Praktische Piaggio's brengen Italië bij Autobedrijf De Voogd Ford Wmterinspectie- dag groot succes vW «AUTO Kia Venga: ruimte om te ontdekken www.zeeuwsautojournaal.nl Jarenlang had Autobedrijf De Voogd met de Daihatsu Hi-Jet een absolute topper in de showroom staan. Totdat Daihat su het model uit de Europese markt haalde. Nu de oorspron kelijke Italiaanse producent het model onder de eigen naam Piaggio Porter weer op de markt brengt, is Jan-Willem de Voogd er als de kippen bij om hem weer terug in de showroom te krijgen, met als Super-ttaNaans extraatje eek neg de kleinere broertjes van het merk. Bnd november hielden de Zeeuwse Ford-dealers Ford Joosse uit Vttssingen en Auto Adria uit Gees de bekende Ford Wmterinspectiedag. Wens de ze dag konden klanten hun auto gratis laten controleren op tien vitale onderdelen voor zorge loos rilden tijdens de winter maanden. Door Marina meijers De Kia Venga is een bijzonder veelzijdige auto die laat zien hoe compacte afmetingen opti maal benut kunnen worden. Do- vendien wordt de Kia Venga standaard geleverd met ge moedsrust, dankzij een garan tie van zeven jaar. Kia is zo overtuigd van de nieuwe Venga dat zij dit durft aan te bieden. Waarschijnlijk hoeft de klant er toch geen gebruik van te ma ken Woensdag 16 december 2009 - Pagina 9 Aileskunners De eerste Piaggio Porters staan al in- en bij de showroom op Vrijburg. Zo staat er uiteraard een gesloten busje. Maar ook staat er een Porter met een kiepende open laadbak, iets verderop staat nog een Piaggio Por ter met hoogwerker. Autobedrijf De Voogd kan ze uiteraard ook allemaal leveren als fourwheeldrive-uitvoe- ring. „Daarmee is meteen de kracht van de Hi-Jet geschetst. Het zijn ai leskunners. Bedenk een toepassing en er is een bijpassende Hi-Jet voor. Wat alle modellen gemeen hebben, zijn hun vriendelijke prijzen vanaf 9590 euro, hun lage gewicht en dito brandstofverbruik. De kroon op dit gebied wordt natuurlijk gespannen door de Porter met elektromotor: O emissie!" Piaggio Ape Wanneer eigenschappen als klein, licht, zuinig en praktisch belangrijk zijn, dan heeft Piaggio nog veel meer te bieden. „Wie niet per sé met zijn Piaggio de snelweg op hoeft, kan ook kiezen uit het grote aanbod aan Apes," licht Jan-Willem de Voogd toe. De Apes zijn de driewielige Piaggio's zoals iedereen die kent uit Zuid Europa. „Deze voertuigen zijn misschien niet razendsnel, maar wel oersterk en bewezen onverwoest baar. Voor in de stad zijn ze ideaal: klein, wendbaar, licht en een groot laadvolume. Bovendien is voor de lichtste modellen een bromfietscerti ficaat voldoende.Wat wellicht nog mooier is: ook qua prijs horen de lichtste modellen thuis in de catego rie bromfietsen: vanaf nog geen 3500 euro, ex BTW, rij je er al mee de showroom uit." "leder jaar is de winterinspectredag weer een leuk, maar vooral ook nut tig evenement," aldus Johan Joosse. "De winterperiode stelt speciale ei sen aan de auto, ook al is die nog zo goed onderhouden. Het is belangrijk om vitale onderdelen te controleren, die in het bijzonder in de winter van groot belang zijn om pech te voorko men. Ook dit jaar maakten veel van onze klanten weer gebruik van de Ford-winterinspectie." Niet alleen het dagelijks gebruik in de donkere, kou de winterperiode vergt het nodige van de auto, ook gaan veel landge noten met de auto op wintersportva kantie. En dat betekent toch altijd een flinke reis onder vaak moeilijke omstandigheden en veel gladheid in het winterse oord zelf. Nogmaals de heer Johan Joosse: "Om alle Ford-rijders de gelegenheid te geven hun auto te laten inspecte ren, is het tot 31 januari 2010 moge lijk om voor slechts 19,95 