Zorgstudenten willen stageplaats Bekendmaking Walcheren is Q-koorts vrij dé Weekkrant 'De. Faam ALTIJD ACTUEEL: Moes is lief, aanhankelijk en beetje zielig Den Dekker nieuwe trainer Zeelandia Woensdag 23 december 2009 - Pagina 3é geadopteerd Als dat toch eens zou kunnen voor de feest dagen. Ik moet er niet aan den ken om met kerst nog hier te zijn, dan weet ik zeker dat ik mijn vorige baasje dubbel zal missen en als dan een weekje later het nieuwe jaar begint; ik krijg al tranen in mijn ogen als ik eraan denk. Lieve mensen, wil iemand van jullie mij alsjeblieft adopteren? Alsjeblieft? In ben te bereiken aan de Oostperkweg 9 in mid delburg met het telefoonnum mer 0118-613579. Ik hoop tot heel gauw. Kusje!" "Hoi, hier nog even een krabbeltje van mij, Teddy. Ik ben de kat die lekker lag te liggen in een speelhokje in het asiel. Nadat mijn verhaal in de krant was verschenen, werd er voor mij gebeld en kreeg ik ook bezoek. Geloof me, dan voel je je als kat heel erg beroemd. Baasjes in spé komen vaak eerst kennisma ken. Soms nemen ze je gelijk mee, soms wordt het niks of ze komen nog een keer te rug. Op het moment dat ik dit aan De Faam doorgeef, zit ik in het kennismakings stadium. Goeie kans dus dat ik binnenkort bij een nieuw baasje woon. Doeiiiii!" Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan tegen het besluit binnen zes weken na de dag waarop dit is bekendgemaakt, een bezwaarschrift worden ingediend. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan de Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat en gezonden aan de hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat dienst Zeeland (adres: Postbus 5014, 4330 KA Middelburg). Het bezwaarschrift dient te zijn ondertekend en ten minste het volgende te bevatten: 1de naam en het adres van de indiener; 2. de dagtekening; 3. een vermelding van de datum en het kenmerk van de beschikking waartegen het bezwaarschrift zich richt; 4. een opgave van de redenen waarom men zich met de beschikking niet kan verenigen. MIDDELBURG - Plus één oplei dingen start eind januari ko mend jaar in Goes een nieuwe opleiding in de zorg. Daarvoor hebben zich vijfenzestig leerlin gen aangemeld, maar voor hen zijn op Walcheren amper goede stageplaatsen te vinden."Het verbaasd mij dat zorginstellin gen schreeuwen om personeel, maar het is voor ons moeilijk om daar stageplaatsen te krij gen", verklaart Leny van den Heuvel van Plus één opleidin gen. En voegt eraan toe: "Als ik vraag hoe dat komt vertellen ze mij dat er eigen opleidingen zijn of er wordt gebruik gemaakt van stagiaires van het ROC." Leny hoopt zorginstellingen op Wal cheren te prikkelen om alsnog stageplaatsen beschikbaar te stellen. Plus één opleidingen startte een jaar geleden met een opleiding in de zorg. Binnen kort start de tweede en er wordt gedacht aan een derde groep. Plus één opleidingen zoekt daarom naar zorginstellingen die een stageplaats willen aan bieden om alle belangstellen den die gescreend zijn voor de opleiding, hun opleiding prak tisch te kunnen laten afronden. Plus één opleidingen is er voor herintreders die willen instro men in verschillende functies. De opleiding verzorgende is er daar één van. Informatie: 0113 - 211744 of 06- 51213492 MIDDELBURG - Zeelandia Middelburg heeft in Arjo den Dekker een nieuwe trainer voor komend seizoen gevonden. Den Dekker, nu nog coach van Patrijzen, wordt in het nieuwe voetbaljaar de opvolger van Roy Hendriksen. Den Dekker was eerder hoofdcoach bij onder meer bij Heinkenszand, Dom burg en Sluiskil. Met zowel Domburg als Heinkenszand werd hij kampioen. Rijkswaterstaat Ministerie van Verkeer en Waterstaat Wet verontreiniging oppervlaktewateren (Wvo) Melding van Total Raffinaderij Nederland N.V. teVlissingen De Rijkswaterstaat dienst Zeeland geeft kennis van de acceptatie van de volgende melding: een melding Wvo van Total Raffinaderij Nederland N.V., ontvangen op 5 november 2009. De melding betreft het op het oppervlaktewater van de Van Cittershaven lozen van industriewater dat enkel gebruikt is voor kwaliteits- testen (de zogenaamde settletest) van opslagtanks na onderhoud. Het lozen van bovengenoemd water zal niet leiden tot andere of grotere nadelige gevolgen voor de kwaliteit van het oppervlaktewater dan die de inrichting ingevolge de Wvo-vergunning en de daaraan verbonden beperkingen en voorschriften mag veroorzaken. De melding en het besluit daarop kunnen worden ingezien van 24 december 2009 toten met 3 februari 2010 bij de Rijkswaterstaat Zeeland, afdeling Vergunningverlening en Handhaving, Poelendaelesingel 18 te Middelburg op voorafgaande afspraak (telefoon 0118 - 62 24 28), op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur en in de centrale hal van het stadhuis van de gemeente Vlissingen, gelegen aan de Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen tijdens kantooruren. Na voorafgaande afspraak (telefoon 0118 - 48 73 39/48 73 00 ofcwhedDvlissingen.nl) kunnen de stukken ook op donderdagavond van 17.00 uur tot 20.00 uur ingezien worden. