www.middelburg.nl Aparte containers voor plastic in Middelburg Extra informatieavond winkelcentrum Stromenwijk A dé Weekkrant ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL lau o ii nui 11 lancavui iu De Faam Woensdag 2 december 2009 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Afgelopen maandag was er in Het Getij een informatieavond over het nieuw te bouwen winkelcen trum in de Stromenwijk. Gezien de grote belangstelling, organise ren de gemeente en Woongoed op maandag 14 december een extra informatieavond. Onderwerpen tijdens de informatie avond waren de sloop en bouw plannen, de parkeerplaats en het openbaar groen en de verdere planning van de nieuwbouw. Bewoners uit de direct omringende straten waren uitgenodigd. Dat zijn bewoners uit de Maasstraat, deel Westerscheldestraat, deel Oosterscheldestraat, Sloestraat en Zandkreekstraat. Mede omdat de informatieavond in de wijk zelf, in Het Getij, werd gehouden was de capaciteit beperkt. Gezien de vele belangstellende reacties die we gekregen hebben uit de Stromenwijk, maar ook van uit 't Zand is er op maandag 14 december een tweede bijeen komst. De presentatie over de nieuwbouw is ook te zien op de website van de gemeente Middel burg: www.middelburg.nl>actueel>projecten >woningbouw>Stromenwijk. Deze week wordt een begin gemaakt met de realisatie van de woningbouw, bouwplan Watergang, in de Baarsjesstraat. De uitvoering van het project zal 14 tot 15 maan den in beslag nemen. Ten behoeve van de werkzaamhe den wordt tijdens de bouwperiode de Piet Heinstraat afgesloten voor alle verkeer tussen de aansluitin gen met de Baarsjesstraat en de De Ruyterstraat. Alle woningen in de directe omgeving blijven bereik baar en het verkeer wordt met door middel van borden omgeleid. Door plastic verpakkingsafval gescheiden in te zamelen kan het worden gerecycled. Naast deze milieuwinst betekent het ook een afname van het volume van het overige afval. Onder plastic verpak kingsafval wordt onder andere ver staan: frisdrank- en waterflessen; gel-, creme- en tandpastatubes; folies om tijdschriften en folders; plastic deksels van potten brood beleg of medicijnen en vitaminepot jes. Verpakkingen waar chemicali ën of vis en vlees in hebben geze ten, moeten uit milieu en hygië nisch oogpunt nog wel steeds bij het reguliere huisvuil worden aan geboden. Inwoners van Middelburg hebben een informatiepakket ont vangen waarin staat wat wel en niet in de KFF-container thuishoort. Het college en de gemeenteraad van de gemeente Middelburg heb ben getwijfeld bij het kiezen van de beste aanpak van de inzameling van KFF+ afval; zakken huis aan huis ophalen of laten brengen door bewoners naar een ondergronds systeem. Er is uiteindelijk gekozen voor het brengsysteem. Eén van de argumenten is dat het ondergronds aanbieden niet het risico van zwer fafval met zich meebrengt. Ook kan de burger zijn of haar KFF-afval aan bieden wanneer dat hem of haar uit komt. De huidige regeling loopt tot en met 2011. De opgedane erva ringen die de gemeente opdoet wordt gebruikt om te bezien hoe de inzameling van KFF-afval het beste kan worden voortgezet. Vorige week is in heel Middelburg de Begrotingskrant op de mat gevallen. In de krant geeft de gemeente uitleg over haar begro ting voor 2010. In de programmabegroting geeft de gemeenteraad per programma aan wat zijn doelen zijn en welk kostenplaatje daarbij hoort. De raad van Middelburg kiest in zijn programmabegroting voor acht programma's oftewel beleids gebieden: bestuur, veiligheid, mobiliteit, jeugd en onderwijs, maatschappelijke participatie en zorg, vrije tijd en imago, milieu en wonen, woonomgeving en economie. De programmabegroting is een dik pak papier. Door een beknopte versie te maken, hoopt de gemeente de begroting voor inwo ners inzichtelijker te maken. In de krant legt de gemeente per pro gramma in duidelijke taal uit wat ze wil bereiken, wat ze daarvoor gaat doen en wat dat gaat kosten. Mogelijk heeft de postbode uw woning overgeslagen, omdat er een antireclamesticker op uw brievenbus zit. Vraag dan een exemplaar aan via telefoon (0118) 67 54 49. Stichting Evenementen Middel burg, Oranjevereniging en de gemeente Middelburg willen bewo ners en verenigingen betrekken bij de festiviteiten op Koninginnedag 2010 en vragen om ideeën aan te leveren. Wilt u meedenken? Of heeft uw vereniging iets leuks te bieden? Tot 7 december zijn goede ideeën welkom. Op www.middelburg.nl kunt u een ideeënformulier downloaden. Afgelopen maandag was er een bij eenkomst in het stadskantoor. Daar werd informatie gegeven over het bezoek van de Koningin en wat voor ideeën we ongevéer zoeken. Op de bijeenkomst werden formu lieren uitgedeeld waar ideeën op kunnen worden ingevuld. Middelburgers moeten de los kraan aan de Rotterdamsekaai enkele weken missen vanwege een grondige restauratie. Las- en Constructiebedrijf J. van Belzen heeft de de kraan vrij dag opgetild en op transport gezet. De loskraan is toe aan een grondi ge opknapbeurt. De fundatie met de taats (as) en draaimechanisme is in zeer slechte staat, de natuur stenen bedekking is verzakt en op enkele plaatsen gebroken. De giet ijzeren bordessen zijn op verschil lende plaatsen gescheurd. De hijskraan is in 1861 gefabri ceerd voor ƒ4.845,- door de ijzer gieterij Prins van Oranje uit 's Gravenhage en verving een uit 1746 daterende havenkraan aan de Dam. In 1966 is voor de loskraan een sloopvergunning aangevraagd. Echter, de Minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk kon 'niet de vrijheid vinden een ver gunning te verlenen tot afbraak. De kraan, die een aardig accent ople vert, in het stadsbeeld ter plaatse, is de laatste in de rij van de Middelburgse stadskranen en houdt de herinnering levend aan een belangrijk aspect van de eco nomische geschiedenis van de stad.' Wethouder Huub van Klinken verrichte de officiële opening van de container voor plastic afval. Hij deed dat bij de container aan de Nassaulaan, bij winkelcentrum de Veerse Poort. Foto: Aart van Belzen Gelukkig dat de vergunning niet is afgegeven, omdat deze kraan de enige kraan in zijn soort is die nog in Nederland staat en is opgeno men als rijksmonument. De kraan zelf is nog in redelijke staat, aan de onderzijde is wat roestvorming en gaten zijn dicht geplamuurd. De laatste iaren is er wel onderhoud gepleegd, maar dit is alleen aan de buitenzijde van de kraan gebeurd. Ook de binnenzijde van de hijskraan moet gecontro leerd worden. De mangaten zitten zo vast dat die open geslepen moeten worden. Volgens de planning keert de los kraan op maandag 11 januari weer terug. Nadat het natuursteen en de bestartingswerkzaamheden zijn hersteld wordt op vrijdag 29 januari de kraan officieel opge leverd. De loskraan aan de Rotterdamsekaai ging vrijdag op transport voor een grondige restauratie. Foto: Jan Koole

de Faam | 2009 | | pagina 9