euro de auto op tien vitale onderdelen bij de Ford dealer te laten controleren." Tijdens de Ford Winterinspectie is er niet alleen ruimte om de auto te laten controleren op winterveiligheid, maar zijn speciale winter-autoartike- len ook extra scherp geprijsd. Bij Piaggio denken veel mensen met een aan zomers Zuid-Europa; de kleine driewielige auto's die tot in de kleinste steegjes en tot op de steilste bergweiden nog rondrijden. Dat beeld is terecht, maar Piaggio heeft nog veel meer te bieden. Jan-Willem de Voogd weet daar als geen ander over te vertellen. „Daihatsu was met de Hi-Jet jarenlang de koploper in de markt van de kleine bedrijfsauto's, ledereen kent ze wel, want ik heb er hier op Walcheren tientallen van ver kocht. Maar op een kwade dag heeft Daihatsu het model weggehaald van de Europese markt. Vraag me niet waarom, maar het was een feit." Ge lukkig was er kort geleden goed nieuws: „De Europese modellen van de Hi-Jet werden destijds gebouwd door het Italiaanse Piaggio. En die brengen de auto nu onder eigen naam terug op onze markt" het intelligente Start/Stopsysteem (ISG) van Kia, ligt het brandstofver bruik beduidend lager. Het helpt tot 15 procent brandstof te besparen en houdt de C02-uitstoot laag, eenvou digweg door de motor uit te schake len wanneer de auto stationair draait. Even schrikken in het begin, maar zodra je de koppeling intrapt, schakelt de motor weer automatisch in. Elke motor in de Venga-lijn is verkrijgbaar met deze intelligente en intuïtieve technologie. Prijzen De Kia Venga is verkrijgbaar vanaf 14.995 euro voor de 1.4 X-pect. Een aantrekkelijke prijs voor een degelij ke auto dus. Dit type kent als zakelij ke auto 20 procent bijtelling. Het in stapmodel beschikt ondermeer over zes airbags, elektrisch bedienbare ramen en geïntegreerde radio/CD- /MP3-speler. De 1.6 begint bij 17.295 euro en de dieselmodellen bij 17.495 euro. Naast de X-pect zijn er de X-tra en de X-ecutive. De meest luxueuze versie, de X-ecutive mag voor 18.295 euro de showroom uit. Alles bij elkaar rijd je met de Kia Venga voor een zeer schappelijke prijs in oen hele leuke comfortabele auto. Mét zeven jaar garantie! meer versterkt worden. Ook aan de muziek is gedacht. Het is bijna net als thuis: compleet met comfortabe le stoel, een fantastische stereo en je favoriete muziek. De Venga speelt de muziek af via het uitgebreide audio- systeem. De wagen beschikt over RDS radio en een ingebouwde CD- speler, plus AUX- en USB-uitgangen voor je iPod of MP3-speler. Voor een fantastisch surroundgeluid zijn zes speakers van hoge kwaliteit op verschillende plekken in het interieur geplaatst. We merken dat de auto zowel in de stad als op de snelweg prima rijdt. Geruisloos en soepel met een com fortniveau dat zeker in verhouding tot de prijs toch opmerkelijk is te noemen, maar daarover straks meer. Denk groen Met de Kia Venga kun je door min der te doen een steentje bijdragen aan het behoud van het milieu. Door Bij Autobedrijf Melse in Vlissingen is de demo nog maar net binnen wan neer wij deze op halen voor de te strit. De Venga oogt compact, maar blijkt toch verrassend ruim te zijn. Ook de ba gageruimte valt zeker niet tegen. Wil je meer been ruimte bij de achterbank, dan kan de rugleuning naar achteren worden geduwd. Is er juist meer behoefte aan laadruimte, dan kan de 60/40 deelbare achterbank naar voren ver plaatst worden of plat worden ge maakt. Het interieur bestaat uit hoogwaardi ge materialen en leuke ideeën dfe het reizen zo aangenaam mogelijk maken. De Kia oogt erg licht van binnen en door een panoramazonne dak (optie) kan dit eventueel nog

de Faam | 2009 | | pagina 39