Gratis parkeren Stadsvogels Bouw 't Veersch Palet van start Openingstijden Porthos tijdens feestdagen ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL 10 MEI 2010 WISH GIRO D'ITALIA IN MIDDELBURG Foto: Jan Koole Porthos, loket voor welzijn, zorg en opgroeien sluit donderdag 24 december en donderdag 31 december om 16.00 uur de deuren. Vrijdag 25 december en vrij dag 1 januari is Porthos gesloten. Op alle andere werkdagen bent u tijdens kan tooruren van harte welkom in Porthos, centrum voor jeugd en gezin en Wmo- loket. Of u nu vragen heeft over bijvoorbeeld opvoeden, opgroeien, eenzaamheid, schulden, of het vinden van een cursus of een-vrijwilligersbaan die bij u past. Aarzel niet om Porthos in te schakelen voor de leuke en minder leuke zaken die zich in uw leven voordoen. Hier zijn geen kosten aan verbonden. Jong, ouder(s) of oud: welkom zonder afspraak! Sint Sebastiaanstraat 12, 4331 PL, Middelburg, (0118) 751400, info@porthosmiddelburg.nl, www.porthosmiddelburg.nl. Veel fietsende Middelburgers konden de juiste weg naar de Moriereboulevard moeilijk vinden. Het was zoeken geblazen. Maar dit is verleden tijd. Nu ligt er een mooi fietspad van de Schroebrug naar de Mortiereboulevard para- lel aan de Schroeweg. Voor de aanleg van het fietspad moest er veel groen ver wijderd worden. Daarom opende wethouder Frank Streng samen met de initia tiefnemer Henk Soepenberg het fietspad door het planten van een boom. Deze boom maakt deel uit van de 65 plantanen en de 10.000 heesters die voor het verwijderde groen terug zijn gekomen langs het fietspad. Van 25 december tot en met 3 januari is het gratis parkeren in het centrum van Middelburg. Ook kunt u in dezelfde periode gratis gebruikmaken van de parkeergarages. Algelopen 3 jaar heeft u regelmatig artikelen van vogelaar Karei Leeftink kunnen lezen. Omdat het project Stadsvogels van de gemeente Middel burg afloopt is dit hiermee het laatste artikel. We hopen dat ze hebben bij gedragen aan meer interesse voor onze gevederde vrienden, rondom het huis, in de regio en wereldwijd. Kauwen zijn misschien niet de meest geliefde stadsvogels, maar wel echte stedelingen, die kauwen of torenkraaien zoals ze vroeger ook wel genoemd wer den. Ze zijn wat opdringerig, nogal lawaaiig en in hun op het eerste gezicht zwarte pakjes weinig kleurrijk, hoewel: als je goed kijkt zijn ze niet alleen zwart, maar is het kopje fraai grijs met een zwart petje en hebben ze wat waterig blauwe ogen. Bovendien hebben heel wat kauwen hier en daar een witte veer of een wit gespikkelde kop. Parmantig knikkend lopen ze rond en ze zijn overal als de kippen bij, vooral als er voedsel te halen valt. Kortom, het zijn gewoon brutale straatjongens van een ouder wetse slag. Kwajongens, maar niks kwaad in de zin! In de winter struinen ze in kleine troepjes de stad af op zoek naar lekkers en de nodige sensatie, zo lijkt het wel. Dat lekkers kan overigens van alles zijn: stukken brood, verloren frietjes, vis- resten, wormen, ja, zelfs hondendrollen worden uit elkaar getrokken op zoek naar iets eetbaars. Daarbij wordt flink geruzied en zitten ze elkaar luid schel dend achterna. Tegen de avond verzamelen ze zich in grote troepen en vliegen luidkeels naar de traditionele slaapplaatsen, waar ze met honderden overnachten. Echt stil .wordt het daar nooit, ook 's nachts vlie gen ze soms in totaal redeloze paniek op om daarna een andere slaapboom te vinden. Heel wat van de deze maanden in Middelburg bivakkerende kauwen zou den trouwens wel eens "buitenlanders" kunnen zijn. Vogels afkomstig uit de Oostzee-staten, Polen, Duitsland, die bij ons overwinte ren. Een gedeelte van "onze" vogels trekt naar Noord-Frankrijk en Zuid- Engeland en komt tegen februari, maart weer terug. Dan zie je weer op heel wat plaatsen in de stad jeugdige en minder jeugdige paartjes kauwen bijeen zitten, want kauwen mogen dan herrieschop pers zijn, mannetjes en vrouwtjes blijven elkaar wel hun hele leven trouw. Romantiek in de schoorsteen dus. Reacties zijn welkom op micmec@zeelandnet.nl. Op de hoogte blijven van meer vogel- nieuws? Raadpleeg dan regelmatig de site www.vogelbescherming.nl. Bijvoorbeeld om deel te nemen aan de landelijke tuinvogeltelling eind januari. De bouw van het project 't Veersch Palet is dinsdag 1 december gestart, mede door het toekennen van een subsidie van de overheid. Die kreeg 't Veersch Palet in het kader van de stimuleringsmaatregelen voor nieuw bouwprojecten. Voorwaarde is wel dat de bouwwerkzaamheden daadwerkelijk vóór 1 januari 2010 beginnen. Notaris mevrouw Annelies Wooldrik van notariskantoor JMW in Middelburg, wethouder Albert de Vries en direc teur Eric de Ceuster van Woongoed Middelburg kwamen ter plaatse polshoogte nemen en waren getuige van de voortgang van de bouwwerkzaamheden voor de 67 koopappartementen. 't Veersch Palet wordt gebouwd in de wijk Veersche Poort. De oplevering wordt verwacht rond de zomer van 2011. De officië le start van de verkoop van deze woningen is op zaterdag 23 januari 2010. Meer informatie vindt u op de website wwyv.deveerschepoort.nl. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00.'Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. f1nishplaats giro 201.0 Volgend jaar komt de Giro naar Middelburg. Een unieke kans om één van 's werelds grootste wielerrondes van dichtbij mee te maken. De komst van de Giro heeft ook een aantal praktische gevolgen. Zo zullen wegen op 10 mei beperkt beschikbaar zijn. Dit kan gevolgen hebben voor de bereikbaarheid van uw huis of bedrijf. De Gemeente Middelburg organiseert in het nieuwe jaar informatiebijeenkomsten voor zowel bewoners als bedrijven, U wordt hierover t.z.t. geïnformeerd. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het projectbureau van de Giro d'ltalia Middelburg, tel. 0118 - 67 52 51 of girol3middelburg.nl. www.giromiddelburg.nl

de Faam | 2009 | | pagina 9