Walcheren Eetcafé De Koning Kamer helpt bij crisis Eén jaar gratis kaas Uit het Zakenhart van... TfïMvH3W!f#:iiii De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Wijk Dauwendaele is erkend leerbedrijf Ondernemers vragen hulp aan de KvK Eigen postzegel voor Middelburg Overname Dis That door Bouwman Woensdag 13 januari 2010 - Pagina 27 Geen stakers meer Davy de Gast van eetcafé De Koning. foto: leon janssens MIDDELBURG - Eetcafé De Koning aan de Turfkaai 17 in Middelburg opende begin december en zet haar gasten dagschotels, uit smijters, balletjes gehakt, soep van de week, tosti, broodjes en voortreffelijke gamba's met knoflooksaus voor. "Eenvoudig maar kwalitatief goed. Wij maken alles vers én zelf klaar", zegt eigenaar Davy de Gast, die samen met moeder José de zaak runt. "En gewone prijzen, koffie of een tapbiertje voor 1,60 euro." Zondag 17 janu ari wedstrijd poolbiljarten en vanaf 21 januari iedere donderdag 19.00 uur Show- time Murphy's Quiz Night. Dinsdag gesloten. Tel: 0118-614524. Steven Bijl overhandigt de prijs. foto: jasper karman MIDDELBURG - Tijdens een feestelijke bijeenkomst op de donderdagmarkt in Middelburg is vorige week de hoofdprijs uitgereikt van de puzzelwedstrijd van Marktformule Holland Kaascentrum. Samen met marktbakker 't Stoepje had Holland Kaascentrum een unieke actie opgezet. In de Broodkrant van dit najaar stond een Sudokupuzzel die lezers op konden los sen. Uit de vele inzendingen is N. de Visser uit Veere geko zen als de gelukkige win naar. Zij krijgt de hoofd prijs: een jaar lang gratis Marktmerk kaas ter waarde van 500,00 euro. door marcel van der voort MIDDELBURG - Er was groot feest bij het Grieks specialiteiten restaurant Saloniki in Middelburg op Nieuwjaarsdag. Eigenaar Christos stelde twee reizen naar Griekenland beschik baar. De sfeervolle avond werd opgeluisterd met Griekse livemuziek van Yannis en Rasko. Een reis naar Kreta was voor Patricia Donks: "Ik ben vaste klant bij Saloniki, leuke mensen, goede bediening, heerlijk eten. En dan een reis win nen. Helemaal top!" De tweede trip naar Kreta ging naar de familie H. van der Sande. Saloniki.is te vinden aan de Gravenstraat 6, tele foon: 0118-613022 ondersteunen", stelt Rob Dreesens. Kenniscentrum Calibris, voorheen de OVDB, is verantwoordelijk voor de erkenning van leerbedrijven en voor het onderhoud van foto: leon janssens VLISSINGEN - De Stichting Scheepsbouwgeschiedenis Vlissingen wil het voormali ge, in 1918 gebouwde, vak bondsgebouw in Vlissingen gebruiken als activiteiten centrum. Geld heeft de stichting niet. Subsidiege vers moeten de beraamde verbouwingskosten van 90.000 euro bij elkaar bren gen. Ronald den Broeder staat op het balkon van het oude vakbonds gebouw op het voormalige Scheldeterrein in Vlissingen. Vanaf deze plek sprak vakbond sicoon Arie Groenevelt stakers moed in. De Stichting Scheeps bouwgeschiedenis Vlissingen met Ronald als voorzitter, secre taris Doeke Roos jr en oud-wet houder en nu penningmeester Conny Seijbel willen, nadat het gebouw is opgelapt, vanaf deze locatie rondleidingen over het werfterrein houden. Een muse um wil Ronald het niet noemen, maai- dat wil niet zeggen dat er geen zaken te zien zullen zijn die aan de scheepswerf herin neren. "Er staat al een container vol spullen, waaronder meetap paratuur en hand- en laborato riumgereedschappen", ver klaart Ronald. En voegt er snel aan toe: "En het is zeker niet uit gesloten dat particulieren ook mooie dingen voor ons heb ben." In het activiteitencen trum wordt vanaf juni dit jaar stil gestaan bij het werk op de Katarina en Patricia Donks. Scheldewerf. Bovendien komt er aandacht voor de functies van het gebouw. Verschillende bonden en de ondernemings raad van De Schelde waren er gevestigd. Ronald geeft een rondleiding door het gebouw en vertelt dat er ooit de bedrijfs geneeskundige dienst was ge vestigd. Menigeen onfortuinlij ke medewerker is daar eerste hulp verleend. Ronald: "De werf was de eerste in Nederland die een eigen bedrijfsgeneeskundi ge dienst had. Het ziektever zuim verbeterde." Even later vertelt hij: "Wij willen verschil lende