Genieten van onze Verstilde stad bruist Brusselse Hooldrab in de Westerschelde Trofee voor het mooiste erf iV 0 de Jonge Hoek van Dijke De Vlijt Palladio EBEM23EH1. De Faam Zorgt voor sfeer op zondag in Middelburg Intiem straatfestival op de Vismarkt Wie wonnen de kaarten Hometown? Met TUI naar de vakantiebeurs Cursus yoga Nu genieten van topmerken tegen lage prijzen! Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 www.binnenuit.nl modern living easy living design living bedden slapen buitenmeubelen buitenverlichting MIDDELBURG - Het programma van Zondagse Sferen is afhankelijk van het soort en het aantal aanmeldingen is steeds uniek. Als het allemaal leuk loopt, wil Lia op de laatste zondag van juli een Pleinfestival, waarbij op alle pleinen die Middelburg rijk is, een cultureel aanbod is. foto: p.r. door josie kneepkens MIDDELBURG - Het jaar is ten einde en dat betekend ruimte voor nieuwe ideeën, vindt Lia Hector van Galerie-T aan de Turfkaai in Middelburg. In sa menwerking met de gemeente zijn de voorbereidingen begon nen voor een intiem straatfesti val dat iedere zondag in juli en augustus op de historische Vis markt is. Onder de noemer Zon dagse Sferen kunnen professio nele- en amateurbeoefenaars van kunst, theater, muziek, poë zie en dans zich vanaf heden voor een van deze zondagen aanmelden. "Het idee ontstond omdat er vaak zo weinig te doen is op zondag" legt Lia uit. "Ik vind het prachtig dat je al wan delend of fietsend door de ver stilde stad langs een aantal mu sea kunt, maar ik mis iets ex tra's. Het idee ontstond voor een inloopterras waar men kan genieten van een cultureel aan bod. Dat kan kindertheater zijn, poëzie of een concert, een de monstratie etsen of een cabaret voorstelling. Bovendien zou ik het zo leuk vinden als eens iets GOES - Door problemen met het waterzuiveringstation Brussel-Noord komt ongezui verd afvalwater van een mil joen Brusselaars uiteindelijk in de Westerschelde terecht. Het waterzuiveringstation ligt al vanaf 25 november gedeel telijk en sinds 8 december he lemaal stil. Daardoor komt het afvalwater in de rivier Zenne terecht. Via de Rupel en de Schelde stroomt het naar de Westerschelde. Vol gens milieuorganisaties is de waterkwaliteit al dramatisch verslechterd en is er massale vissterfte geconstateerd. Bur gemeester Bart Somers van het stroomafwaarts gelegen Mechelen spreekt van een na tuurramp. De problemen met het zuiveringsstation werden niet gemeld, maar kwamen pas aan het licht toen milieu organisaties alarm sloegen. De gevolgen voor de Wester schelde zijn niet zo ernstig omdat de vervuiling voorbij Antwerpen goeddeels is ver dund. Rijkswaterstaat over weegt wel metingen te doen. door marcel van der voort MIDDELBURG - Erfeigena- ren op Walcheren mogen zich tot dinsdag 5 januari 2010 inschrijven bij de Stichting landschapsbeheer in Goes en dingen mee naar de Erftrofee 2010. Een erf met een mooie haag, een hoogstamboomgaard, groene oprijlaan, fraai ijzeren hek, een historische steen, een poel met salamanders, een landschappelijke inpassing van het erf of andere streekeigen elementen, zijn stuk voor stuk kanshebbers voor de trofee. De Erftrofee is een waardering die door Stichting Landschapsbe heer Zeeland (SLZ), de Zuidelij ke Land- en Tuinbouworgani satie (ZLTO) en de Boerderijen stichting Zeeland (BSZ) uitge reikt wordt aan het erf waar de aanwezigheid van streekeigen cultuur en flora en fauna het meest in evenwicht is. Omdat boeren en erfeigenaren vaak veel moeite doen om hun erf en gebouwen te laten passen in de Zeeuwse streek, vinden ge noemde organisaties, dat dit ge waardeerd mag worden. Een in schrijfformulier aanvragen kan via 0113-230936 of op: www.landschapsbeheerzee- land.nl. Na een eerste selectie brengt de jury een bezoek aan enkele erven om te kijken wie de beste is voor de trofee. geen geld kost en daardoor voor iedereen toegankelijk is. Zon dagse Sferen biedt daarom ook een podium voor professionele Zeeuwse artiesten die hun nieu we act of lied willen uitproberen in hun eigen provincie. Dat ge beurd regelmatig in Amsterdam in clubs als Toomler, De Enge lenbak of De Gulle Lach, in Zee land nog niet" zegt Lia. Koren, bands, soloartiesten, kindertheater, poppentheater, muzikanten, zangeressen, ca baretiers, kunstenaars die het leuk vinden een bijdrage te leve ren aan Zondagse sferen kun nen zich nu aanmelden via galerie-t@online.nl of 0118- 611415. MIDDELBURG - De win naars van de New Years Eve Hometown kaarten in Mid delburg zijn: Richard van der Hiele, Susanne Verbaas, Sharon Notebaart, Mark van der Vliet, Nicky Hamers, Mi chelle l'Annee, Vianne Blaakman, Britt Lukasse, Manon Grool, Melissa Stroo en Anique Nanuru in Vlissin- gen, Gijs Wassenaar en An- net Minderhout in Oost- Souburg, Annalies Jobse, Thom Ouwerkerk, Wim Neufeglise en Parisa Jahan in Middelburg. MIDDELBURG - Holland In ternational Reisbureau Mid delburg en Holland Interna tional Terra Reizen hebben in samenwerking met OAD JReizen een gratis touringcar- vervoer vanuit Zeeland naar de vakantiebeurs in Utrecht en weer terug geregeld. Dit doen zij om zoveel mogelijk mensen in de gelegenheid te stellen om zich te oriënteren op een vakantie. Het enige wat in rekening wordt ge bracht zijn de entreekaartjes voor de beurs. Meer infor matie: 0118-627855. VLISSINGEN - Yogapraktijk Yogaflow begint in januari met nieuwe yogacursussen op de maandag, donderdag en vrijdagochtend. Door middel van verschillende technieken leert yoga je opti maal te ontspannen. Een proefles is mogelijk. Meer in formatie via 0118-430757. A - Mfil InMBBMKraLj

de Faam | 2009 | | pagina 5