Officiële Mededelingen natuur en landschap The Ballroom -> vervoer winnaars kaartjes van de Provincie Zeeland dé Weekkrant De Faam DEWEEKKRANT.NL ':tWoensdag 23 december 2009 - Pagina 33 Informatie over het provinciaal bestuur, zoals Provinciewerk, vindt u op www.zeeland.nl g -fr ■u.tf* "i Ontheffingen Flora- en faunawet Gedeputeerde Staten van Zeeland delen mede dat zij in week 51 in het kader van artikel 68 van de Flora- en faunawet de volgende ontheffingen hebben verleend aan de Fauna- beheereenheid Zeeland te Goes: 1. voor het doden van smient, grau we gans en kolgans met hagelge- weer van een half uur voor zons opkomst tot 12.00 uur in de perio de van 1 oktober tot 1 april ter voorkoming van schade aan" kwetsbare akkerbouwgewassen, vollegrondsgroententeelt, eerste jaars grasland en overjarig gras land 2. voor het opzettelijk verontrusten van waterhoen op percelen graan en grasland in de periode van 1 november t/m 31 maart en op per celen pas ingezaaid grasland in de periode van 31 maart t/m 31 okto ber 3. voor het doden van haas met geweer ter voorkoming van scha de aan cichorei in de periode van 1 april t/m 14 mei, aan peulvruch ten, bieten, bloemen, koolsoorten en vollegrondsgroenten in de peri ode van 1 maart t/m 30 juni en aan boomgaarden en boomkwekerijen in de periode van 1 januari t/m 14 oktober 4. voor het opzettelijk verontrusten en doden van damhert met geweer van 1 uur voor zonsop komst tot 1 uur na zonsondergang t.b.v. het reguleren van de popula- tieomvang in en in de directe omgeving van de Manteling van Walcheren en de Kop van Schouwen. 5. voor het opzettelijk verontrusten en doden van damhert met ge weer en mes ter voorkoming en bestrijding van onnodig lijden van zieke of gebrekkige dieren 6. voor het opzettelijk verontrusten en doden van damhert met geweer in het belang van de open bare (verkeers)veiligheid en ter voorkoming van belangrijke scha de aan gewassen op Walcheren, westelijk Noord-Beveland en Schouwen 7. voor het opzettelijk verontrusten en doden van fazant met geweer ter voorkoming van schade aan graan in de periode van 1 maart t/m 15 april, aan bieten en peul vruchten in de periode van 1 maart t/m 30 april en aan volle grondsgroenten in de periode van 1 maart t/m 15 mei. 8. voor het doden van grauwe gans en kolgans met geweer op cul tuurgronden in de periode van 1 april tot 1 oktober 9. voor het vernielen van nesten en broedsels van grauwe gans en kolgans in de periode van 1 februari tot 1 april en in gebieden in beheer bij een terreinbeheren de organisatie daarnaast maxi maal 1 keer in de periode van 1 april tot 15 april 10. voor het doden van brandgans met geweer ter voorkoming van scha de aan grasland, graan en gras zaad in de periode van 1 mei tot 1 oktober 11. voor het vangen met staande net ten en in vangkralen en doden van grauwe gans, kolgans en Canadese gans in de periode van 1 mei tot 31 juli 12. voor het vangen met vangkooien en slagnetten en doden van spreeuw ter voorkoming van schade aan kersen in de periode van 15 mei t/m 31 augustus 13. voor het vangen met vangkooien en het doden van zwarte kraai en kauw ter voorkoming van schade aan appels en/of peren in de peri ode van 1 juni t/m 15 oktober 14. voor het doden van Vlaamse gaai en ekster met geweer ter voorko ming van schade aan appels en/of peren op Zuid-Beveland in de periode van 1 juni t/m 15 oktober De ontheffingen worden verleend voor de periode van 5 jaar, te weten van 1 januari 2010 tot en met 31 december 2014. Waar de gebieden niet nader zijn aangeduid zijn de ontheffingen geldig in het gehele werkgebied van de Faunabeheereenheid Zeeland. Ter inzage De ontheffingen liggen 6 weken ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1Middel burg, werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw L. Wijgman (0118- 