Stand van zaken Nolle-Westduin HZ krijgt miljoen voor Leven Lang Leren Si De Faam Steun ook deze actie en bestel nu uw kaarten via www.zeelandopniveau.nl Kom naar de Zeeland op Niveau Nieuwjaarsreceptie en steun het goede doel dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL \an d fie/ Stichtin^^f Sawasdee PROJECTHULP Z.O.AZIË www.cambodja-sawasdee.nl Deze happening, die u zeker niet mag missen, is op vrijdag 8 januari 2010. Zeeland op Niveau zorgt voor de feestelijke aankleding, de muziek, overheerlijke hapjes en een scala aan drankjes. In tegenstelling tot voorgaande uitnodigingen voor de Zeeland op Niveau Nieuwjaarsreceptie, verzoeken wij u nu om uw kaarten a 20,- per persoon te bestellen via de website www.zeelandopniveau.nl. De opbrengst van de kaartverkoop komt ten goede aan Stichting Sawasdee. Culturen Woensdag 30 december 2009 - Pagina 17 Foyer helpt op weg DOOR SHARON NOTEBAART VLISSINGEN - In december heeft het waterschap Zeeuwse Eilanden heel wat werk ver richt aan de zwakke schakel Nolle-Westduin. Zo is de ro tonde bij de Bachlaan bijna klaar, is het parkeerterrein aan de Galgeweg opnieuw in gericht en is er een nieuw fietspad aangelegd tussen de Burgemeester Van Woelde- renlaan en de Zwanenburgse- weg. Op de dijk bij Zwanen burg is zand aangebracht, dat is ingeplant met helm en er zijn stuifschermen geplaatst. Tussen 7 en 10 januari start de tweede fase van de zandsup- pletie, Dit werk duurt onge veer twee weken en gaat dag en nacht door. Vanaf januari wordt ook het parkeerterrein aan de Burgemeester Van Woelderenlaan heringericht en een keerwand aangebracht aan de Nolledijk. Een keer wand is een muur die wordt geplaatst om de druk van een hoger gelegen bodem of van het water te weerstaan. door marina meuers VLISSINGEN - Na de brand in Foyer de Jeunesse aan de Wal- straat in Vlissingen in februari 2009, moesten de 24 bewoners tijdelijk naar een kleiner onder komen. Inmiddels is het pand volledig opgeknapt en wonen de jongeren weer in hun ver trouwde foyer. In februari is het tijd voor een feestje voor de be woners, en een open dag voor belangstellenden. Oorspronkelijk komt het con cept voor de foyers uit Frankrijk en Engeland. In de 19e eeuw boden zogeheten Bourses de Travail in Frankrijk al onderdak, training en onderwijs aan jonge arbeiders onder de naam Foyer de Jeunes Travailleurs. Letterlijk vertaald betekent dit 'thuis voor jonge werkers'. En dat is precies wat Foyer de Jeunesse in Vliss ingen doet: het bieden van een thuis en een goede basis voor jongeren die aan het begin staan van zelfstandigheid. Het pand biedt ruimte aan 24 jonge ren van 18 tot 23 jaar. Ze huren er een kamer voor ongeveer 240 euro per maand, inclusief gas, water, elektra en niet te verge ten coaching. Naast een eigen kamer delen ze een keuken, woonkamer, douches en toilet ten. Coördinerend begeleider Desiree van der Borgh vertelt: "De bewoners vormen een gemêleerd gezelschap. Dat is ook de doelstelling én de kracht van de foyer. Er wonen jonge ren met verschillende achter gronden, allochtone en au tochtone jongeren. Jonge men sen die bijvoorbeeld zijn door verwezen door AZZ, Emergis en ROC maar ook studenten die het nog moeilijk vinden om al leen op kamers te gaan wonen en die behoefte hebben aan aanspraak en coaching. We zoeken altijd naar een goede balans tussen de bewoners, omdat jongeren het meeste le renvan elkaar." De jongeren ge ven bij het intakegesprek aan op welk gebied zij ondersteuning nodig hebben. Begeleiders van AZZ coachen hen op gebied van wonen, werken, leren en sociale contacten. Samen met de bege leiders worden leerdoelen op gesteld die er op gericht zijn om de jongere na twee jaar op eigen benen te laten staan. Daarna moet hij de foyer verlaten. door karin ocké VLISSINGEN - Als één van de belangrijkste regionale on derwijsinstellingen neemt de Hogeschool Zeeland sinds een aantal jaar haar verantwoordelijkheid om met oplossingen te komen rondom de problematiek met betrekking tot de verg rijzing en ontgroening in de regio. Door de erkenning van Eerder Verworven Competenties en het aanbieden van speciale trajec ten geeft de HZ het concept Le ven Lang Leren in de praktijk vorm. Met de toegekende subsi die van één miljoen euro gaat de HZ maatwerk trajecten ontwik kelen, zodat bijgedragen kan worden aan de regionale oplei dingsvraag. De HZ wil dat in 2012 ongeveer twintig procent van de studentenpopulatie uit werkenden bestaat. Om dit te bereiken neemt de school sinds 2007 deel aan het project DaZZ, een samenwerkingsverband van verschillende hogescholen. Hun doel is het ontwikkelen en uitvoeren van procedures op het gebied van Eerder Verwor ven Competenties. In septem ber 2009 zijn vijf van de door de HZ ontwikkelde EVC-procedu- res positief beoordeeld door de Netherlands Quality Agency, een onafhankelijk toetsingsor gaan binnen het onderwijs. <\>c Wat? Zeeland op Niveau Nieuwjaarsreceptie Wanneer? Vrijdag 8 januari 2010 Hoe laat? 18.00 uur - 22.00 uur Waar? BMW dealer Zwartepoorte Goes Amundsenweg 33, Goes Kaarten? Bestellen via www.zeelandopniveau.nl. Vóór 4 januari i.v.m. de catering. Prijs? 20,00 per persoon Stichting Sawasdee is een organisatie die 'children from the killing fields' de kans biedt op een toekomst in Cambodja. Tijdens de dictatuur van Pol Pot, dictator en leider van de Rode Khmer zijn veel jonge kinderen wees geraakt. Deze kinderen hebben nauwelijks mogelijkheden om naar school. Een toekomst opbouwen is voor deze kinderen niet weggelegd. Om stichting Sawasdee te ondersteunen stellen de leden van Zeeland op Niveau een nieuwe Land Rover beschik baar. Deze auto kan gebruikt worden voor voedseltransport, ziekenvervoer en bijvoorbeeld voor het vervoer van schoon drinkwater. Tijdens de nieuwjaarsreceptie is de Land Rover aanwezig. ■t Algemeen medewerker Mounir Dridi, bewoner Michel en coördinerend begeleider Desiree van der Borgh in de internetruimte van Foyer de Jeunesse. foto: marina meuers Eén van de bewoners is de 19-jarige Michel. Hij woont inmiddels maand of tien in Foyer de Jeunes se in Vlissingen. Michel kwam daar door proble men thuis en volgt bij ROC Zeeland een koksoplei ding. Michel is enthousiast: "Ik woon hier zeker naar mijn zin. Door het con tact met de andere bewoners is het altijd erg gezellig. Juist de verschillende cultu ren en achtergron den maken het leuk en afwisselend. Ie dereen kan voor zich zelf koken, maar het is juist verrassend om eens buitenlandse gerechten te proeven."

de Faam | 2009 | | pagina 17