Gemeente haalt kerstbomen op Extra commissievergadering over Kwaliteitsatlas Stadskantoor eerder dicht Het woord aan raadslid Joke van Nieuwenhuizen "MAAR 6-ÊWOÊG OVER MIJ HAfMWJWÜE GUP EN NIEUW.. nfAÏ/SHfrnm De FaamALTIJD ACTUEEL: D EWEEKKRANT. N LWoensdag 30 december 2009 - Pagina 8 Woensdag 6 januari vergadert de commissie Maatschappe lijke Zaken. Om 19.30 uur bent u van harte welkom in het stadskantoor om deze vergadering bij te wonen. Een commissievergadering is ter voorbereiding op de raadsver gadering, die gehouden wordt op maandag 18 januari. In een commissie worden geen besluiten genomen. Op de agenda staan onder andere inzet compensatiemiddelen AWBZ-pakketmaatregel en wets wijziging Wmo, subsidies Ste delijk Sociaal Beleid, kadernota Vrijwilligersbeleid gemeente Mid delburg 2010-2013: Samen Sterk en de verbetering en uitbreiding sportcomplex Veerse Poort. Inspraak Het eerste deel van een commis sievergadering is gereserveerd voor burgers. Insprekers kunnen op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp in brengen. Wie wil inspreken, krijgt daarvoor vijf minuten de tijd. Als u inspreekt op een onderwerp dat op de agenda staat kunt u aan een deel van de discussie meedoen. Nadat het onderwerp door de commissie is behandeld krijgt u gelegenheid voor een laatste reactie. Wie wil inspreken moet dat 24 uur voor de verga dering laten weten aan de com missiegriffier. Dat zijn: Ko Noord- hoek, telefoon (0118) 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon (0118) 67 54 81. Ter inzage Agenda's en verslagen van com missievergaderingen zijn te bekij ken op www.middelburg.nl onder de rubriek Bestuur en Organisatie Raadscommissies. De. stuk ken liggen vijf dagen voor de ver gadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. Van maandag 11 januari tot en met vrijdag 15 januari haalt de gemeente tegelijkertijd met het huisvuil ook kerstbomen op. Óedurende deze periode kunt u de kerstboom samen met de afvalcontainer voor zeven uur 's ochtends buitenzetten. Er rijdt dan een extra wagen speciaal voor de bomen. U moet de boom kaal aanbieden; de pot en de versiering moet u eerst verwijderen. Binnenstad Sinds een jaar wordt er in de binnenstad alleen huisvuil opgehaald door middel van ondergrondse afval containers. De kerstbomen in de binnenstad worden daarom op vrijdag 8 januari vanaf 07.00 uur 's och tends opgehaald. Op dinsdag 5 januari vindt om 19.30 uur in het stadskantoor een extra commissievergadering plaats over de herijking van de Kwaliteitsatlas. De Kwaliteitsatlas 2030 is in 1998 door de gemeenteraad van Middelburg vastgesteld. In deze atlas is een toekomstbeeld van Middelburg geschetst tot het jaar 2030. Veel van de concrete projecten uit de Kwaliteitsatlas zijn de afge lopen jaren uitgevoerd of lopen nog steeds. Door middel van de herijking van de Kwaliteitsatlas wordt de oorspronkelijke atlas op onderdelen bijgesteld en is er een sociale visie aan toege voegd. U kunt de Kwaliteitsatlas inzien op www.middelburg.nl. Als u gebruik wilt maken van de mogelijkheid om in de commissie in te spreken verzoeken wij u om dat uiterlijk dinsdag 5 januari om 12.00 uur te melden bij de heer Ko Noordhoek, telefoon (0118) 67 54 83 of k.noordhoek@middelburg.nl. De balies van de gemeente Middelburg, Sociale Dienst Walcheren en Werkplein Walcheren zijn op donderdag 31 december na 16.00 uur dicht. Op vrijdag 1 januari is het stadskantoor gesloten. Op maandag 4 januari zijn de gemeentelijke balies