BLAUW GERUITE KIEL VLISSINGEN NIEUWJAARSRECEPTIE ACTUEEL TERUGBLIK STROOIEN MET ZAND LAATSTE WAARSCHUWING ILLEGALE KAMERVERHUURDER VERGADERING E N T t NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 13 JANUARI 2010 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel Op maandag 4 januari 2010 vond in het stadhuis de nieuwjaars receptie voor inwoners en relaties plaats. Tijdens de receptie kon men elkaar, onder het genot van een hapje en een drankje, de beste wensen overbrengen. De receptie werd onderbroken door een ludiek intermezzo, de uitreiking van de Frans Naereboutprijs 2009 en de nieuwjaarstoespraak van burgemeester Wim Dijkstra. Deze kunt u teruglezen op www.vlissingen.nl. Vlissingen associeert u met een culturele vrijplaats. Een stad waar nieuwe culturele uitingen gemakkelijk ontstaan en gedijen. Vlissingen is rijk aan cultuur en haar maritieme geschiedenis, van Michiel de Ruyter tot de scheepswerven. Al jaren investeert de gemeente in de culturele ontwikkeling van de stad. Het muZEEum, de grote festivals, concerten in de Sint Jacobskerk en cultuuronder wijs zijn voorbeelden hiervan. In de cultuurnota 2010-2014 wordt het culturele beleid van de gemeente voor de komende vier jaar vastgelegd. De meer waarde van kunst en cultuur voor andere beleidsterreinen als toerisme en economie, leef baarheid, welzijn en zorg speelt hierin nadrukkelijk een rol. De concept-cultuurnota is in te zien van 12 januari tot 20 januari 2010. U kunt geen offi ciële inspraakreactie indienen. Het concept is te downloaden via www.vlissingen.nl/inspraak of in te zien in de hal van het stadhuis, Paul Krugerstraat 1 in Vlissingen. www.vlissingen.nl/college "Verkiezingen". Een goed moment om terug te kijken, waar staan wij en wat hebben we gedaan als gekozen raadslid. Mijn eerste ter mijn als raadslid zit er bijna op. Dit had niet gekund zonder u, onze trouwe achterban, kiezers en de steunfractie. Hartelijk dank daarvoor. Als oppositiepartij hebben wij het huidige en vorige college kritisch gevolgd wat zelfs heeft geresulteerd in het wegzenden van het eerste college. Wij hebben veel ingebracht in de politieke discussie. Veel aan dacht besteed aan de zorg, regelingen voor de zwakkeren in onze samenleving (o.a. witgoedregeling, sporten voor kinderen in de schuldhulpverlening), cultuur, onderwijs en o.a. de nadeelcom pensatie voor ondernemers. En nog veel meer. Vooruitblik De termijn van de burgemeester zit erop. Wij zijn zeer tevreden met het functioneren van de burgemeester. Normen en waarden, gezag voor autoriteit, respect voor je medemens, betrokken en stabiel, dat zijn ook de basisprincipes voor de Christenunie en het vertrekpunt voor de volgende raadsperiode. Wij onderschrij ven dan ook volledig de kersttoespraak van onze Koningin. "Hebt uw naaste lief als uzelf" en in het bijzonder de uitspraak "Op spreken zonder respect wordt niemand meer afgerekend". Onrust en tumult rondom integratie De Christenunie staat voor een gemeenschap die zich vanuit haar christelijke traditie openstelt voor migranten en vreemdelingen. Op hun beurt, zullen vreemdelingen moeten participeren en de wil tonen tot integratie in de Nederlandse samenleving. Ze heb ben baat bij inzicht in de Nederlandse samenleving en beheersing van de Nederlandse taal. Op 3 maart 2010 kunt u uw menig geven via uw stem. Als u stemt, stem dan niet vanuit de waan van de dag, niet voor politici die van kleur en partij veranderen als een blad aan een boom, niet voor partijen die alleen maar gaan voor eigen belangen. We zullen het met elkaar als gemeente Vlissingen, Oost-Souburg en Ritthem waar moeten maken. Wij zijn er klaar voor. Christen- Unie: stabiel en betrokken. Raadslid Coen van Dalen, fractie ChristenUnie Telefoon: 462444, e-mail: coenvandalen@zeelandnet.nl www.vlissingen.christeniinie.nl Wegens het aanhoudende win terweer is er in het hele land een tekort aan strooizout. Het laatste restje strooizout dat de gemeente Vlissingen had, is gemengd met zand. Zolang er geen nieuwe voorraad zout geleverd wordt, zal de gemeente met zand strooien. Door er zand op te strooien wordt het wegdek stroef. Nadeel is dat er pas gestrooid kan worden als het glad is, terwijl zout ook preventief gestrooid kan worden. De gemeente Vlissingen heeft de eigenaar van een pand in de Clijverstraat waar illegaal kamers worden verhuurd, een laatste waarschuwing gegeven. De eige naar moet binnen vier weken de kamerverhuur staken. Geeft hij hieraan geen gehoor, dan krijgt hij een dwangsom opgelegd van 2.500 per week. Als hij de wet blijft negeren, kan de dwangsom oplopen tot 50.000. Uiteindelijk kan de gemeente het pand ontrui men en verzegelen. Aanpak illegale kamerverhuur Voor de gemeente is deze laatste waarschuwing de volgende stap in de aanpak om de illegale kamer verhuur tegen te gaan. De eigenaar van het pand in de Clijverstraat is niet de enige die deze laatste waar schuwing krijgt. De gemeente is momenteel ook met tientallen andere panden bezig. De gemeente pakt de illegale kamerverhuur sinds juli 2008 structureel aan. Eigenaren van panden waarvan wordt vermoed dat er illegaal kamers worden ver huurd, worden aangeschreven en, als er aanleiding toe is, bezocht door een inspecteur van de gemeente. Als