Bikkels in het water Duik, mutsen en snert in Domburg ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Nieuwjaarsduik Westerschelde TT^ïf'^N'fftliH De Faam Woensdag 30 december 2009 - Pagina 20 FOTO: P.R. DOOR TARA DE VRIEND WESTKAPELLE - Een Nieuwjaarsduik is traditie getrouw dé manier om het nieuwe jaar in te luiden. Fletcher Beachclub Zuider duin organiseert de ijskou de duik in de Noordzee. Zij verwachten 750 duikers op de eerste dag van 2010 in Westkapelle. Daarmee zetten zij Westka pelle op de duikkaart van Nederland. Westkapelle is één van de 65 Unox Seri euze Duiklocaties, net als Domburg. De duik in Westkapelle begint om 12.00 uur. Daarvoor kun nen zij terecht bij de Fletcher Zuiderduin Be achclub, tussen Westka pelle en Zoutelande. "Om kleden kan op het terras van de beachclub en na de duik krijgen de deelnemers een warme muts en een kop heerlijke erwtensoep", vertelt Assistent Hotel Ma nager Jirko Sebestik van Fletcher Hotel-Restaurant Zui derduin Beachhotel.. Deelne mers mogen verkleed duiken en meedoen is gratis. Inschrijven kan via www.beach- club.nl/Nieuwjaarsduik. Unox voorziet iedere Nieuwjaarsduiker van een warme muts en een kop oer-Hoilandse snert. VLISSINGEN - Duikteam Zeeland houdt 1 januari 2010 weer de jaarlijkse Nieuwjaars snorkeltocht vanaf de Vlissingse bou levard. En Luctor et Emergo opent 2010 fris en spetterend met de Nieuwjaarsduik. Iedereen kan meedoen aan de snorkeltocht. Een duik- of surfpak en een snorkel is aan te bevelen. En zoveel moge lijk mensen moeten verkleed komen. De leukst uitgedoste duikers krijgen een mooie prijs. Aanmelden kan om 12.15 uur in de kleedaccom modatie onder de Boulevard Evertsen, waar verse koffie klaarstaat. Om 14.00 uur gaat de vuurpijl de lucht in, als startsein. Net als vorig jaar is een parcours afgezet van ongeveer achthonderd meter. Terug uit het water is er warme Glühwein. Na het omkleden is de prijsuitrei king in Hotel Arion. Mee doen aan de duik kost 5 eu ro. Luctor et Emergo houdt op 1 januari 2010 om klokslag 13.30 uur weer de Vlissingse Nieuwjaarsduik op het bad- strand ter hoogte van Res taurant Stefanos. De organi satie doet er alles aan om het nieuwe jaar fris en spette rend te openen en rekent weer op vele enthousiaste duikers en toeschouwers. WESTKAPELLE - De tradi tie van het Nieuwjaarsdui ken is al heel oud maar pas sinds de jaren zestig werd het Nieuwjaarsdui ken echt serieus: op 1 ja nuari 1960 organiseerde Ok van Batenburg in Zandvoort de eerste echte Nieuwjaarsduik van Ne derland. Het Nieuwjaarsduiken is door de jaren heen uitgegroeid tot een ware Hollandse traditie. Naast de traditionele Nieuw jaarsduik in Scheveningen or ganiseren steeds meer en thousiastelingen hun eigen duik op Hollandse bodem. Het Nieuwjaarsduiken lijkt nu al populairder dan ooit, want op 1 januari 2010 wordt deze oer- Hollandse traditie op meer dan zeventig locaties voortge zet. Niet alleen in de Noord zee, maar ook in poldervaar ten, binnenmeren en de Hol landse rivieren duiken bikkels het water in. Naar verwachting trotseren op 1 januari 2010 meer dan der tigduizend duikers het ijskou de water. In vergelijking met vorig jaar is het aantal moedi ge duikers met vijftig procent gestegen. DOOR TARA DE VRIEND DOMBURG - In domburg is 1 januari ook de aange wezen dag voor een ijskou de duik in de Noordzee. Vorig jaar trotseerden 24 bikkels het water dat slechts 4 graden was, vanaf een wit bevroren strand. De derde editie van de Rocky Point Nieuwjaars duik in Domburg start weer op het strand Noor- duine. Inschrijven kan vanaf 13.30 uur in strandtent Noorduine. De duik is om 14.00 uur. Dom burg is, net als Westkapelle, één van de Serieuze Duikloca ties van Unox. Dit betekent dat de eerste honderd deelnemers een Unox muts en een kop warme snert krijgen, na hun verfrissende duik. De leukst verklede duiker krijgt een prijs. Meedoen kost 2 euro. De op brengst gaat naar de Dom- burgse Reddingsbrigade. Vo rig jaar namen vierentwintig deelnemers een ijskoude duik in het Noordzee water, dat een temperatuur van ongeveer 4 graden had. De luchttempera tuur was 0 graden en het strand was bevroren. In 2008 deden 49 mensen mee. Vorig jaar namen 24 mensen een duik in het ijskoude water.

de Faam | 2009 | | pagina 38