Over toezicht en handhaving Bezuinigingen wijkaanpak Voetbal experience is open Stadskantoor eerder dicht Wijziging ophalen huisvuil Gemeente haalt kerstbomen op ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 23 dëcfertibei'. 2,009 - Pagina 8 De mensen van toezicht en handhaving van de gemeente Middelburg kóm je overal in de stad tegen. Niet alleen in de auto, maar vooral lopend of op de fiets. De controleurs van toezicht en handhaving zijn actief op straat, op de markt, in de parkeergarages, de fietsenstallingen en bij evenementen. Zij pakken de overlast op straat aan, stappen af op hangjongeren en zwer vers. Pakken wildplassers aan maar ook de baas die zijn hond onaange- lijnd laat lopen, fietsers die het trottoir gebruiken of in een voetgangerszone fietsen. Voorts houden zij toezicht op het op de juiste wijze aanbieden van huisvuil, het wildplakken van affiches, controle van vergunningen, bijvoorbeeld aan straatmuzikanten, parkeren van fiets wrakken, caravans en aanhangwa gens. Daarnaast wordt gecontroleerd op parkeerovertredingen, zoals bijvoor beeld op het trottoir staan met je auto of geen of te weinig parkeergeld heb ben betaald. Voor de politie zijn de controleurs de extra ogen en oren op de straat en zal er gestreefd worden naar een meer intensievere samen werking op het gebied van toezicht en handhaving. Boa's De controleurs van toezicht en hand having van de gemeente Middelburg zijn sinds 17 december 2009 allemaal beëdigd als buitengewoon opspo ringsambtenaar en hebben opspo ringsbevoegdheid. Dit is bij wet is geregeld. Voor de kenners: de contro leurs worden genoemd in artikel 142 •van het Wetboek van Strafvordering. De controleurs van het team toezicht en handhaving van de gemeente Middelburg zijn allemaal bevoegd tot het uitschrijven van bekeuringen binnen het taakveld en het taakgebied waarvoor zij zijn aangesteld. Uniform Om de herkenbaarheid van de contro leurs' van toezicht en handhaving van de gemeente Middelburg te vergroten werken deze mensen in uniform. Op het uniform is duidelijk het embleem zichtbaar dat hen kenmerkt als buiten gewoon opsporingsambtenaar, alsme de het logo van de Gemeente Mid-del- burg. De medewerkers van toezicht en handhaving maken zich hard voor een schoon, veilig en bereikbaar Middel burg. Steeds duidelijker is de ontwik keling naar een brede gemeentelijke ordenings- en handhavingsdienst, on dersteunend aan de politie. De controleurs van toezicht en handhaving van de gemeente Middelburg zijn sinds 17 december 2009 allemaal beëdigd als buitengewoon opsporingsambtenaar en hebben opsporingsbevoegdheid. Foto: Jan Koole Ook de gemeente Middelburg ont komt niet aan bezuinigen. De gemeenteraad heeft besloten dat er binnen de gemeente de komen de jaren fors bezuinigd moet wor den. Alle onderdelen van de gemeente krijgen er eigenlijk wel mee te maken. Een van de onder delen waar inwoners direct wat van merken is wijkaanpak. In dit artikel leest u wat de bezuinigingen op dit gebied voor gevolg hebben. In alle wijken en dorpen zullen twee wijk- tafels gehouden worden. Voor een aan tal was dat al langer het geval, maar in verband-met de bezuinigingen worden in alle wijken en dorpen voortaan twee wijktafels gehouden. In de plaats van de zomerwijktafel zal in die periode wel een gesprek plaatsvinden tussen de wijkbeheergroep, de wijkwethouder en de wijkmanager. Met het terugbrengen van de wijktafels van drie naar twee, zal ook twee keer per jaar de bewoners- brief uitgebracht worden. Wijkplannen Iedere twee jaar verschijnen wijkplan nen. Begin dit jaar heeft iedere inwoner van Middelburg deze thuis bezorgd gekregen. Met uitzondering van de Grif foen, omdat die wijk op dat moment be zig was met het opstellen van een visie Wijk van de Toekomst. Deze is in juni aan de gemeenteraad gepresenteerd en wordt nu verder uitgewerkt. De vol gende wijkplannen verschijnen weer in 2011. Deze ontvangt u uiteraard 'ook weer, maar de verschijningsvorm zal an ders zijn. Deze zal vergelijkbaar zijn met de Begrotingskrant en het Burgerjaar verslag, die u ook ieder jaar van de ge meente ontvangt. Het zal dus meer in de vorm van een krant zijn en niet langer een glossy uitgave. Door de bezuinigin gen op deze manier in te vullen, denkt het college de minste afbreuk te doen aan het wijkgericht werken. Het activi teitenbudget, de wijkondersteunings- punten en dergelijke blijven bestaan. Het blijft dus mogelijk om bewonersinitiatie ven financieel en anderszins te onder steunen. Elfde wijktafel Met ingang van medio 2010 wordt de wijktafel Dauwendaele Mortiere ge splitst. Dan krijgt Mortiere een eigen wijkbeheergroep, wijktafel en wijkwet houder. Dit is op verzoek van bewoners van Mortiere en de gemeenteraad. De balies van de gemeente Middelburg, Sociale Dienst Walcheren en Werkplein Walcheren zijn op donderdag 24 en donderdag 31 december na 16.00 uur dicht. Op vrijdag 25 december en vrijdag 1 januari 2010 is het stadskantoor gesloten. Op maandag 4 januari zijn de gemeentelijke balies vanaf 9.30 uur open. Vanwege de feestdagen zijn er wijzigingen in het ophalen van huisvuil. Het huisvuil van vrijdag 25 december wordt op donderdag 24 december opge haald. Het huisvuil van vrijdag 1 januari 2010 wordt op maandag 4 januari opge haald. Wij vragen u het huisvuil voor 7.00 uur aan te bieden. U vindt de gewijzigde data ook op de afval- en papierkalender of op de website van de gemeente Middelburg, www.middelburg.nl milieu en afval ophaaldata huisvuil Ondergrondse afvalcontainers Om vuurwerkvandalisme te voorkomen sluit gemeente Middelburg de onder grondse kunststof afvalcontainers af van 31 december 17.00 uur tot 1 januari 12.00 uur. De ondergrondse afvalcontainers blijven voor de gebruikers geopend. Met een druk op de knop opent Guus Hiddink de Voetbal experience in de Mortiere. De nieuwe attractie biedt meeslepende films, fantastische foto's, spannende verhalen en waardevolle museumstukken zopls de Europese cup van '88. Kijk voor meer informatie op www.voetbalexperience.nl foto: Jan Koole Van maandag 11 januari tot en met vrijdag 15 januari haalt de gemeente tegelij kertijd met het huisvuil ook kerstbomen op. Gedurende deze periode kunt u de kerstboom samen met de afvalcontainer voor zeven uur 's ochtends buitenzet ten. Er rijdt dan een extra wagen speciaal voor de bomen. U moet de boom kaal aanbieden; de pot en de versiering moet u eerst verwijderen. Binnnenstad Sinds een jaar wordt er in de binnenstad alleen huisvuil opgehaald door middel van ondergrondse afvalcontainers. De. kerstbomen in de binnenstad worden daar om op vrijdag 8 januari vanaf zeven uur 's ochtends opgehaald.

de Faam | 2009 | | pagina 8