PArJSrkrJ VArMT J£ UAH" Brugman Witsel Vakantiebeurs Gratis vervoer GERARD «4 Uitslag grote kerstverloting in de Scheldestraat in Vlissingen De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Beperken Vrijwilligers spullen Goed Voor Elkaar Kennismakingsles Dansen vanuit hart de-faam.nl Rijbewijskeuring voor 70 plussers Gratis kennismaken met de computer verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-026919 www.g0rardb0yw0rm0.nl Ook op Oudejaarsdag zijn wij geopend mmr i KEUKENS BADKAMERS ulu Woensdag 30 december 2009 - Pagina 3 325 euro belandt elk jaar in de kliko DOOR MARCEL VAN DER VOORT MIDDELBURG - Volgens Stichting Voedingscentrum in Den Haag verspil len de Nederlanders zo'n vijftig kilo per persoon per jaar door nog bruikbaar eten in de afvalbak te gooien. Dat is 325 euro per jaar per huishouden. "Het gebeurt dat ik eten moet weggooien", bekent Marloes van Boven uit Middelburg. "Eerst had ik vier soorten vlees waren tegelijk in huis en moest er veel in de vuilnisbak. Nu koop ik minder, of haal ik voordeelver pakkingen en doe een deel ervan in de diepvriezer", gaat ze ver der. "Een gedeelte van mijn in kopen gooi ik weg. Meestal gaat het om fruit dat niet meer goed is. Ik wil meestal genoeg kopen en koken. Daarom is het soms teveel. Als ik de armoede in de wereld bekijk, is dat wel schrij nend", verklaart Middelburgse Tonnes Sprenger. En veront schuldigt zich: "De restjes geef ik aan de dieren, dus het komt weer terug in de natuur." Ook Karin Jager loopt te enthousiast door de winkel. "Ik gooi eten weg. Dat komt doordat ik teveel, of niet lekker heb gekookt. Soms koop ik dingen die handig lijken om te hebben, zoals paté. Die ge bruik ik niet en verdwijnt uitein delijk in de afvalbak. Ik probeer het niet meer in voorraad te ne men", aldus Karin. Als bij haar eten dreigt over te blijven, dan stopt ze het in de diepvries. Volgens het Haagse Voe dingscentrum denken de meeste Nederlanders dat ze nauwelijks eten weggooien. Het gaat steeds om kleine beetjes. Maar per jaar loopt dat flink op. Eenpersoons huishoudens en jongeren verspillen het meest. Ook gezinnen met kinderen ver spillen relatief veel. Gepen sioneerden zijn het zuinigst. Tips van het voedingscen trum: vries bederfelijke pro ducten in als te verwachten is dat ze niet worden opge geten; bereid vlees alvast (daarna is het nog drie tot vier dagen houdbaar in de koelkast) en bewaar restjes voor de volgende dag. Opmaken Weggooien is er bij Lilian niet bij. En producten die over datum zijn? Lilian: "Die doe ik weg. Want dat vertrouw ik niet." Pim Davidse wil het zover niet laten komen. "Ik let erop dat ik het voor die tijd opmaak en kijk uit met inkopen", zegt Pim. En L. de Bree doet precies hetzelfde als Pim en voorkomt dat er voedsel richting de kliko gaat. "Teveel kopen doe ik ook niet, omdat ik bijna dagelijks voor het nodige naar de winkel ga", zegt ze. P. Martijn: "Ik let in de winkel goed op de data van de artikelen en koop bewust. Dat scheelt geld en ik eet altijd vers. Bovendien kijk ik altijd naar de houdbaarheid van mijn spullen in de koelkast. Helaas zie ik bij mijn kinderen dat ze veel eten weggooien. Ze werken allemaal. Die leven ge haast en hebben geen tijd om op te letten. Ik vertel ze dat ik weg gooien zonde vind. Ik koop zelf wel eens teveel fruit, maar dan eet ik het toch allemaal op." MIDDELBURG - De Stich ting Goed Voor Elkaar uit Middelburg zamelt huis raad, speelgoed en kleding in voor Zeeuwse gezinnen met een minimum inkomen. De Stichting vindt dat kinderen niet de dupe mogen zijn van armoede en vragen bedden, beddengoed, speelgoed, kasten, wandelwagens, fiet sen, kinderstoeltjes en boxen. Deze spullen kunnen ingeleverd worden bij City box aan de Klarinetweg 7 in Middelburg. Ook heeft de stichting een tweedehands winkel aan de Balans 5 in Middelburg waar iedereen welkom is om te komen snuffelen. Voor de winkel is de stichting dringend op zoek naar vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op www.stichtinggoedvoorel- kaar.nl MIDDELBURG - The Dan cing Path beoogt het vrijma ken van levensenergie door dans. Intensieve dans maakt schoon en helder en ver ruimt je bewustzijn. Een danssessie begint met een meditatie. Na de opwarming wordt een cyclus van vijf le vensritmes gedanst. Elle van Rooij is de trainster. Op maandag 4 januari begint in de Balletzaal in de muziek school, aan de