Route etappe Amsterdam Middelburg bekend Extra vergadering herijking Kwaliteitsatlas Het woord aan raadslid Mathieu Meijs ft 1 rinn! Gemeentelijke balies eerder dicht Transferiumbus vervalt Afvalkalender in de bus Opgeven voor NL DOET Nieuwe mailadressen Wijkondersteuningspunten ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL De Faam Woensdag 16 december 2009 - Pagina 8 Jeroen Blijlevens toont de roze trui die hij tien jaar geleden won na etappewinst in de Giro d'ltaiia. Foto: Jan Koole. Vrijdag is tijdens een startbijeen komst met alle doorkomstge meenten de derde etappe van de Giro d'ltaiia bekendgemaakt. Op maandag 10 mei 2010 gaan de renners van start in Amsterdam en finishen in het historische cen trum van Middelburg. Onderweg doorkruisen de renners 24 ge meenten. De renners komen door: Amstel veen, Haarlemmermeer, Hillegom, Lisse, Teylingen, Oegstgeest, Leiden, Zoeterwoude, Leidschen- dam - Voorburg, Den Haag, Pijnacker-Nootdorp, Rijswijk, Delft, Schiedam, Vlaardingen, Rotter dam, Spijkenisse, Bernisse, Helle- voetsluis, Goedereede, Schou- wen-Duiveland, Noord-Beveland, Veere en Vlissingen. De gemeenten hebben enthou siast gereageerd op de komst van de Giro. Deelname is door de meeste gemeenten inmiddels be krachtigd. De derde etappe is 225 kilometer. Deze Giro etappe gaat de geschiedenis in als de vlakste en diepste etappe ooit. Giro toertocht Op zaterdag 8 mei kunnen wieler- liefhebbers zelf ervaren hoe het is om over een deel van het par cours van de Giro te rijden. Er wordt dan een toertocht georga niseerd, met afstanden van 30 km, 80 km en 150 km. Voor iede re renner wat wils. Kijk op www.girotoertocht.nl voor meer informatie. Giro Feestweek In de week voorafgaand aan de finish van de Giro in Middelburg zijn er diverse activiteiten op het gebied van sport, kunst cultuur en op culinair gebied, georgani seerd door enthousiaste onder nemers en verenigingen. De feestweek duurt van zaterdag 1 mei tot en met maandag 10 mei. Op dinsdag 5 januari is er een extra vergadering van de gezamenlijke commissies Maatschappelijke Zaken, Ruimte en Algemeen bestuur. De commissies gaan het hebben over de herijking van de Kwaliteitsatlas. De vergadering begint om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. Mo(nu)menten Zaterdag 31 oktober vond de her denking 65 jaar bevrijding Walche ren plaats. De drukbezochte en in drukwekkende bijeenkomst bij de monumenten op de Sloedam heeft op mij een diepe indruk gemaakt. Naast de toespraken, kransleggin- gen door oud-strijders, vertegen woordigers van de geallieerden en overheden viel mij de muzikale om lijsting op. In het bijzonder de fraai verzorgde en dynamische bijdrage van de muziekvereniging uit Arne- muiden. Het is goed te constateren dat er in Middelburg veel verenigingen zijn, voor muziek, zang, toneel, dans en beeldend voor laagdrempelige mo gelijkheden om zelf aan cultuur te doen. De amateuristische kunstbe oefening (AK) en het verenigingsle ven is een belangrijk bindmiddel in de samenleving en heeft een grote invloed op het leefklimaat. Daarom vindt de WD de amateurkunstbeoe- fening van belang voor zowel een zinvolle vrijetijdsbesteding als voor het vergroten van de participatie aan het culturele leven. MEV jkk M Foto: Jan Koole De WD wil in het bijzonder onder steunen dat culturele verworvenhe den worden overgedragen aan jon geren. Nu met de huidige financiële crisis wil de WD dat met name de kunsteducatie wordt ontzien van bezuinigingen. Te snel wordt in mijn beleving de sector kunst en cultuur bij economische teruggang met bezuinigingen geconfronteerd. Dinsdag 7 december heb ik op uit nodiging \7an de Vrienden van Mid delburg een presentatie in de con certzaal