Eerste Grijs Groots Award is f uitgereikt m Traditioneel kersttoernooi zaalvoetbal voor kinderen Kerstinkopen met ouderen Walcheren moet in het roze voor de Giro Kanaal door Walcheren Aanleg Aquaduct de Weekkrant ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL v Zaalvoetbalclinic van de Groene Ster Ceremony of Nine Lessons Zeeuwse Klei De Faam Woensdag 16 december 2009 - Pagina 18 MIDDELBURG - De eerste Grijs Groots Award is 11 december uitgereikt aan Michiel Hamelink (71), broodbezorger van Bak- kerij Risseeuw, uit Zaamslag. De Award is een speciaal voor deze gelegenheid vervaar digd kunstwerk van Rob de Vries uit Goes. De prijs is een initiatief van Jacqueline de Nood van personeels adviesbureau AORTA i in Middelburg. "De jury 1 was onder de indruk van de energie en het enthousiasme van Ha melink voor zijn werk. WE5TKAPELLE - In sport zaal De Bellink is maandag 21 december het traditione le Zaalkerstvoetbaltoemooi voor jongens en meisjes van 5 tot en met 12 jaar. Het wordt georganiseerd door het jeugdbestuur van vv De Noormannen. In totaal doen er 86 jongens en meisjes mee. Er wordt gespeeld in drie leeftijdscategorieën. Het startsein is om 8.30 uur. Meer informatie via: André Toutenhoofd, telefoon 0118- 571520. VLISSINGEN - Ouderen die vaak alleen boodschappen moeten doen kunnen op don derdag 17 december van 15.00 tot 17.00 uur gezamenlijk hun kerstinkopen doen. Stichting Palladium heeft in samenwer king met AH geregeld dat 65 Start Giro d'ltalia Echt zo iemand voor wie zijn werk als het ware een hobby is. Wat mooi als je op die leeftijd nog zo in het leven staat", vindt Jacqueline de Nood. "En eigen- L lijk geldt dat ook voor de an- m dere twee genomineerden. A Het was een moeilijke beslis- ijft sing voor de jury. Een bijzon- fBÈê dere vermelding kreeg stra tenmaker C. de Ruiter (84) uit Noordgouwe. Hij werkt elke week nog minstens veertig uur mee in het bedrijf van zijn zoon. Op zo'n leef tijd wel bijzonder." Doel van de Grijs Groots Award is het stimuleren van een positievere beeldvor ming rondom oudere me dewerkers. Burgemeester Koos Schouwenaar en Giro d'ltalia etappewinnaar Jeroen Blijlevens zijn enthou siast over het Zeeuwse aandeel in de wielerwedstrijd. plussers die middag gezellig kunnen shoppen en een gratis kopje koffie krijgen. Wie slecht ter been is, kan opgehaald wor den door vrijwilligers. Ouderen die hieraan mee willen doen kunnen zich opgeven bij Stich ting Palladium via 0118-420492. DOOR MARCEL VAN DER VOORT MIDDELBURG - De derde etap pe van de Giro d'ltalia eindigt maandag 10 mei op de Middel burgse Dam en voert daarvoor 75 kilometer door Zeeland. Dan worden onder andere Vrou wenpolder, Oostkapelle, Dom burg, Westkapelle, Zoutelande en Vlissingen aangedaan. De route is vrijdag 11 december tijdens een startbijeenkomst in het voormalige stadhuis van de Zeeuwse hoofdstad gepresen teerd. Burgemeester Koos Schouwenaar is enthousiast over het Zeeuwse aandeel in de Giro, maar heeft laten weten dat hij stiekem op meer kilometers voor Zeeland hoopte. Nu zit een extra rondje door de straten van zijn stad er niet in. De wedstrijd start in Amsterdam en is in to taal 225 kilometer lang. "En gaat vooral door de bebouwde kom van gemeenten. De organisatie van de Giro d'ltalia stelt: Wij