Walcheren Kerstbrug Middelburg Award voor Keukenspectrum Nieuwe eigenaar Driehoek BOA's mogen bekeuren Cheque Clinic Clowns Uit het Zakenhart van... ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NLWoensdag 23 dece.mber2009 - Pagina 22 De Faam Middelburg gaat voor duurzame sfeerverlichting VW Vlissingen naar de Fonteyne Nina wint fiets van Piet Voskamp Sloecentrale draait op volle kracht VUSSINGEN - Cafetaria De Driehoek aan de Bloemen- laan 104 in Vlissingen is 1 de cember overgenomen door Jom Niemantsverdriet (19). Hij is, naar eigen zeggen, de jongste ondernemer van Zeeland. De Driehoek heeft in januari de prijs voor het gezondste frietje gewonnen. Jom gebruikt dezelfde aard appelen en frietvet. "Het enige dat veranderd is is dat we geen kebab verkopen, want daar heb ik geen ver stand van", zegt Jom. Wel verkoopt hij nu vers belegde stokbroodjes. De Driehoek is van zondag tot en met donderdag van 12.00-22.00 open en op vrijdag en zater dag van 12.00-23.30 uur. MIDDELBURG - Korpschef Letty Demmers van politie Zeeland heeft vorige week donderdag, in het Middel burgse stadhuis, acht Bij zondere Opsporing Ambte naren geïnstalleerd. De BO's hebben de bevoegdheid om bekeuringen uit te delen aan mensen die zich schuldig maken aan kleine ergernis sen. In de praktijk zal het vooral gaan om fietsen in ge bieden waar dat niet mag, hondenpoepoverlast en bal dadigheid van de jeugd. Ook spreken ze mensen aan op hun gedrag. De zes mannen en twee vrouwen komen in vaste dienst bij de gemeente. J. Donks, M. Hollestelle, P. de Jongh H. Kramer. tekst foto leon janssens MIDDELBURG - Kringloop- bedrijf De Aanwinst (Zuster plein 13 St. Janstraat 20a) in Middelburg gaf voor de derde keer een cheque aan John Donks van de Clinic Clowns. "Dat is 10 procent van onze opbrengst", zegt Patrick de Jongh van De Aanwinst. "Wij kregen een oorkonde voor betoonde in zet. "Voor een ongesubsi dieerd bedrijf doen wij het leuk." Naast Martin Holles telle is sinds kort Henk Kra mer actief. In de winkel is de kledingafdeling ruimer inge deeld. Zolderopruimingen worden thuis opgehaald. Tel: 0118-638579 Jom Niemantsverdriet van De Driehoek, foto: tara de vriend Acht nieuwe ambtenaren, foto: gemeente middelburg/jan koole Prins MIDDELBURG - Voor de eer ste keer zijn de bruggen van Middelburg tijdens de kerstda gen en oud nieuw versierd met ledverlichting. Hiermee wil de gemeente naast een sfeervolle, ook een duurzame weg in slaan. De nieuwe ver lichting is niet uitsluitend be doeld voor de feestdagen. Vol gens de gemeente is het de be doeling dat de lampjes blijven hangen en bij andere gelegen heden ook gaan branden. Vo rige week zijn de ledlampjes aangebracht bij de Bellink- brug, Spijkerbrug, Geerebrug, Dokbrug, Koningsbrug, Lan- gevielebinnenbrug en Beatrix- brug. De installatie van de lampjes hoort bij de uitvoering van het lichtplan van Middel burg. Die zal de stad 's avonds en 's nachts een ander beeld gaan geven. In 2010 zal een be gin worden gemaakt met het aanbrengen van ledverlichting in de binnenstad. De Markt komt het eerste aan de beurt. Er wordt rekening gehouden met de ideeën van de kunste naar Piet Dieleman. Nu wordt de sfeer in de stad nog bepaald door verschillende historische lantaarns. Het is de bedoeling dat het lichtplan steeds verder wordt uitgewerkt. Aanvanke lijk was het lichtplan omvang rijker. De Pleinenvisie van Kui per Compagnons gaat behoor lijk ver. Volgens die commissie moet er een lichtprojectie op het marktplein komen die doorgezet wordt naar het stad huis. Ook het waterkunstwerk voor het oude stadhuis moet volgens de commissieleden 's nachts een accent krijgen dankzij verlichting. Die plan nen staan nu, vanwege bezui nigingen, op een laag pitje. VUSSINGEN - De VW trekt volgend jaar in het winkel pand naast de Primera in de Fonteyne in Vlissingen. De bereikbaarheid wordt ver beterd en er is meer ruimte om gasten te ontvangen. De balies worden info- en ver kooppunten en de winkel wordt een pilot voor de nieuwe formule. Vanzelf sprekend blijft deze vesti ging een ANWB-agent- schap. De opening is in het voorjaar van 2010. De ande re winkelruimten blijven niet meer lang leeg. De ma kelaar maakt de namen pas bekend als de handtekenin gen gezet zijn. MIDDELBURG -Nina