631984), mevrouw D. Mersie-du Cloo (0118-631907) of de heer R. Steijn (tel. 0118-631196). In de periode van 25 december 2009 tot en met 3 januari 2010 zijn wij gesloten. De stukken lig gen dan ter inzage bij het Zeeuws Documentatiecentrum in de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7, Middel burg. De openingstijden zijn gelijk aan die van de Zeeuwse Bibliotheek. Vanaf 5 januari 2010 zijn de stukken weer in te zien bij de Directie Ruimte, Milieu en Water. Bezwaar Belanghebbenden kunnen binnen 6 weken na de dag van verzending van de ontheffingen bezwaar tegen de ontheffing indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA te Middelburg. Het indienen van bezwaar schorst de werking van de ontheffingen niet. Op grond van artikel 8.81, lid 1 van de Algemene wet bestuursrecht bestaat de mogelijkheid om, indien -gelet op de betrokken belangen- onverwijlde spoed dit vereist, gelijktijdig met of na het indienen van een bezwaar een voorlopige voorziening te vragen bij de president van de rechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Wij wijzen erop dat de termijn voor het indienen van een bezwaar is gekop peld aan de datum van verzending of uitreiking van het besluit aan de aan vrager, die mogelijk niet samenvalt met de termijn van terinzagelegging. Op bovenstaande telefoonnummers kan informatie worden ingewonnen over de exacte verzenddatum van de besluiten. Faunabeheerplan Flora- en faunawet Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend dat zij op 15 december 2009 het Faunabeheerplan Zeeland 2010-2014 van de Faunabeheereen heid Zeeland hebben goedgekeurd. In het faunabeheerplan worden de vol gende diersoorten behandeld: wilde eend, smient, grauwe gans, kolgans. brandgans, rotgans, knobbelzwaan, meerkoet, waterhoen, Canadese gans, fazant, spreeuw, holenduif, zwarte kraai, kauw, ekster, Vlaamse gaai, mees, haas, konijn, vos, woelrat, dam hert en exoten en verwilderde dieren. Gedeputeerde Staten kunnen op grond van een goedgekeurd faunabeheer plan aan de Faunabeheereenheid Zeeland ontheffingen verlenen van de verboden handelingen zoals het van gen, doden en opzettelijk verontrusten van beschermde inheemse diersoor ten. Niet voor alle dieren die in het fau nabeheerplan behandeld worden is ontheffingverlening aan de orde. Over de ontheffingverlening aan de Fauna beheereenheid vindt afzonderlijke berichtgeving plaats. Van 24 december 2009 t/m 8 februari 2010 ligt het faunabeheerplan ter inza ge in het provinciehuis, directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.00 uur. In de periode van 25 december 2009 t/m 3 januari 2010 zijn wij gesloten. Het fau nabeheerplan ligt dan ter inzage bij het Zeeuws Documentatiecentrum in de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteense dijk 7, Middelburg. De openingstijden zijn gelijk aan die van de Zeeuwse Bibliotheek. Vanaf 5 januari 2010 ligt het faunabeheerplan weer ter inzage bij de directie Ruimte, Milieu en Water. Het faunabeheerplan is tevens te downloaden via de provinciale website (www.zeeland.nl). Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot mevrouw L. Wijgman (0118-631984), mevrouw D. Mersie-du Cloo (0118-631907) of de heer M.J.A. Steijn (0118-631196). Vergunning Natuurbeschermingswet 1998 Gedeputeerde Staten van Zeeland delen mede dat zij in week 50 in het kader van artikel 19d, eerste lid, van de Natuurbeschermingswet 1998 vergunning hebben verleend aan Gemeente Veere voor het aanpassen van de duinovergang aan het eind van de Duinweg te Oostkapelle ter plaatse van het Natura 2000-gebied Manteling van Walcheren. Ter inzage De vergunning ligt 6 weken ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middel burg, werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot De heer M. van Antwerpen (tel. 0118-631716) of de heer B. Bouwman (tel. 0118-631795). In de periode van 28 december 2009 tot en met 3 januari 2010 zijn wij ges loten. De stukken kunnen dan worden ingezien in het Zeeuws Documenta tiecentrum op de tweede verdieping van de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7 te Middelburg. De openingstijden zijn gelijk aan die van de Zeeuwse Bibliotheek Bezwaar Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na bekendmaking van het besluit tot verlenen van de vergunning bezwaar tegen de vergunning indienen bij het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg Wij wijzen erop dat de termijn voor het indienen van een bezwaarschrift is gekoppeld aan de datum van verzen ding of uitreiking van het besluit aan de aanvrager, die mogelijk niet samen valt met de termijn van terinzageleg ging. Op bovenstaande telefoonnum mers kan informatie worden ingewon nen over de exacte verzenddatum van het besluit. Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het bezwaar de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit bezwaar wordt aangetekend - ingevolge artikel 8:81 van de Alge mene wet bestuursrecht juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State bij de voorzitter van de Afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend, indien - gelet op de betrokken belangen - onverwijlde spoed dit vereist. Provincie Zeeland MIDDELBURG - 'Hey baby they are playing our song*. Hoe vaak hoor je mensen (in een film) die zin niet zeggen? Vervolgens is het de hoogste tijd voor een nostalgische te rugblik. Je eerste zoen, een spannende date, die geweldi ge vakantie met je vrienden, een belangrijke sportpresta tie. Het horen van een mu ziekfragment kan ervoor zor gen dat je een moment uit het verleden weer haar scherp op je netvlies hebt. Het evenement The Bal lroom NYE, op 31 december in Goes, biedt je een kans om dit soort verloren herinne ringen weer ruimschoots op te halen. Naast de populaire stromingen in de Dance scene van dit mo ment is er namelijk in de Zee landhallen in Goes een speciale area ingericht voor muziek uit de jaren '70, '80 en '90. In deze Clas sics Room zal o.a. DJ Arlo van Sluis een feest der herkenning verzorgen door live beeld èn ge luid uit deze decennia te mixen. Naast Arlo van Sluis zullen in de Classics Room ook DJ Biggi en DJ Wexx achter de draaitafels plaats nemen. Meer informatie over het Oud Nieuw evenement The Ballroom is te vinden op www.theballroom.nu. Busvervoer Discussie over wie er 'bobt' met Oud Nieuw? Bespaar je deze discussie met je vrienden en vriendinnen en neem de bus. Vanaf diverse locaties in de regio zullen er bussen vertrekken die de bezoeker heen EN weer terug brengt. Kaarten kunnen met de kleurcode besteld worden. The Party Express regelt het busver voer. Route 1 (ROOD): Vlissingen, Oost-Souburg Route 2 (GEEL): Middelburg; Route 5 (PAARS): Zoutelande, Westkapelle, Dom burg, Oostkapelle. Minnaars VIP-kaarten De winnaars van de 5 VIP-arran- gementen voor twee personen zijn: Nicky Bijkerk uit Ellewouts- dijk; Bob Schaufele uit Goes; Nichal Joosse uit Roosendaal; Liz Lucasse uit Kloetinge en Toto Vermue uit Kwadendamme. Winnaars van een vrijkaart: Eloy Voet uit s'Heerenhoek; Wil- ma Stouten uit Middelburg; John Lucasse uit 's Heer Hend rikskinderen; Carin Duijndam uit Goes; Marit Huige uit Nisse; Marieke de Bart uit s'Heer Abts- kerke; Vinnie Chamroe uit 's Heerenhoek; H. Grootenboer uit Bruinisse; Sander Weug uit 's Heerenhoek; Judith Mol uit Nis- se; D. Moorman uit Goes; Iris Vermue uit Oudelande; Alexand ra Langeveld uit Vlissingen; Bart de Bart uit s'Heer Abtskerke; Martin de Jonge uit Ellewouts- dijk; Rowena Pleijte uit Nisse; Roxanne Thumann uit Vlissin gen; Gerard Uiterwijk uit Goes; Kelly van Oorschot uit Goes en Kevin Zuidweg uit Goes. A DOOR ELLEN DE VRIEND

de Faam | 2009 | | pagina 33