APCtoivPIIC Joods lichtfeest CIOIUIUUO Chanoeka begint Snelschaak kampioenschappen Gevoelige huid? ebruik Avène Avène EAU THERMALE ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Shows Mediq Apotheek Welsinge Rentmeesterlaan 31, 4336 ED Middelburg Uw apotheek met IQ Woensdag 16 december 2009 - Pagina 20 Groot kerstcircus Zeeland is ook cool voor de jeugd. FOTO: Tulï/"NT/Till De Faam VLISSINGEN - "Van het Groot Kerstcircus Zeeland willen wij een traditie ma ken. Ook dit jaar zullen de bezoekers verrast worden", vertelt circusdirecteur Al berto Althoff. Dinsdag 22 december is de galapremiè re op het parkeerterrein aan de Scheldestraat in Vlis- singen. Alberto zit ontspannen met een glas melk voor zich. Veel tijd om te drinken heeft hij niet als hij praat over zijn circus, zijn pas sie. De Vlissingse circuspromo tor Theo Hemelaar is eveneens geboeid door alles wat zich in en de grote tent afspeelt. "Het programma is nog beter dan vo rig jaar, vind ik persoonlijk. Met zoveel wervelende nummers die in elkaar overlopen." Zo komt de Hongaarse familie Donnert met paardennum- mers, met een knipoog naar de Zeeuwse kustwateren zijn Paul Dax en Lisa Rogas gevraagd om hun zeeleeuwenact te presente ren, de Italiaanse clown Mimo komt, Stella doet een trapeze- act, er is hoelahoep, diabolo, acrobatiek en een trapezenum mer. Uiteraard staat rasdomp teur Alberto ook met zijn opval lende dierennummers in de piste. Bijvoorbeeld met vier ka melen, vier lama's en vier buf fels. In de loop van de jaren heeft hij talloze acts met dieren bedacht en uitgevoerd. Alberto: "Ik wil steeds iets nieuws bren gen dat aanspreekt. Daarom heb ik diverse nummers en laat niet in één keer alles zien. De show is een mix tussen tradities en het circus van de toekomst. Dinsdag 22 december om 19.30 uur is de gala premiè re. Woensdag 23, vrijdag 25, zaterdag 26, zondag 27, maandag 28, dinsdag 29, woensdag 30 december en zaterdag 2 januari zijn de voorstellingen om 13.00 uur en om 16.15 uur. Vrijdag 1 januari is er om 16.15 uur een show en op zondag 3 januari om 13.00 uur. Prijzen: Rang, volwasse nen 10,00 euro, kinderen 8,50 euro; Parket, volwasse nen 18,00 euro, kinderen 15,00 euro; Stalles: volwasse nen 21,00 euro, kinderen 18,00 euro; Loge, volwasse nen 27,00 euro, kinderen 24,00 euro. Informatie: www.grootkerst- circuszeeland.nl "Het circus van de toekomst heeft veel dieren. Dat blijft altijd bestaan, want het publiek wil zulke nummers graag zien. In het programma tonen wij tradi tionele en moderne nummers, voor alle leeftijden en hun ver langens. De voorstelling speelt daar na de pauze op in", aldus Alberto. Hij belooft de komende editie van het Groot Kerstcircus Zeeland nog meer kerstsfeer dan afgelopen keer. Naast de Kerstman, elfjes, kerstbomen en sfeerverlichting verschijnen er een sneeuwkoningin, pin guïns en Eskimo's. MIDDELBURG - Het Joodse lichtfeest, chanoeka, is 12 de cember om 17.20 uur begon nen. In de hal van het Mid delburgse stadhuis is de menora, een grote negenar- mige kandelaar, ontstoken door Koos Schouwenaar, de burgemeester van Middel burg, Opperrabijn B. Jacobs en Chazzan L. Smit. Dit jaar is er in verschillende grote ste den een chanoeka-estafette. Omdat de Middelburgse sy- DOOR KARIN 0CKE MIDDELBURG - Het open kampioenschap snelscha ken van Schaakvereniging Middelburg is vrijdag 18 december vanaf 20.15 uur in 't Gasthuis, Noordpoort- plein 2 in Middelburg. De opzet is elf ronden Zwit sers. Het speeltempo is vijf mi nuten per persoon. Het in schrijfgeld voor de jeugd tot 16 jaar is 2 euro en voor de senio ren 3 euro. Vooraf aanmelden kan bij Johan de Wolf, telefoon 0118-637860 of een kwartier voor aanvang van de wedstrij den bij de speelzaal. Snel schaak is een vorm van scha- nagoge precies vijftien jaar geleden, na een restauratie, opnieuw werd ingewijd kreeg Middelburg de eer om als eer ste aan de beurt te zijn. Elke volgende dag is er een lichtje extra aangestoken. Deze week zijn er allerlei activitei ten in de synagoge om de her inwijding te vieren. Door de herbouw van de in de oorlog vernietigde synagoge is ge heel onverwacht een zeer ac tieve levende joodse gemeen te ontstaan, het wonder van Zeeland. ken waarbij beide spelers elk in totaal minder dan de gewo ne bedenktijd van twee of twee en een half uur per partij hebben. Bij deze spelvorm wordt een schaakklok ge bruikt. Vlag Een speler verliest, zoals bij een gewone schaakpartij, in dien zijn tegenstander consta teert en formeel meldt, dat van deze speler de vlag is gevallen zonder dat de partij al is be slist. Andere mogelijkheden om een partij te verliezen zijn schaakmat gezet worden, het doen van een onreglementaire zet en liet opgeven van de par tij. £AU THERMAj^ EAU THERMALE apaisante, anti-irritante PiatfX seusibles THERMAL WATER soothing, anti-irritating Sensitive sbin üèm nutritive compensate mt jJxtmmeiy rich compensating mm Avène: expert op het gebied van de gevoelige huid Avène heeft verzorgingsproducten ontwikkeld, speciaal voor de gevoelige, zeer gevoelige en allergische huid. Naast de dagelijkse verzorging van de huid is Avène ook de oplossing voor huidproblemen als eczeem en psoriasis. Nu verkrijgbaar bij uw Mediq Apotheek Avène is het nr. 1 merk in Frankrijk en is vanaf nu ook verkrijgbaar in Nederland, namelijk bij uw Mediq Apotheek. Vraag onze assistenten om een passend advies. Zij zijn speciaal getraind, want voor elk huidtype heeft Avène een geschikt product. Ontdek wat Avène voor uw huid kan betekenen. Kom langs en probeer het zelf.

de Faam | 2009 | | pagina 20