doen het voor de mensen, niet voor de koeien", verklaart Schouwenaar. FOTO: JASPER KARMAN "Het is tien jaar geleden dat ik de roze trui, na etappewinst in de Giro d'ltalia mocht aantrek ken. Tegenwoordig hangt die ingelijst in mijn slaapkamer en kijk ik er iedere avond naar", vertelt Jeroen Blijlevens. En ver klapt: "Dit is de leukste wed strijd voor een wielrenner om te rijden. Er is minder stress dan in de Tour de France. Hoewel er in Italië wel meer beklimmingen zijn." Hij heeft een tip voor de lokale ondernemers. "Maak al les roze, de kleur van de Giro d'ltalia. Veel mensen van buiten de provincie komen kijken en daar kan de middenstand van profiteren", stelt Jeroen. VLISSINGEN - Stichting Pal ladium houdt in samenwer king met zaalvoetbalvereni ging Groene Ster Vlissingen een Zaalvoetbalclinic op woensdag 23 december. Het begint om 14.00 uur in in Sporthal Baskenburg in Vlis singen. De technieken van het zaalvoetballen worden hier bijgebracht. Inschrijven kan bij jongerencentra De Paraplu, scc De Paljas en Multi-Culti. Info: t.van- beek@stichtingpalladium.nl. ZOUTELANDE - Het Wille- brordensemble voert op dinsdag 22 december de Ce remony of Nine Lessons and Nine Carols uit in de Catha- rinakerk in Zoutelande. De Ceremony of Nine Lessons bestaat uit oude en moderne kerstliederen, afgewisseld door bijbelteksten. Het be gint om 20.00 uur en toegang is vrij. MIDDELBURG - Deze kerst worden opnames gemaakt voor de film Zeeuwse Klei van de jonge regisseur Ben jamin Bouwman. De Zeeuw se klei vertelt het verhaal van vier Zeeuwse jongens die op hun eigen directe manier het leven evalueren. Een bizarre maar vooral komische kijk op het concept hangjonge ren. Zeeuwse Klei is de eerste korte amateurfilm die wordt gemaakt door stichting CA- VAK in het kader van het be vorderen van amateurkunst in Zeeland. Provincie Zeeland Vooraankondiging stremmingen scheepvaartverkeer Kanaal door Walcheren i.v.m. afzinken tunnelelement voor het Aquaduct N57 en werkzaamheden aan de Keersluisbrug in Vlissingen. In juni 2008 is gestart met de aanleg van het Aquaduct N57 onder het kanaal door Walcheren tussen kmr. 8.7 en 9.6. Op donderdag 28 januari 2010 zal begonnen worden met afzinken van het tunnelelement. In de periode van het afzinken zal de Provincie Zeeland de gelegenheid te baat nemen om werkzaamheden te verrichten aan de Keersluisbrug. Het gevolg van deze werkzaamheden is dat: Het Kanaal door Walcheren, tussen kmr. 8.45 en kmr. 9.05, in de perio de van donderdag 28 januari 2010 06.00 uur tot 6 februari 2010 22.00 uur geheel gestremd is voor het scheepvaartverkeer. Er is alleen scheepvaart mogelijk tussen: - sluis Veere en het Arne-zijkanaal in Middelburg - sluis Vlissingen en de Binnenhaven in Middelburg Er geen passage voor het scheepvaartverkeer mogelijk is van de Keersluisbrug in Vlissingen in de periode van maandag 1 februari 2010 06.00 uur tot 06 februari 2010 06.00 uur. - De Vlissingse Binnenhavens zijn bereikbaar via sluis Vlissingen Voor informatie kunt u contact opnemen met de Nautische Centrale Vlissingen op V.H.F. 22 of telnr. 0118 - 41 23 72. Middelburg, 21 oktober 2009 GEDEPUTEERDE STATEN VAN ZEELAND, namens dezen, W.J.Lenselink, Hoofd afdeling Beheer. Directie Economie en Mobiliteit

de Faam | 2009 | | pagina 18