dingen aan de bezoekers laten zien. Het gaat ons om het verhaal van de scheepswerf. Er komt beeldmateriaal waaron der films, tekeningen en docu mentatiemateriaal. Daaruit blijkt hoe er werd gewerkt." Ook de oorlogstijd wordt niet ge schuwd. Er is aandacht voor de bouw en onderhoud van mari neschepen en de PSD veerbo ten. Ook is te zien hoe een schip in het verleden is gemaakt. In het scheepsbouwactiviteiten- centrum is volgens Ronald ook plaats voor een modelbouw hobbyclub voor schepen. MIDDELBURG - Stichting wijk Dauwendaele mag van af nu het bordje Calibris er kend leerbedrijf aan de gevel hangen. "Een hele eer. Wij kunnen nu nog meer laten zien wat wij doen en daarmee de ken nis overbrengen aan de nieuwe generatie. Leerlin gen helpen ons met ideeën en inzet, nieuw bloed en een onderbouwde manier van door marcel van der voort MIDDELBURG - Het afgelo pen halfjaar hebben meer dan vierhonderd ondernemers in Zeeland gebruik gemaakt van het Schakelteam van de Kamer van Koophandel (KvK) in Mid delburg. Er is vanwege de kre dietcrisis veel vraag geweest naar praktische informatie en ondersteuning. Dit blijkt uit de evaluatie van het KvK Schakel team over het afgelopen half jaar. Het Schakelteam brengt de knelpunten van Zeeuwse ondernemers in kaart en gaat samen met de ondernemer op zoek naar een oplossing. De provincie Zeeland subsidieert het initiatief. Daarmee kon het pakket aan diensten worden uitgebreid en is voor een groot deel gratis aangeboden. Sinds de start van het Schakelteam zochten talloze Zeeuwse on dernemers de KvK in Middel burg op voor een persoonlijk gesprek om de situatie in hun eigen bedrijf te bespreken. Er werden vooral vragen gesteld over onderwerpen, zoals drei gend faillissement en marke ting. Ondernemers hebben di rect advies gekregen, of zijn doorverwezen naar andere in stanties, waaronder het On dernemersklankbord. Naast de individuele hulp breidde de KvK het programma van se minars en workshops uit met nieuwe thema's die aansluiten bij de praktijk, zoals 'Ontslag en beëindiging van arbeids overeenkomsten' en 'Resul taatgerichte marketing om de omzet te verhogen'. Volgens de KvK is het voor onderne mers een grote stap om aan de bel te trekken. Dit jaar staan er vergelijkbare.seminars op het programma en in maart is er een Pitstopdag. de kwalificatiestructuur voor de sectoren zorg, welzijn en sport. MIDDELBURG - TNT Post geeft sinds 2005 series post zegels uit in het kader van Mooi Nederland. Goes en Vlissingen waren al aan de beurt en vanaf 12 januari is er een postzegelvelletje van de stad Middelburg te koop. Het unieke is dat de postze gels uitsluitend in de be treffende stad te koop zijn. De oplage is 110.000 vellen. En de zegels zijn gewoon als postzegel te gebruiken. Ook zijn eestedagenveloppen te bestellen via: 0591-640925 MIDDELBURG - Bouwman New Classic Lifestyle, detail list in modern cadeau, heeft vorige week de twee winkels van Dis That overgeno men in Middelburg en Zou- telande. Ook gaan de 18 personeels leden over naar Bouwman. Het bedrijf van Ron Bouw man telt nu zes winkels. Naast de twee nieuwe win kels zijn er ook in Domburg Goes, Renesse en Terneu- zen. Ronald den Broeder blaast nieuw leven in het oude vakbondsgebouw. foto: izaak verkeste door tara de vriend VLISSINGEN - Sinds vorige week zijn Stoffels Cleaning en Schoonmaakbedrijf Bleijenberg gefuseerd. De bedrijven gaan verder als Stoffels-Bleijenberg. De twee bekendste schoon maakbedrijven uit Zuidwest- Nederland waren een dochter onderneming van de Vebego Groep. "Door de fusie kunnen we nu veel efficiënter werken", vertelt directeur Jac Weijers. "De tijd die we nu niet kwijt zijn aan reizen kunnen we besteden aan de kwaliteit van het schoonmaken. We willen onze positie als schoonmaakspecia- list in de regio nog verder ver stevigen." Het hoofdkantoor van Stoffels-Bleijenberg is ge- vestigt aan de Scheldestraat 98 "Bijzonder is dat we onze 1200 in Vlissingen. Ook is er een ves- werknemers een baangarantie tiging in Breda en Temeuzen. hebben gegeven", vertelt Jac. Stoffels-Bleijenberg heeft 1200 werknemers.

de Faam | 2010 | | pagina 27