BLAUW GERUITE KIEL 0 VLISSINGEN nieuws en informatiepagina voor de inwoners van de gemeente vlissingen VERGADERING GEEN INTERNET? GEEN NOOD! AANVRAAG REISDOCUMENT OP LOCATIE AFSCHEID VAN UW BURGEMEESTER VERSCHUIVING WEEKMARKTEN GEWIJZIGDE OPENINGSTIJDEN SDW MORGENRAAD ACTUEEL STADHUIS GESLOTEN G E .V1 E E N T E WOENSDAG 16 DECEMBER 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel Stadhuis Vlissingen Aanvang: 19.30 uur Gemeenteraad Donderdag 17 december 2009 1. Opening 2. Vaststellen van de agenda 3. Spreekrecht burgers 4. Vragenhalfuur raadsleden 5. Vaststelling notulen 5.1 van de openbare ver gadering van 26 november 2009 6A. Schriftelijke vragen o.g.v. artikel 41 RvO 6B. Afhandeling moties (monde ling) 7. Over te leggen stukken 8. Te behandelen punten 8.1 Structuurvisie 8.2 Woonvisie 8.3 Regionalisering brand weer: het convenant tussen de VRZ en de minister van BZK 8.4 Verzelfstandiging Trainingscentrum Brandweer Vlissingen 8.5 Vlissingen C02 neutraal 8.6 Nota regionaal gezondheidsbeleid 2010-2012 8.7 Vaststellen van de Verordening voorzie ningen maatschap pelijke ondersteuning gemeente Vlissingen 2010 8.8 Vaststellen bestem mingsplan Edisonge- bied, ged. Oostsou- burgseweg 8.9 Vaststellen 'Verza- melverordening lex silencio positivo' 8.10 Verordening onroe rende zaakbelastingen 2010 8.11 Verordening Parkeer belasting 2010 8.12 Budgetoverhevelingen 2009-2010 8.13 Vaststellen plannen Groote Markt - Middengebied Fase II en samenwerkings overeenkomst 8.14 Havenverordening Vlissingen 2009 8.15 Wijzigen verordening rechtspositie wethou ders, raads- en com missieleden Vlissingen 2007 8.16 Vaste grondprijzen per 01-01-2010 8.17 Hernoemen leden welstandscommissie 8.18 Veiligheidsregio Zeeland: 2e begro tingswijziging 2009 en 2e begrotingswijziging 2010 8.19 Begroting 2010, derde kwartaalrapportage en derde en vierde begro tingswijziging 2009 van de Sociale Dienst Walcheren 9. Moties 10. Sluiting www.vlissingen.nl/gemeente- raad Heeft u thuis geen internet maar wilt u wel Vlissingen.nl bekijken? Ga dan naar het stad huis, bibliotheek 't Spui of bibli otheek Oost-Souburg, daar kunt u Vlissingen.nl gratis bekijken. Niet alle bewoners van Ter Reede kunnen naar het gemeente huis komen om een reisdocument aan te vragen. Daarom kan dit tegenwoordig in Ter Reede zélf. Ook deze reisdocumenten worden voorzien van een vingerafdruk. Medewerkers van de gemeente bezoeken ook andere mensen die geen mogelijkheid zien om naar het stadhuis te komen. De reisdocumenten worden ook weer bij de mensen thuis bezorgd. Dit is voor mij de laatste maal dat ik in deze rubriek schrijf. Na 12 jaar deel uitgemaakt te heb ben van de Vlissingse gemeenteraad, heb ik mij niet meer voor een volgende termijn kandidaat gesteld. Ik heb het raadswerk meestal zinnig en soms ook wel leuk gevonden. Maar nu is het weer aan anderen, hopelijk jongeren, om het raadswerk opnieuw gestalte te geven. ik wil iedereen bedanken die mij gevraagd en ongevraagd van infor matie, advies en kritiek hebben voorzien. Daarmee heb ik vaak mijn voordeel kunnen doen. Dat is voor mij ook de basis van politiek bedrijven, de mening van de burgers respecteren en werken aan een eerlijke verdeling van de welstand van Vlissingen. Ik wens de nieuwe gemeenteraad, die in maart 2010 gekozen wordt, veel wijsheid en een goede onderlinge samenwerking toe. Dit alles ten voordele van onze mooie stad Vlissingen. Raadslid Geert Meijering, fractie PvdA Telefoon: 416360, e-mail: gmeijering@zeelandnet.nl www. vlissingen.pvdan l In verband met de feestdagen wor den de weekmarkten van vrijdag 25 december 2009 en vrijdag 1 januari 2010 gehouden op de woensdag er voor: woensdag 23 en 30 december 2009. Verkiezingen U merkt het af en toe wel: de poli tieke partijen lopen zich warm voor de gemeenteraadsverkiezingen van 3 maart 2010. De kandidatenlijsten en de verkiezingsprogramma's zijn vastgesteld. U, burger van Vlissin gen, kunt straks een oordeel geven over de afgelopen vier jaar en uw stem geven aan de partij of persoon, die volgens u het beste programma heeft. Ja, ja, hoor ik u al zeggen, het is weer zover. Om de vier jaar zien ze ons weer staan. Voor de rest luisteren ze nooit naar je. Het is toch allemaal één pot nat daar op het