auto'smotoren Sterkste Scirocco ooit Citroën zet breed in met DS3 Twee Tomtoms voor prijswinnaars Auto Sturm www.zeeuwsautojournaal.nl Showroom Van grote patsers tot kleine mini's Opel Astra rijdt tikkie lager Kia Cadenza komt eraan Ford S- Max/Galaxy Elementen uit de autosport voeren de boventoon in de Volkswagen Scirocco R. Het is de sterkste Scirocco die Volkswagen ooit bouwde WOENSDAG 30 DECEMBER 2009 v-— ,:r~ In het komend voorjaar gaat Citroen vol in de aan val in het compacte seg ment. eerst in maart met de nieuwe C3, kort daarna gevolgd met de nieuwe DS3 die op dezelfde basis staat. De instapper is de 1.4 VTi Chic voor 16.890 euro en valt daarmee gun stiger uit dan de directe concurrentie. De 120 pk 1.6 VTi is er vanaf 20.290 euro en kan ook met auto maat worden besteld. Voor lopig is de 1.6 THP turbo de snelste (150 pk) en kost 23.690 euro in het duurste uitrustingsniveau met zes- bak. Dieselen kan vanaf 18.890 euro. Het Duitse Eibach zet met een speciaal ontwikkeld veersys- teem de nieuwe Opel Astra wat dichter op het wegdek. De kit- maakt de Astra sportiever en geeft de bestuurder het idee dat hij nog beter communiceert met auto en wegdek. Voor de liefhebbers heeft Ei bach nog meer moois in huis om de Astra op te leuken. Bij voorbeeld de speciale Eibach spoorverbreders maken de Opel Astra gespierder. Kort geleden werd de nieuwe Kia Cadenza geïntroduceerd. De opvolger van de Opirus is een potige sedan. Kia wil er het merk nog nadrukkelijker mee op de kaart zetten. Europa wordt niet genoemd als poten tiële markt voor de Kia Caden za. De introductie begint in Azië en Zuid Amerika. Onge twijfeld zullen we op termijn wel designkenmerken van het model terug zien in ons wereld deel. Met alle nadruk op de nieuwe, compacte Ford-modellen zou den we bijna vergeten dat het merk ook grote auto's bouwt. De ruimtelijke S-MAXen Galaxy gaan het nieuwe jaar in met een opfrisbeurt, die in Brussel op de salon debuteert. Het front, maar ook de achterkant van beide au to's worden gemoderniseerd. Verder diverse nieuwe moto ren, zoals een 163 pk sterke 2.0 TDCi en de 2 liter turbo benzine uit de Eco-boost familie. De Middelburgse vestiging van Auto Sturm is afgelopen zomer uitgebreid verbouwd. Daarover las u al eerder in de Auto Sturm krant die huis aan huis verspreid is. Het vol tooien van deze verbouwing werd gevierd met een Open Huis en met spetterende ac ties bij alle vestigingen van de Nissan- en Hyundai dealer Auto Sturm. Afgelopen week werden de bijpassende gewonnen prijzen uitgereikt. Tijdens de open dagen konden bezoekers prijsvragen beantwoorden. Meneer De Kam uit Vlissingen heeft het meest nauw keurig geschat hoeveel schade er was aan een daartoe tentoongestelde auto. Deze auto stond uiteraard opgesteld bij Auto schade Sturm, aan de Ampèreweg in Middelburg. Op de bovenste foto ont ving zijn TomTom uit handen van Kees Lokerse, de directeur van Autoschade Sturm. Mevrouw Kleinepier uit Biggekerke had op internet de juiste offerte op laten stel len voor de huur van een personenbus. Uit de vele deelnemers was zij de gelukkige winnaar. Op de onderste foto ontving zij haar TomTom uit handen van Bobbie van Wieringen van de verhuurafdeling van Auto Sturm aan de Noordweg in Sint Laurens. Al dit moois staat in de showrooms van de Zeeuwse Volkswagendealer vanaf 43.990 euro. Onder de motor kap is het bekende 2.0 TFSI blok te vinden, die we ook in de Audi S3 vinden. Deze krachtbron levert 265 pk en heeft een koppel 350 Nm van af 2.500 tpm. De Scirocco R is goed voor een sprint van 0- 100 km/h in 6,0 seconden en heeft een topsnelheid van 250 km/h (elektronisch be grensd). Het gemiddelde ver bruik bedraagt 8,11/100 km. De versie met de optionele ze- straps DSG-versnellingsbak met dubbele koppeling acce lereert nog sneller: 0-100 in 5,8 seconden. De topsnelheid is naar goed Duits gebruik be grensd op 250 km/u. Opval lend aan de snelle VW zijn on der andere de grote luchtope- ningen in de voorbumper, de sideskirts, de achterspoiler en de diffuser met dubbele uitlaat. Bij meer vermogen horen ui teraard ook betere remmen om het geheel in toom te houden. En die krijgt de nieu we Scirocco R dan ook: voor monteert de Duitse autofabri kant 345 mm geventileerde schijven en achter exempla ren van 310 mm. Standaard heeft de Scirocco R 18 inch velgen met 235/40 banden. Voor wie het groter wil: maxi maal kan worden gekozen voor velgen van 19 inch groot

de Faam | 2009 | | pagina 21