Nieuwjaarsreceptie Zeeland op Niveau op 8 januari 2010 Accent Rijopleidingen kiest Fiat Grande Punto OLOV stelt u graag de nieuwe Volvo C30 voor Fiat 500 C(abrio) nu bij Auto Mondo www.zeeuwsautojournaal.nl Zoals elk jaar organiseert het glossy lifestyleblad Zeeland op Niveau weer de jaarlijkse nieuwjaarsreceptie, nu voor de 6e keer en wel op vrijdag 8 ja nuari a.s. bij BMW Zwartepoor- te aan de Amundsenweg. Verkoopadviseur Mark Min- naard is inmiddels binnen Auto- motions gepromoveerd, maar hij verkocht toch nog een spe ciale Fiat Grande Punto aan Ac cent Rijopleidingen voor Auto Mondo. OLOV begint zijn draai te vinden en dat komt omdat de bijzonde re naam van de Volvodealer heel snel in het Zeeuwse is in geburgerd. Als eerste nieuwe Volvo sinds zijn bestaan stelt Olov de nieuwe C30 voor! Het knuffeldier heeft een nog aaivriendelijker zusje gekre gen, de cabrioletversie van de het succesmodel, de 500. Hij siert de showroom van Auto Mondo. Woensdag 30 december 2009 - Pagina 11 Door Rob Strating Er is echter ten opzichte van voor gaande keren wel iets veranderd: de happening is niet meer gratis! Er dienen kaarten besteld te worden a 20 euro per persoon via de website www.zeelandopniveau.nl. Goed doel John Zwartepoorte: "Het succes van de afgelopen jaren dreigde ons de das om te doen. Elk jaar kwamen er zo'n 200 gasten bij, zodat de teller vorig jaar op bijna 1800 kwam te staan. Net als bij de haringparty heb ben we nu besloten entree te heffen. Voor de goede orde: dat geld wordt besteed aan een uniek project, nl. een gloednieuwe Land Rover Defen der voor de Stichting Sawasdee die fondsen werft voor het Don Bosco scholenproject in Cambodja. We kennen allemaal de actie Zeeland helpt Cambodja, waarbij Pater Vis ser, de initiatiefnemer, kansarme kin deren opleidt. In dat kader hebben de participanten en sponsors van de nieuwjaarsreceptie besloten dit ge weldige doel te steunen. Ik heb via de importeur een nieuwe Defender met laadbak en huif geregeld. Dit in overleg met pater Visser, want deze gaf aan dringend behoefte te hebben aan een vierwielaangedreven voer tuig met een laadbak. Hij wordt na melijk ingezet om kinderen naar school te brengen, zieken te vervoe ren, goederen en eten te transporte ren naar de ver afgelegen Don Bo- scoprojecten in het grote land. Hij was op zoek naar een multifunctio neel vervoermiddel en dat kunnen we met z'n allen dankzij deze recep tie realiseren! De Land Rover zal trouwens tijdens de happening pro minent in de showroom staan. Ik zou alle gasten op het hart willen drukken van te voren kaarten te be stellen, zodat ze niet achter het vis sen." Stichting Sawasdee Hector Loontjens is de initiatiefne mer van de Stichting Sawasdee: "Fondsen worden ingezameld door allerlei acties vanuit de samenleving. Sawasdee verschaft geen doekjes voor het bloeden, maar wil direct, zonder moeilijke omwegen helpen. Om daadwerkelijk en op een verant woorde manier een substantiële bij drage te leveren aan de nood van tienduizenden kinderen in Cambodja is geld nodig, veel geld. Daarmee worden kinderen en hun families voorzien in hun eerste le vensbehoeften: voedsel en medicij nen. Dat is eerstelijns zorg! Sawasdee speelt ook een belangrijke rol in de herwaardering van het onderwijs. Dat gebeurt op verschillende ni veaus: schooltjes voor de kleinsten, basisscholen, opleidingen voor anal fabeten en middelbaar