Komt u ook naar de nieuwjaarsbijeenkomst? Sluiting provinciehuis A 'Goed wat het overvalteam doet' Loes Passieux over jeugdzorg vrijdag 8 januari 2010 Het Provinciebestuur wenst u fijne feestdagen toe! Provincie Zeeland Het Provinciebestuur van Zeeland nodigt u van harte uit voor de nieuwjaarsbijeenkomst op Het thema is: g Fietsend Zeeland jg want 2010 is het Jaar van de Fiets in Zeeland. Vanaf 15.45 uur wordt u verwacht in de Nieuwe Kerk in Middelburg (ingang Kloostergangen, Abdijplein). Programma: 15.45 uur: Inloop Slide-show 'De bijzondere Zeeuwen van 2009' 16.00 uur: Nieuwjaarstoespraak van de Commissaris van de Koningin Karla Peijs 16.15 uur: Mart Smeets presenteert Fietsend Zeeland Aansluitend volgt een receptie gehouden in de Wandelkerk Kloostergangen. De bijeenkomst in de Nieuwe Kerk en de receptie zijn openbaar. Gezien de te verwachten drukte vragen wij u op tijd aanwezig te zijn. Voor de Nieuwe Kerk geldt: vol is vol. U kunt het programma dan wel op schermen volgen in de Wandelkerk. Marcelle Bakx samen met Karla Peijs tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van 2009. Marcelle Bakx won in 2008 een gouden medaille bij de nationale Special Olympics in AmsterdamVanwege deze mooie prestatie een Bijzondere Zeeuwse, leder jaar worden ruim honderd Bijzondere Zeeuwen ontvangen door Karla Peijs tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst. Het provinciehuis is gesloten van vrijdag 25 december 2009 tot en met vrijdag 1 januari 2010. Informatiemateriaal dat u in deze periode per e- mail aanvraagt, ontvangt u in de loop van de eer ste week van januari. In het Zeeuws Documentatiecentrum van de Zeeuwse Bibliotheek liggen verschillende stukken ter inzage in deze periode. Het bezoekadres is Kousteensedijk 7. Kijk voor de openingstijden van de Zeeuwse bibliotheek op www.zebi.nl. Provinciewerk Informatierubriek Van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Overvalteam bij het Reynaertcollege locatie Gildenstraat in Hulst In onze provincie wordt op een actieve manier gecontroleerd op fietsverlichting. Overvalteams staan op de gebruikelijke donkere wegen en fietspaden binnen en buiten de bebouwde kom en bezoeken ook scholen in het voorgezet onderwijs. Fietsers met goede verlichting krijgen een beloning. Bij slecht of geen licht krijgt de fietser een waarschuwing en het advies om bij de dichtstbij zijnde rijwielzaak het fietslicht te laten repareren of losse lampjes aan te schaffen. Desi Stoutjesdijk uit Zierikzee is "overvallen" op de Pontes Pieter Zeeman: 'Ik vind het goed wat het overvalteam doet, want je krijgt niet meteen een boete. Je hoort direct dat licht erg belangrijk is. Ik had alleen voorlicht, maar ben dezelfde dag nog om kleine lampjes gegaan. Dus het werkt. Dit zouden ze ook in andere provincies moeten doen.' Marianne Bhugwandass uit Vlissingen zag het overvalteam op het Scheldemond College en vindt het prima dat deze mensen zich inzetten om de verkeersveiligheid te verbeteren. HELM De overvalteams worden regelmatig ingezet op initiatief van het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ) en het Zeeuws Coördinatiepunt Fiets (ZCF) om het fietsen en de verkeersveiligheid in Zeeland te promoten. Volgend jaar januari en februari komt u overvalteams tegen bij basisscholen in de gemeenten Noord-Beveland en Terneuzen, die het gebruik van de fietshelm aanmoedigen. Deze proef die HELM heet (Hoofddoel Een Letsel Minder), heeft als doel het taboe op het dragen van een fietshelm te doorbreken. Want hoe meer kinderen een helm dragen, hoe normaler het wordt. Meer lezen? Neem dan eens een kijkje op www.rovz.nl,http://provincie.zeeland.nl/vervoer/fiets/ en www.vakerveiligfietsen.nl. Provinciale Staten I ZeClafld Profiel: Statenlid SP. Zij houdt van muziek en bezoekt graag festivals. Ook is ze gek op dieren. Ze is veertig jaar geleden naar Zeeland verhuisd en is getrouwd met een rasechte Zeeuw. Zeeland voelt echt als haar thuis. Loes Passieux is statenlid sinds 2007 en lid van de commissie Welzijn. Ook is zij zorgmedewerker bij Emergis. Zij doet al haar werk vanuit een gevoel van ver antwoordelijkheid voor een goed en sociaal beleid. Tussen wal en schip Loes maakt zich vooral grote zorgen over de jeugdzorg. 'De jeugd is onze toe komst. We moeten zuinig zijn op de jeugd van nu. Er zijn nog steeds te lange wachtlijsten, waardoor een deel van de jeugd niet op tijd de benodigde zorg krijgt. De door minister Rouvoet ingestelde regels over de uitvoering van de jeugdzorg helpen onvoldoende. De problemen worden veroorzaakt door een overmaat aan bureaucra tie, te weinig communicatie en samenwerking tussen.de aanbieders van de zorg. Een aantal gebrui kers van de zorg valt hierdoor tussen wal en schip.' Marktwerking afschaffen 'De SP streeft, al heel erg lang, naar afschaffing van de marktwerking in de zorg in het algemeen. Die houdt de bovengenoemde problemen in stand. Er is nu een forse aanpak nodig, zowel op landelijk als provinciaal niveau. We moeten er tijd en geld in steken om te onderzoeken wat de jongere in zijn of haar specifieke omstandigheden nodig heeft. Ook moeten we onderzoeken wat de naaste omgeving (familie en vrienden) kan doen. Er moet meer geld bij, maar een betere samenwerking tussen de betrokken partijen is zeker zo belangrijk. Als we de situ atie nu niet verbeteren, dan levert dat in de toekomst grote problemen op.' Meer informatie over Provinciale Staten vindt u op http://ps.zeeland.nl/ r Colofon Redactie afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland. Opmaak Prepress Provincie Zeeland. Fotografie jan Bakx (foto Karla Peijs en Marcelle Bakx), archief Reynaertcollege (overvalteami. Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met de mensen van het informatiecen trum. Via de e-mail infocentrumf3zeeland.nl of per telefoon op 0118- 631 4 00. Of schrijf naar Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6, 4331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt op 6 januari 2010.

de Faam | 2009 | | pagina 19