van hun inzet voor het cul turele erfgoed van onze stad mee gemaakt. Een bijzondere vereniging met een duidelijke visie hoe zij denken en zich willen inzetten voor vooral het monumentale karakter van Middel burg. Het gevoel voor historisch besef was zeer de moeite waard. Goed dat deze club hiervoor staat. Het is daarom van belang dat we onze plaatselijke historie en cultuur doorgeven. De kennis en belang stelling hierover dienen door onder wijs- en kunstinstellingen te worden gestimuleerd en politiek te worden ondersteund. De WD staat voor een levendige monumentenstad welke het histori sche en het hedendaagse met el kaar verbindt. Door deze verbinte nis blijft Middelburg een creatieve gemeente en een stad die kunst en cultuur uitstraalt. Ik wens u stralende feestdagen toe. Mathieu Meijs Raadslid WD mathieu.m@kpnplanet.nl De balies van de gemeente Middelburg zijn op donderdag 24 en donderdag 31 december tot 16.00 uur open. Op maandag 4 januari zijn de gemeentelijke balies vanaf 9.30 uur open. De transferiumbus (Lijn 63) die rijdt tussen de woonboulevard Mortiere en de binnenstad wordt met ingang van 1 januari 2010 opgeheven. Reden hiervoor is dat de gemeente de komende jaren miljoenen moet bezuinigen. De raad van de gemeente Middelburg heeft een groot aantal bezuinigingen doorgevoerd om de gemeente begroting sluitend te maken. Door de transferiumbus te laten ver vallen wordt een deel van die bezuiniging gerealiseerd. Deze week valt de nieuwe afval- en papierkalender bij u in de bus. Op de kalender kunt u precies zien in welke week uw groene of grijze bak wordt opgehaald. Ook kunt u op de kalender lezen waar u met uw asbest, oude kleding of kapotte koelkast terecht kunt. Ligt de kalender aan het einde van de week niet bij u op de mat? Neem dan contact op met de gemeente, tele foonnummer (0118) 67 55 30. Wij sturen u graag een exemplaar toe. Ook is de kalender te raadplegen via www.middelburg.nl milieu en afvalophaaldata huisvuil. r Op vrijdag 19 en zaterdag 20 maart 2010 organiseren het Oranje Fonds en Movisie weer de landelijke, grootscheepse vrijwilligersactie "NL DOET". Dat zijn de dagen waarop onze koningin en leden van het konink lijk huis, gemeenten, bedrijven en vele bekende én onbekende Nederlanders zich vrijwillig inzet ten voor de samenleving. NL DOET (voorheen Make a differen ce day) zet vrijwillige inzet jaar lijks in de spotlights en daarmee krijgt het de aandacht die het ver dient. NL DOET is ook bij uitstek geschikt om als bedrijf, organisa tie of als groep aan mee te doen. Het versterkt de lokale rela ties, het geeft veel publiciteit en het kan een manier zijn om te starten met maatschappelijk betrokken ondernemen. Daar naast is het natuurlijk vooral inspirerend en leuk. Stichting Welzijn Middelburg is dit jaar weer de coördinator van NL DOET in Middelburg. Wilt u meer weten over de NL DOET dagen en/of wilt u deelnemen aan een vrijwilligersactiviteit? Neem dan contact op met Agnes Grundeken (coördinator NL DOET) bel (0118) 75 14 41 of 06 245 502 04. Heeft u vrijwilligersklussen lig gen? Of kunt u wat extra hulp gebruiken? Neem ook dan contact op. De mailadressen van de wijkondersteuningspunten zijn veranderd. De nieuwe adressen leest u hieronder. Wop Arnemuiden: arnemuiden@wijkaanpakmiddelburg.nl Wop Dauwendaele: dauwendaele@wijkaanpakmiddelburg.nl Wop Zuid: zuid@wijkaanpakmiddelburg.nl Wop Nieuw Middelburg: nieuwmiddelburg@wijkaanpakmiddelburg.nl Wop Binnenstad blijft wopb@middelburg.nl Wop Stromenwijk is momenteel bereikbaar via mail0650253513@vodafone.nl, maar verandert volgend jaar in stromenwijk@wijkaanpakmiddelburg.nl. Wanneer het mailadres werkt, leest u dat op deze pagina.

de Faam | 2009 | | pagina 8