Kuiperspoort in Middelburg een cursus. De kennismakingsles is van 20.00 tot 22.00 uur. Aanmelden: 0118-617781/06-51762783. O je eigen wereld op OOST-SOUBURG - 70-plus- sers uit Oost Souburg en om streken kunnen zich vrijdag 8 januari medisch laten keu ren omdat de geldigheid van het rijbewijs (bijna) verloopt. De keuring kost 35 euro en wordt georganiseerd door Regelzorg en uitgevoerd door een geregistreerde keu ringsarts. Ook automobilis ten jonger dan 70 jaar die ge keurd moeten worden voor een groot rijbewijs (C/D/E) kunnen van deze keuring ge bruik maken. De keuring kost 50 euro. Het is in Wijk centrum De Regenboog aan de Middelburgsestraat 113. Afspraak maken: 088- 2323300. VLISSINGEN - SeniorWeb en Stichting Werkt voor Ou deren bieden senioren de gelegenheid om de vele mo gelijkheden van de compu ter en het internet te verken nen tijdens een kennisma kingsbijeenkomst. Het gaat om een laagdrempelige bij eenkomst voor senioren die nog nooit gewerkt hebben met een computer. Dat kan woensdag 13 januari van 14.00 tot 16.00 uur in Woon zorgcentrum de Gouwe Tuin, Gouwestraat 129 in Oost-Souburg. En op woens dag 26 januari van 14.00 tot 16.00 uur in het Centrum voor Verzorgd Wonen Ter Reede, Vredehoflaan 370 in Vlissingen. Aanmelden via: 0118-448452 (Ter Reede) of 0118-472999 (De Gouwe Tuin). 'The Dancing Path' beoogt het vrijmaken van levensenergie door dans. Je lichaam vindt haar eigen beweging, mits je de controle van je denken kunt loslaten. Wanneer je kunt Zijn in het Nu, en jezelf én datgene vorm geeft wat in je leeft, biedt de dans je mogelijkhe den tot transformatie naar lichaam, ziel en geest. Intensieve dans maakt schoon en verruimt je bewustzijn, wat leidt tot meer helderheid en diepere inzichten in jezelf Een danssessie wordt ingeleid met een meditatie. De ritmes waarop gedanst wordt, gaan van zacht en vloeiend, naar krachtig en opzwe pend, en van speels en licht, naar verstilling. Maandagavond 20.00 - 22.00 uur Elke week. Kennismakingsles ma 4 jan. Dansdagen Zaterdag 17 april en zaterdag 26 juni 10.00 - 17.30 uur Lokatie Middelburg - Kunsteducatie (balletzaal) - Kuiperspoort 21 Voor aanvraag folder of opgave cursus of kennismakingsles Elle van Rooij 0118-617781 06-51762783 E-mail: dan*cingpathelle@telfort.nl Website: WWW.dancingpath.nl Holland International Reisbureau brengt u op 15 januari 2010 gratis per luxe touringcar naar de Vakantiebeurs te Utrecht, U betaalt uitsluitend de kosten voor een entreekaart 17.50 p.p.). Hiervoor geldt wel: Op=Op en Weg=Weg, dus boek snel en profiteer! Boek uw vakantie voor 1 april 2010 bij ons reisbureau en ontvang de entreekosten 17.50 p.p.) retour, als korting op uw reissom. Holland International Reisbureau Middelburg Langeviele 7 4331 LR Middelburg Tel. 0118 627855 middelburg@hireisbureau.nl www.hireisbureaumiddeiburg.ni World of V TUI Holland international Reisbureau Terra Reizen Kanaalstraat 31 4388 BJ Oost-Souburg Tel. 0118 473600 terrareizen@hireisbureau.nl www.terrareizen.nl ■T Hofland \ê0F International Walstraat 88, 4381 GE Vlissingen - tel. (0118) 4164 00 juweliers „n 9.30 -16.30 uur ■■aM SINDS 1971 Goes, Marconistraat 34 Telefoon 0113-246080 Ook a.s. zondag zijn wij geopend van 10.00 -17.00 uur www.brugman.nl mm VLISSINGEN - De winkeliers in de Scheldestraat in Vlissin gen hebben een grote kerst verloting gehouden. De win naars van de hoofdprijs, twee logeplaatsen bij het Groot kerstcircus Zeeland, zijn Ti- mo de Kam en S. Chaitram in Vlissingen. De tweede prijs 20 keer een parketplaats bij het circus gaat naar: Mw Ba zen; N. Bongers; D. Brunke; M. Chapman; Gun a Chung; A. van Driel; Mw Dingeman- se; Mw Janssen; J. de Kok; De Leeuw; Mahfoud; Meer man; B. Puskaric; Rohling; M. Schroevers; E. Wagenaar; Weijermans; Mw Wolst in Vlissingen; L. Coppoolse in Middelburg en C. Minderhoud in Oost-Souburg. De derde prijs: 30 keer een ranpiaats gaat naar: B. de Boer M. van de Bosse: Van Bruggen: P. de Bruyne: C. Buren; A. Gabnek se; Goosen; Van Gorsei M. Grefen; R. de Groot: Van de Horst; A. Jakhari: H. Jeong; Kamstra; S. Kapias: S. Klap; J.E. Macares; R. Moratjan; Snoodijk; L.M. Sonke; Stalp; De Vos en G.P.P. Wolven in Vlissingen. Mw de Kok in Middelburg; P. Roelse in Westkapelle; Kriek in Koude- kerke; Hollebrandse in Melis- kerke; Schipper in heinkens- zand en P. sebregts en L. van Wallenburg in Oost-Souburg.

de Faam | 2009 | | pagina 3