Lezersmenu De Faam BON LEZERSMENU DE FAAM Walcherse Uitjes Concerten voor jong en oud Mannen komen van Mars Steve Conté in 't Beest ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Enzmm De Faam Woensdag 30 december 2009 - Pagina 36 Het lezersmenu is uitsluitend te nuttigen tot woensdag 27 januari, na reservering via 0118- 501392 en op vertoon van onderstaande bon. Het Lezersmenu kan ook als lunch genuttigd worden. Café-restaurant In den Struyskelder is te vinden aan de Kaai 25-27 in Veere. Daar is ook een heerlijk verwarmd terras. Openingstijden zijn vrijdag tot en met maandag en za terdag en zondag vanaf 12.00 uur. Oudejaarsavond is het restaurant gesloten. GOES - De Zeeuwse rockband Vanderbuyst staat zaterdag 2 ja nuari in het voorprogramma van de Amerikaanse gitarist Ste ve Conté in Podium 't Beest in Goes. Vanderbuyst is de nieuwe band van Willem Verbuyst, die bij menig Zeeuwse concertbe zoeker bekend is van de surf- rockformatie Dr. Reverb. Steve Conté beroerde ooit de snaren in de band van Willy DeVille en is tegenwoordig gitarist bij de legendarische New York Dolls. Daarnaast heeft hij ook nog een eigen band genaamd The Crazy Truth, vernoemd naar een ge dicht van Charles Bukowski. Er wordt gezegd dat laatstge noemde band muzikaal gezien ergens tussen garagerock en punky blues in zit, met een vleugje rokerige Latin-soul. Een zogezegd The Stones en The Stooges meets Morphine en Tom Waits. Het concert begint om 21.00 uur. Kaartverkoop: www.tbeest.nl. Zaterdag 2 januari Walcheren Mozaiek Dans, flamenco, Bollywood- en buikdansen, Markt Middelburg, 13.00 uur Groot Kerstcircus Zeeland Door Circus Althoff, Vlissingen 13.00 uur en 16.15 uur De Gestolen Kerstboom Kerstproductie De Zeeuwse Ko medie, Vestzak99 Vlissingen, 13.00 en 16.00 uur Champagne Charlie Nieuwjaarsconcert, Amerikaan se blues- en rootsmuziek, De Mug Middelburg, 21.30 uur Scrooge Marley Theatergroep Duinart, Spiegel- theater Middelburg, 20.00 uur VLISSINGEN - Het Zeeuws Or kest luidt zoals gebruikelijk ook in 2010 het nieuwe jaar in met vier Nieuwjaars Promconcerten op diverse locaties in Zeeland. De reeks start donderdag 7 ja nuari om 20.15 uur in de Sint Ja- cobskerk in Vlissingen. Vrijdag 8 januari, om 20.00 uur, is het or kest te horen in Theater De My the in Goes. Zaterdag 9 januari begint het concert om 20.00 uur in 't Scheldetheater in Temeu- zen. De dag daarna is het om 15.30 uur in Hulst. Op zondag 3 januari is er een gratis toegan kelijke, openbare repetitie spe ciaal voor kinderen vanaf 14.00 uur in De Zeeuwse Concertzaal in Middelburg. Het orkest brengt tijdens de Promconcer ten onder meer de komische opera Der Schauspieldirektor van Mozart. Een korte opera, waarvan de tekst is bewerkt door de dirigent Joan Berkhe- mer. Kaarten: 0118-628204 of www.zeeuwsorkest.nl. foto: pr. VOORIJETTERS MA?: NAAM: ADRES: GEBOORTEJAAR: AANTAL PERSONEN: Salsa Nieuwjaars Party Met livemuziek van de Rocky Show Band, Karolingtenburcht, Oost-Souburg, 22.00 uur. Twice in Concurrent De band Twice geeft op zater dag 2 januari een optreden in café de Concurrent op het Bel- lamypark in Vlissingen. Het pu