beroepson derwijs op verlei terrein waaronder een hotelschool. Zonder gedegen onderwijs komen de mensen in Cambodja geen stap verder. Kennis is macht, de kracht van de toe komst!" "Ik vind de Fiat Grande Punto een leuk model, hij is sportief en hij spreekt de jeugd geweldig aan, bo vendien is het licht geel helemaal mijn kleur!" Aan het woord is de eigenaresse van rijopleidingen Accent, Lies v.d.Holst uit Lewedorp. Inderdaad valt de lichtgele Grande Punto op in het straatbeeld, net zo als haar vorige Punto's. Ze heeft ge kozen voor een 1.4 liter Racing Star Jet en daarvan rijden er niet zoveel in de buurt, zeker niet als lesauto. De Grande Punto is ontworpen door Gi- orgetto Giugaro, de directeur en chefdesigner van Italdesign. De Autorijschool van mevrouw Van der Holst bestaat al sinds 1995 en staat bekend om zijn hoge slagings percentages. Degene die bij Accent Rijopleidingen zijn of haar rijbewijs haalt, dingt mee naar de prijs om een gratis weekend in de nieuwe Fiat 500 te winnen. Met een lesprijs van 36 euro per 50 minuten is Accent Rijopleidingen een geduchte concur rent in het Zeeuwse en met die prijs in het achterhoofd, zou het best wel eens druk kunnen worden! In september, op de IAA in Frankfurt, aanschouwde de nieuwe C30 het le venslicht. In zijn driejarig bestaan heeft de C30 het tot de nummer 1 in het 3-deurs premium C-segment ge schopt. De omvangrijke facelift gaat samen met de introductie van de zui nige, zogenaamde DRIVe motoren. Martijn Aerden, verkoopadviseur van OLOV vertelt: "Uiterlijk vallen de nieuwe gestroomlijnde koplampen op die optioneel leverbaar zijn met Dual Xenon lampen met adaptieve bocht verlichting. De stadslichten zijn voor zien van BlueVision lampjes welke helder wit licht geven. De grille werd vergroot, van een verchroomd frame voorzien en ook het logo werd gere- styled en vergroot. Met een andere luchtinlaat en nieuwe mistlampen krijgt de C30 een dynamischer uiter lijk. De nieuwe achterbumper is ge heel in harmonie met de vernieuwen de voorzijde en de achterbumper kreeg een kleiner kunststof opper vlak." Zuinige DRIVe "Met een maximum koppel van 240 Nm is het moeilijk te geloven, dat je ecologisch rijdt", gaat Martijn Aerden enthousiast verder. "Toch verbruikt deze krachtbron, een aangepaste 1.6 liter turbodiesel met de nieuwste commonrailtechnologie, nauwelijks 3,9 liter brandstof per 100 kilometer en een luttele 104 gram CO2 per kilo meter! Hiermee scoort de nieuwe Volvo C30 1.6 DRIVe Start/Stop een hoog ecologische cijfer, maar ook aë rodynamische verbeteringen - van speciale banden, velgen en grille tot aan de dakspoiler en zelfs het onder stel- zogen ervoor dat deze hypereffi- ciënte auto nóg milieuvriendelijker en aangenamer rijdt." Hij is lief en sympathiek en hij gaat als een warm broodje over de toon bank. Hij dankt zijn aaibaarheidsfac tor in eerste instantie aan zijn attrac tieve uitstraling met een dikke knip oog naar zijn wereldberoemde voor ganger die af in 1957 op de markt kwam. Nu is er ook een cabrio-li- mousine, zoals dat in autotermen heet. Het linnen kapje opent zich elektrisch en vouwt achter de zitting samen. De zijpanelen blijven staan, zodat de sterkte van het koetswerk niet verloren gaat, maar het plezier van het cabrioletgevoel blijft! Hij treedt daarmee in de voetsporen van zijn voorgangers, de Topolino en de Cinquecento...

de Faam | 2009 | | pagina 31