vanaf 9.30 uur open. De gemeenten Middelburg, Vlissingen en Veere en de politie Zeeland zijn een vuurwerkcampagne gestart. Met posters, flyers en ansichtkaarten wordt iedereen gevraagd om de aankomende jaarwisseling vooral leuk én schade vrij te houden. Iedere jaarwisseling gebeuren er ongelukken en is er veel materiële schade, ook aan gemeentelijke eigendommen. Deze campagne heeft als doel om de zinloosheid van die schade te benadrukken. In zeventig abri's op Walcheren hangt een poster. De posters en ansichtkaarten worden verspreid in open bare gebouwen op Walcheren. Groen werkt' Met deze slogan gaat GroenLinks in Middelburg campagne voeren voor de komende raadsverkiezingen. Wij willen opnieuw een bijdrage le veren aan een sociale, tolerante en vooral groene stad! GroenLinks wil blijven investeren in mensen en de kwaliteit van Middel burg juist ook in deze tijd van de economische crisis. Wij zien die economische crisis niet los van de klimaatcrisis en we vin den dat die samen moet worden aangepakt. Daar zien wij heel veel mogelijkhe den en daarom wil GroenLinks de komende jaren inzetten op o.a.: - duurzaam bouwen - isoleren en investeren in energie besparende maatregelen in be staande huizen vooral in de socia le woningbouw -toelevering van winkels in de binnenstad door kleiner en scho ner vervoer (een distributiecen trum aan de rand van de stad) - een aktieplan met als doel elk jaar 1% meer bomen in Middelburg Wij zetten in op groene werkgele genheid en willen het klimaat- en Foto: Jan Koole energiebeleid hoog op de Middel burgse agenda zetten. Voor GroenLinks is het duidelijk, dat we in Middelburg aanbeland zijn in een periode van krimp. De ko mende jaren kunnen we als ge meente minder investeren en er zal bezuinigd moeten worden. Wij wil len er alles aan doen om te voorko men dat deze bezuinigingen de meest kwestbare inwoners van Mid delburg raken. Dus... handen af van armoedemaat- regelen, zorg en welzijn, jeugd en breedtesport! Wij nemen afstand van populisme en gaan voor eerlijke politiek op basis van feiten en argumenten. Daar hoort een open en respectvol le wijze van omgaan met inwoners en bestuurders bij. De afgelopen vier jaar hadden we twee zetels in de gemeenteraad. Ambitieus als we zijn willen we er zeker twee zetels bij. Wij kijken in elk geval uit naar een nieuw mandaat van de Middelburg se kiezers om als GroenLinkse frac tie ons in te zetten voor een socia le, tolerante en groene stad. Ons verkiezingsprogramma is klaar (u kunt het vanaf januari lezen op onze website www.groenlinksmiddelburg.nl), onze kandidatenlijst is bekend en we hopen op een goede opkomst bij de gemeenteraadsverkiezingen in Middelburg. Joke van Nieuwenhuizen fractie-voorzitter GroenLinks jokevn@zeelandnet.nl Vanwege de feestdagen is er een wijziging in het ophalen van huisvuil. Het huisvuil van vrijdag 1 januari 2010 wordt op maandag 4 januari opgehaald. Wij vragen u het huisvuil voor 7.00 uur aan te bieden. U vindt de gewij zigde data ook op de afval- en papierkalender. Ondergrondse afvalcontainers Om vuurwerkvandalisme te voorkomen sluit gemeente Middelburg de ondergrondse kunststof afvalcontainers af van 31 december 17.00 uur tot 1 januari 12.00 uur. De ondergrondse afvalcontainers blijven voor de gebruikers geopend. Foto: Aart van Belzen Tot en met 3 januari is het gratis parkeren in het centrum van Middelburg. Ook kunt u in deze periode gratis gebruikmaken van de parkeergarages.

de Faam | 2009 | | pagina 8