de gemeente illegale verhuur constateert, zal de eige naar of verhuurder erop worden gewezen dat hij binnen een wette lijke termijn de juiste vergunning moet aanvragen of de kamerver huur moet staken. Blijft hij onder dezelfde omstandigheden kamers verhuren, dan volgen verdere bestuursrechtelijke maatregelen. Het opleggen van een dwangsom en het uiteindelijk verzegelen van een pand zijn de laatste stappen die de gemeente kan nemen. B&W stelde in 2008 ook een zoge naamd moratorium in voor een deel van de stad, waarin onder meer de Clijverstraat ligt. Dit houdt in dat er in dat gebied geen nieuwe kamerverhuurpanden bij mogen komen om overlast te voorkomen. De eigenaar van het pand in de Clijverstraat, die nu een laatste waarschuwing krijgt, is hier met kamerverhuur begonnen nadat het moratorium is ingesteld. Lega lisatie in deze situatie is dan ook niet mogelijk. Huisvesting arbeidsmigranten Het zijn vooral tijdelijke arbeids migranten die in de illegale kamer verhuur terechtkomen. Vlissingen telt naar schatting 1.500 tot 2.000 arbeidsmigranten. De gemeente vindt de aanpak van illegale ver huur erg belangrijk om slechte en onveilige woonsituaties en over last zoveel mogelijk te beperken. Daarom werkt de gemeente niet alleen aan de handhaving van de regels, de gemeente onderzoekt bijvoorbeeld ook samen met een ondernemer de mogelijkheid om twee hotelschepen te plaatsen voor de huisvesting van legale arbeidsmigranten. ordening en artikel 4.1.1 van het Besluit ruimtelijke ordening bie den daartoe de mogelijkheid. Op de besluitvorming is Afde ling 3.4 van de Algemene wet be stuursrecht van toepassing. Voor dat wij een beslissing nemen op voornoemde aanvragen, liggen de bouw- en situatietekeningen en de ontwerp-beschikking ingaande 14 januari 2010 gedurende zes we ken (dus t/m 24 februari 2010), ter inzage in het stadhuis, Paul Kru gerstraat 1. Deze publicatie en het ontwerp-besluit zijn tevens digitaal raadpleegbaar via de gemeentelijke website www.vlissingen.nl/publi- caties. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijk of mondeling hun zienswijze indie nen bij burgemeester en wethou ders (t.a.v. afd. SBP, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen). Voor een mondelinge zienswijze dient u vooraf een afspraak te maken met dhr. W. Huige van de afd. Publieks- zaken (tel. 0118-487339). Ontwerp-ontheffingen met bouwaanvragen (Wet ruimtelijke ordening) Wij willen positief beslissen op de hierna genoemde verzoeken om ontheffing in combinatie met de ingediende bouwaanvragen: 1. uitbreiden bestaand kantoor Frankrijkweg 1 Artikel 8.5, lid c van de regels van het bestemmingsplan Vlissingen- Oost biedt daartoe de mogelijkheid. Voordat wij een beslissing nemen op voornoemde aanvragen, liggen de bouw- en situatietekeningen en de ontwerp-beschikking ingaande 13 januari 2010 gedurende zes we ken (dus t/m 25 februari 2010), ter inzage in het stadhuis, Paul Kru gerstraat 1. Deze publicatie en het ontwerp-besluit zijn tevens digitaal raadpleegbaar via de gemeentelijke website www.vlissingen.nl/publi- caties. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijk of mondeling hun zienswijze indie nen bij burgemeester en wethou ders (t.a.v. afd. SBP, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen). Voor een mondelinge zienswijze dient u vooraf een afspraak te maken met dhr. W. Huige van de afd. Publieks- zaken (tel. 0118-487339). Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag, aanvang 09.00 uur. De stukken ter behande ling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www. vlissingen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te .zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende wel standsvergaderingen zijn 14 en 28 januari en 11 februari 2010. Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende melding in het kader van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Barim) als bedoeld in artikel 8.40 Wet mi lieubeheer hebben ontvangen: Besluit algemene regels voor in richtingen milieubeheer van Overlasko Konstruktie BV voor het veranderen van de inrichting. De inrichting is ge legen op het perceel Frankrijk- weg 9 te Ritthem. Kapvergunning Wij hebben een kapvergunning verleend voor het vellen van: twee prunussen ter hoogte van Koestraat 48, een berk Piersonstraat 14, een atlasceder Middelburgsestraat 69, twee essen, een lijsterbes, een eik en een esdoorn Savornin Lohman- laan 58, een eik, een esdoorn tus sen de Calandstraat en de Salvador Dalistraat, een iep en acht essen aan de Bermweg. Tegen de verleende kapvergunning kan binnen de termijn van 6 we ken na de dag van verzending van de vergunning (dus niet de datum van publicatie) schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij ons college. Nadere informatie over de kapaan- vraag kunt u krijgen bij de afdeling Beheer Leefomgeving via telefoon nummer 0118 - 487373. Vlissingen, 13 januari 2010 B&W van Vlissingen Postbus 3000 4380 GV VLISSINGEN Stadhuis Vlissingen Aanvang: 19.30 uur Commissie Financiën algemene zaken Donderdag 14 januari 2010 www.vlissingen.nl/commissie Opening Actuele zaken Raadsvoorstellen 3.1 Verzelfstandiging Zee land Seaports Rondvraag Sluiting 1. 2. 3. 4. 5.

de Faam | 2010 | | pagina 11