gemeente huis. Ik begrijp dat wij-zijgevoel wel een beetje. Wij ploeteren, hebben zorgen, overlast, voelen ons bedon derd en zij, zij daarboven, doen maar, verrijken zich, luisteren niet, het kan hen niks schelen. Natuur lijk, het is soms te gek voor woorden wat in de top van onze samenleving gebeurt. Dan past een hard oordeel. Maar het doet veel hardwerkende mensen tekort als je iedereen over één kam scheert. Ik heb in de afge lopen twee jaar veel waardering gekregen voor de raadsleden in Vlis singen: zij houden van hun stad. Zij zijn oprecht bezorgd, zetten zich voluit in voor de goede zaak. Misschien moet u dat naast de partij en het programma wel laten meewe gen bij uw stem, de oprechte inzet voor de stad en zijn burgers. Want als er die gedrevenheid is, als men elkaar iets gunt, als men bereid is tot samenwerking, dan komt het wel met Vlis singen. Laten we positief en optimistisch op 3 maart 3010 naar de stem bus gaan. Laat uw stem niet verloren gaan. Wim Dijkstra Burgemeester van Vlissingen Op grond van de Algemene wet be stuursrecht kan een belanghebbende tegen dit besluit bezwaar maken bij het college. De termijn voor het in dienen van een bezwaarschrift is zes weken en vangt aan 1 dag na de datum van deze publicatie. Het on dertekende bezwaarschrift moet be vatten de naam en het adres van de indiener, de datum en een omschrij ving van het besluit waartegen het bezwaarschrift zich richt. Ook moet de bezwaarmaker gemotiveerd aan geven waarom hij of zij het niet eens is met het besluit. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan burgemees ter en wethouders van Vlissingen, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Wijziging(en) Kinderopvang Vlissingen Het register Kinderopvang Gemeente Vlissingen is gewijzigd per 4 decem ber 2009. Het gewijzigde register is terug te vinden op www.vlissingen. nl/registerkinderopvang. Vaststelling Algemene voorwaar den 2010 Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij in hun vergadering van 8 december 2009 hebben besloten tot vaststel ling van de 'Algemene voorwaarden voor de verkoop van bouwterrei nen in het Stadsgewest Vlissingen/ Middelburg 2010'. Deze voorwaarden treden in werking op 1 januari 2010 en liggen voor een ieder ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1Kopieën van de voorwaarden zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. Deze publicatie en de Voorwaarden zijn tevens digitaal raadpleegbaar via de gemeentelijke website www.vlis singen.nl/publicaties. Vlissingen, 16 december 2009 B&W van Vlissingen Postbus 3000 4380 GV VLISSINGEN In verband met de feestdagen zijn de kantoren van de Sociale Dienst Walcheren op donderdag 24 en 31 december 2009 vanaf 16.00 uur gesloten. Op vrijdag 25 december Morgen, donderdag 17 december 2009, vergadert in het stadhuis de gemeenteraad om 19.30 uur. De vergadering is openbaar en er is spreekrecht voor bezoekers over de onderwerpen die op de agenda staan. Op de agenda staat onder De drie gemeenten op Walche ren werken al sinds het begin van deze eeuw samen op het gebied van de leerplicht. De leerplichtambtenaren zijn ondergebracht bij de gemeente Middelburg, samen met het Regionaal Meld- en Coördina tiepunt voortijdig schoolverla ten (RMC). Reeds geruime tijd bestaat de behoefte bij de drie gemeenten om deze samen werking op het gebied van de 2009 en vrijdag 1 januari 2010 zijn de kantoren van de SDW de hele dag gesloten. www.sdw.nl andere de Verordening Parkeer belasting 2010. De volledige agenda kunt u hiernaast lezen. www.vllssingen.nl/ gemeenteraad leerplicht vast te leggen in een samenwerkingsovereenkomst. Het college van B&W heeft besloten de afspraken met de gemeenten Middelburg en Veere omtrent het door de gemeente Middelburg laten uitvoeren van de leerplicht- taken, vast te leggen in een samenwerkingsovereenkomst en hiermee in te stemmen. www.vlissingen.nl/college Vanwege een personeelsbij eenkomst is het stadhuis op woensdag 16 december 2009 vanaf 16.00 uur gesloten. Ook is het stadhuis in verband met de feestdagen op donderdag 24 december 2009 vanaf 15.00 uur gesloten. Maandag 28 december 2009 zijn de medewerkers van de gemeente u graag weer van dienst. www.vlissingen.nl/loket

de Faam | 2009 | | pagina 11