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen. Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Het verzoek dient te worden onder tekend en ten minste het volgende te bevatten: 1. de naam en het adres van de indiener; 2. de dagtekening; 3. een vermelding van het bestuursorgaan dat de beschikking heeft genomen en de datum en het kenmerk van de beschikking; 4. de gronden van het verzoek (motivering). Bij het verzoek dient voorts een afschrift van het bezwaarschrift te worden overgelegd. Naar aanleiding van het verzoek kan de voornoemde Voorzitter een voorlopige voorziening treffen indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voorde behandeling van een verzoek.om een voorlopige voor ziening wordt een bedrag aan griffierecht geheven. De griffier van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State wijst de verzoeker na de indiening van diens verzoek op de verschuldigdheid van het griffierecht en bericht de verzoeker binnen welke termijn en op welke wijze het verschuldigde griffie recht moet worden voldaan. Middelburg, 23 december 2009. De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, namens deze, het hoofd van de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, ir. E.J. Blaakman De geiten op Walcheren lopen het risico dat ze de gevreesde Q-koorts krijgen. foto: jaap woltfrbeek DOOR CARRIE FREDERIKS EN MARCEL VAN DER VOORT MIDDELBURG - De GGD Zeeland heeft de Voedsel en Waren Autoriteiten (VWA) om een overzicht van alle geiten- en schapenboerde rijen in de provincie ge vraagd. De GGD wil weten waar eventuele besmettin gen van de Q-koorts te ver wachten zijn. De ministers Ab Klink (Volksge zondheid) en Gerda Verburg (LNV) maakten vorige week woensdag bekend dat alle drachtige schapen en geiten en mannetjes op vijfenvijftig, met Q-koorts besmette, bedrijven gemimd moeten worden. Het mimen is afgelopen maandag begonnen. Op die bedrijven zijn naar schatting in totaal 64.000 melkgeiten Ongeveer 34.500 daarvan zijn drachtig en er zijn 1200 bokken. Tot nu toe zijn in Zeeland geen besmette bedrij ven. Wel zijn er op Tholen en Schouwen-Duiveland enkele gevallen van Q-koorts gemeld. Maar volgens de GGD zijn deze gevallen te herleiden tot bezoe ken aan het buitenland en inci denteel contact met een schaap. De bacterie, die Q- koorts bij geiten en schapen veroorzaakt, is gevaarlijk. Men sen die besmet zijn, vertonen griepachtige verschijnselen en kunnen longontsteking krijgen. Geruimd Eigenaar Jan de Korte vari de kaasboerderij, aan de Marieker- ke 24 in Meliskerke houdt zijn hart vast. Hij heeft 170 schapen. "Ik moet er niet aan denken dat ze geruimd moeten worden. Natuurlijk is er een dreiging dat de Q-koorts ook naar Walche ren komt. Er hoeft maar één ziek schaap uit Brabant hier naartoe te komen en het kan verkeerd gaan", vertelt hij. En voegt eraan toe: "Ik ben er be ducht op dat de Q-koorts ook naar mijn bedrijf komt. Daarom probeer ik alles zo nauwlettend mogelijk te volgen. Iedere twee weken worden de tank melk- monsters gecontroleerd en eer der zijn er ook beperkingen op gelegd voor de stalmest en het uitrijden van mest." Voor hem blijft onduidelijk hoe de scha pen en geiten de Q-koorts kun nen oplopen. Jan: "Dat blijft de grote vraag. Er zijn meer vragen dan antwoorden. De Q-koorts is er sinds jaren, maar nu is er een grote uitbraak." Ook de geiten van Ame's Kaasboerderij aan de "Derringmoerweg 4 in Amemui- den lopen het risico om de ziek te te krijgen. Dier in I DOOR KARIN OCKÊ MIDDELBURG - "Dag lieve mensen, ik ben Moes, ex- Koes. In de vorige Dier in et vizier is nog een grapje over me gemaakt. Ik kon daar niet om lachen, omdat ik een beetje zielig ben. Mijn baasje is namelijk pas over leden en ik mis hem heel erg. Nu woon ik in het asiel en ik hoop dat het tijdelijk is. Ik wil namelijk weer een nieuw baas je waar ik van kan houden en die van mij kan houden. Ik ben vijf jaar oud en echt in de bloei van mijn leven. Hier doen de mensen heel erg hun best voor me. Ik krijg op tijd mijn natje en mijn droogje en mijn hok en recreatieruimte worden schoongemaakt. Tijdens deze sessies krijg ik natuurlijk aan dacht en dat vind ik heel leuk, want van nature ben ik een aanhankelijke en lieve kat. Ik zit nu alleen nog in een rouw- periode, vandaar dat ik ook niet lach op de foto. Ik heb de fotograaf wel een pootje gege ven, echt waar! Voor de verdere rest ben ik hier erg rustig. Draai vinden Ik wil niets liever dan mijn draai weer vinden in een nieuw leven, 's Avonds kijken we in het asiel wel eens naar Animal Planet en laatst was er een uit zending over katten; in Ameri ka leven er 68 miljoen! Da's wel veel zeg. En ik vind het hier al zo vol! Kerstkat Tijd dus, dat er iemand wordt Moes is een lieve en aanhankelijke kat die na het overlijden van haar baasje een nieuw thuis zoekt. foto: karin ocké

de Faam | 2009 | | pagina 38