bliek wordt deze avond meege sleept in een wervelwind van swingende muziek uit de jaren Sixties en Seventies. Ook speelt de band popballads, disco, rock and rollNederlandstalig en he- d00r ellen tara de vriend Het eerste Lezersmenu van 2010 wordt verzorgd door café-restaurant In den Struyskelder in het hart van Veere. Ciska Grootjans en Hans Vogels zwaaien er de scepter. De inhoud van het Lezersmenu wisselt maandelijks, maar de formule blijft hetzelfde. Voor 25 euro per persoon krijgt de lezer een voorafje, gevolgd door een driegangenmenu (voor-, hoofd en nagerecht) en afsluitend een kop thee of koffie. Speciaal voor dit Lezersmenu stelde Ciska samen met chef-kok Corjan Hoogerheide een heerlijk menu samen. In het restaurant is niet alleen te genieten van het eten en de wijn, maar ook van de prachtige muurschilderingen van de Veerse schilder Willem Vaarzon Morel. Op de menukaart staan veel Zeeuwse- en seizoenpro ducten. Het Lezersmenu begint met een amuse van soep van aardpeer met gefrituurde rivierkreeftjes. Een heerlijk pittige, niet alledaagse, soep geserveerd in een glas. Lezers krijgen daarna carpaccio van hert met gemarineerde bospaddenstoelen en gedroogde cranberry's. Daarbij serveert Ciska twee soorten kruidenboter en knapperige sneeën, vrij donker, brood. "Dat is van een oerbol. Die kopen we bij het Vlaams Broodhuis." Hoofdgerecht is gebakken wild zwijnkotelet met ui- en-kastanjepuree en glühweinsaus. Daarbij een wisselende garnituur. Als dessert heeft In den Stmyskelder specu laas rijstenbavarois met gekaramelliseerde amandelen, appelbeignet en vanille-ijs. Ter afsluiting krijgen de De Faam lezers een kop koffie of thee Van 30 december tot en met 6 ja nuari Vrijdag 1 januari Nieuwjaarsconcert, jazz, Grandcafé Pare Central, Vlissin gen door josie kneepkens Donderdag 31 december The Blue Clay Blues, Strandpaviljoen 7 Gol ven, Domburg, 14.00 uur VLISSINGEN - Huub Stapel brengt donderdag 7 januari de voorstelling Mannen komen van Mars en Vrouwen van Ve nus in 't Arsenaaltheater in Vlis singen. In zijn spreekkamer neemt Huub het publiek mee op reis langs Mars en Venus, de planeten die zulke totaal andere schepsels hebben voortge bracht: mannen, en vrouwen. Denken, communiceren, lief hebben; Stapel schetst de tuaties, herkenbaar en gepre senteerd met een hoge grap dichtheid. Alsof je op bezoek bent bij de huwelijksconsulent, maar dan veel komischer. Sta pel zal behalve vermaken zijn uiterste best doen het publiek naar huis te sturen met dé tips om voor eeuwig in harmonie te leven met die onbegrijpelijke ander. Aanvang: 20.15 uur. Kaartverkoop: 0900-3300033 en www.cultuurwerf.nl. foto: g0vert de roos. Jazz/Blues sessie Jamsessie, Café Desafinado Middelburg, 14.00 uur Sway Livemuziek, Ter Reede Vlissin gen, 14.30 uur Sylvester Party Met livemuziek van The Boogie Bytes, Hotel Arion Vlissingen, 19.00 uur The Ballroom Grootschalige Oud-en Nieuw dancefeest, Zee landhallen Goes, 22.00 uur New Years Eve Spanky Zoof, popco vers, Café de Concur rent Vlissingen, 21.30 uur Groot Kerstcircus Zeeland Door Circus Althoff, Vlissingen 16.15 uur

de Faam | 2009 | | pagina 52