V?5s' 'rkt-- 3-daagse minicruise €79 p.p. Kind gratis! Incl. volbezette 2- of 4-persoons Inside cabin en bus in Engeland Bestemming: Hull of York Per betalende volwassene reist een kind in dezelfde cabin gratis mee Weekendtoeslag (do t/m za): €16 per volwassene Cabin met zeezicht: toeslag €28 per cabin Boek uiterlijk 30 januari voor reizen t/m maart 2010 Bel 020 - 201 33 33 (ma - za, 09.00 - 17.30 o.v.v. boekcode 'WEG - kids free' Op basis van beschikbaarheid Enthousiast zag ik mijn vader zelden, tenzij het ging sneeuwen. Hij sprong op uitzijn 'luie stoel', liep naar het raam en begon de vlokken naar beneden te kijken. "Het is paksneeuw", zei hij. Dan wisten we dat het goed zat. In grote vlokken kwam de paksneeuw omlaag, tegen de lucht nog grijzig en dijfuus, op de grond zich opho pend tot de witte wa de die elke speeltuin overbodig maakt. In een uurtje was de we reld omgetoverd tot een pretpark waar geen Efteling tegenop kon. We renden naar buiten om in de sneeuw te rollen, el kaar te bekogelen, in te peperen, glijbanen te maken, enorme sneeuwballen te rol len voor de pop die onder leiding van mijn vader werd ge boetseerd, inclusief twee antracietzwarte kooltjes, een winterwortel, een pijp en kno pen uit de naaidoos van mijn moeder. Aan zo'n dag mocht geen einde komen. Dit is meer dan vijftig jaar geleden, maar voor mij zal sneeuw altijd die magie behou den. Ik liep door een bos waar 's nachts een pak gevallen was. Ik was alleen met mijn herinneringen, maar eenzaam was ik niet. Het wemelde van dierensporen. Ik wou dat ik Winnetou was, dan zou ik herten van zwijnen en de vos van de hazen kunnen on derscheiden. Wat ik zag waren driehoekige pootafdrukken die in het slechtste geval af komstig waren van de hond van de buren. Ik verbood mezelf dergelijke defaitistische bespiegelingen. Net als vroeger kreeg ik aanvanke lijk koude voeten in mijn kaplaarzen, maar hoe langer ik buiten bleef des te warmer werden mijn voeten. Ik werd kind. Het begon weer te sneeuwen. Het landschap was oogverblindend wit. Achter me hoorde ik een zwaar hijgen snel dichterbij ko men. Ik durfde niet foto: peter elenbms te kijken. Als het een wild zwijn was, moest ik in een boom klimmen. Nu was ik wel kind geworden maar een boom had ik lang niet beklommen. Vlak achter me was het hijgen nu. Elk moment kon ik worden besprongen. "Opzij", schreeuwde het. Mij passeerde met grote snelheid een vermoedelijk Belgische veldrijder meteen monsterachtige racebril op. "Bedankt, hè", riep hij, razendsnel verdwijnend in de witte uitgestrektheid. Reageren op de column van Henk Spaan? Ga naar www.deweekkrant.nl/spaan Wanneer u dit jaar recht heeftop vergoeding, en u uw bril gekocht heeft bij Hans Anders in 2010. Hoewel wij er naar streven in deze toelichting altijd juist en volledig te zijn, zijn de polisvoorwaarden 2010 van uw zorgverzekeraar altijd leidend. Hans Anders kan in geen geval aansprakelijk worden gesteld voor enige schade veroorzaakt door of verband houdende met de hier en/of op de Hans Anders-site verstrekte informatie. Hans Anders heeft geen inzicht in de door u gedeclareerde kosten bij uw zorgverzekeraar.

de Faam | 2010 | | pagina 44