Joos- se is de winnaar van de bal- lonnenactie van basisschool Acaciahof in Middelburg. Ze kreeg een fiets van rijwiel handel Piet Voskamp. Ieder jaar houdt Veilig Verkeer Nederland het project 'Op fietsen en voeten naar school.' Vrijwel alle leerlin gen hebben er gehoor aan gegeven. De deelnemers kregen een ballon met een kaartje en degene die het verst kwam, won de fiets. Bijna was de actie letterlijk en figuurlijk in het water ge vallen, want waarschijnlijk zijn alle ballonnen in zee be land. Ary Joosse wilde toch een fiets schenken en daar om is er geloot. VUSSINGEN - De Sloecen trale, gelegen in Vlissingen- Oost, draait op volle kracht. Aannemer Siemens AG heeft de centrale formeel overgedragen aan Delta en EDF op 13 december om 12.00 uur. Uit de finale tests blijkt dat de centrale opti maal presteert. Delta en EDF bezitten ieder 50% van de aandelen. De elektrici teitscentrale bestaat uit twee aparte units die ieder 435 MW leveren. Dat komt over een met het verbruik van ruim twee miljoen huishou dens. De Wasschappelse Heiploeg toont de ouderwetse manier van heien. nen maken werd het tijd. De ani mo bij de kinderen was wegge zakt." Terwijl de bewoners van de onlangs opgeleverde naast gelegen appartementen nieuws gierig uit hun ramen hangen en drie bouwvakkers geamuseerd naar de vele genodigden kijken, vertelt Jan van Beekhuizen van l'Escaut: "Nieuw Bonedijke, waarbij de school hoort, krijgt te maken met een geweldige ver beteringsslag. Wij willen dat de buurt leefbaarder wordt." Frans laat weten dat een eerste paal voor veel mensen weinig zal be tekenen, maar dat het voor hem impact heeft. "Er is een proces van vallen en opstaan achter de rug", stelt hij. Na het oplaten van vijfhonderd blauwe, oranje en groene ballonnen is het de beurt aan de Wasschappelse Hei ploeg. Zeven mannen pakken de touwen, anderen zetten de boomstam op zijn plaats en al zingend en trekkend aan de tou wen zorgen ze ervoor dat de paal meter voor meter de 'grond in gaat. De wethouder helpt een handje en gaat ervoor door zijn knieën. "Ik had het nog nooit ge daan en wordt er lekker warm van", bekent Frans. GOES - Keukencentrum Goes heeft een fraaie onderscheiding gekregen. De keukenzaak ont ving van de Duitse keukenleve rancier Beckermann de Award 'Beste Keukenzaak. Dit is een onderscheiding die deze keu kenleverancier toekent aan keukenzaken die geen of nau welijks klachten van cliënten ontvangen. Beckermann levert veel keukens aan Keukenspec trum. Het zijn de betere keu kens van een degelijke Duitse kwaliteit. Keukencentrum staat voor een populair en uitgebreid keukenassortiment met keu kens in elke prijsklasse. "Voor ons is het belangrijk dat de klan ten weten wat zij kopen. Daarbij hebben we het niet alleen over de prijsopbouw, maar ook over foto: jasper karman door marcel de gebruikte materialen en ap paratuur", zegt Ilir Rizanaj van Keukenspectrum, te vinden aan de Nobelweg 2-38 (naast MacDonalds) Tel; 0113-270060, www.dekeukenvooriedereen.nl VLISSINGEN - Wethouder Frans Prins, l'Escaut direc teur Jan van Beekhuizen en leden van de Wasschap- Heiploeg hebben met het symbolisch nos- heien van een puntige boomstam het of ficiële startsein gegeven voor de nieuwbouw van de Vlissingse open wijkschool De Combinatie en woon complex Inicio. De brede school en woningen moeten het Spaans Kwartier compleet maken. Als de man nen de nostalgische heipaal in elkaar zetten zijn achter hen vier graafmachines bezig met het verplaatsen van grond. De eerste bouwvakkers hebben zich ont fermd over het terrein aan de Salvador Dalistraat. Daar komen de basisscholen Het Vlot, Raven- stein en Sint Jozef onder één dak. Ze krijgen gezelschap van een kinderdagverblijf, peuter speelzaal, buitenschoolse op vang, sportzaal met verenigings ruimte, mediatheek, consulta tiebureau, maatschappelijk werk en vergademrimte. Onder het gebouw komt een parkeer garage. En er verschijnen op de Open Wijkschool tweë lagen met achtendertig huurapparte- menten. Naar verwachting is de school in september 2011 klaar. De scholieren hebben het slaan van de eerste paal meegevierd. Meester Walter van de Sint Jo zefschool: "Na vijftien jaar plan- Ilir staat voor scherpe prijzen en kwaliteit. foto: leon janssens

de Faam | 2009 | | pagina 22