f Gedenksteen in Huis Wibaut Uitstel onthulling beeld Roosevelt Het woord aan raadslid Jan Troost (SGP) Commissievergaderingen in december Vrijwilligers Giro d'ltalia gezocht! TwaWJH'iIMiiI De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 2 december 2009 - Pagina 8 Dit jaar is het 150 jaar geleden dat F.M. Wibaut in Vlissingen werd geboren. Een groot gedeel te van zijn leven heeft hij gewoond in Middelburg aan de Lange Noordstraat 33. Vorige week onthulde wethouder Hannie Kool-Blokland (rechts), samen met Wibautnazaat Oscar Haff- mans en huidige bewoner Annette Batenburg, een gedenk steen op het voormalig woonhuis. Wibaut heeft een grote rol gespeeld in de lokale economie van Middelburg. In de Zeeuwse Bibliotheek is een tentoonstelling over Wibaut te zien. Foto: Jacqeline Pruijsers De onthulling van het beeld van Franklin D. Roosevelt gaat niet door op woensdag 2 decem ber. De Amerikaanse ambassade in Den Haag bericht, dat de ambassadeur mevrouw Fay Hartog Levin in verband met familieomstandigheden is terugge roepen naar Amerika. Omdat de ambassadeur niet tijdig terug kan zijn in Nederland is de onthulling van het beeld van Franklin D. Roosevelt uitgesteld. De nieuwe datum leest u binnenkort op deze pagina's. De kredietcrisis, daar gaan we het eens niet over hebben... Na het lezen van de begrotings krant van de gemeente Middelburg (en het door de wethouder daarin verdedigde duurzame financiële evenwicht) bent u vast op de hoog te van het wel en wee in de gemeente Middelburg. Overigens doet het je goed, dat 75 procent van de mensen vindt, dat de stad goed bestuurd wordt. In het ver band hiervan is het jammer, dat er weer mensen zijn, die vinden dat dit evenwicht verstoord moet worden door... u raadt het al: een fusie van de drie gemeenten op Walcheren. Na het in Vlissingen gehouden debat hierover lijkt de rust te zijn weerge keerd. Overigens is op deze avond wel duidelijk geworden, dat de poli tiek in grote lijnen geen meerwaarde ziet in één gemeente Walcheren. Bezuinigingen bijvoorbeeld hoeven geen reden te zijn tot fusie. Financiële voordelen slaan veelal na enkele jaren om in nadelen. Hoe vaak hebben we dit al niet gezien bij Foto: Jan Koole diverse voorbeelden van schaalver groting op allerlei terrein: klein hoeft helemaal niet duurder te zijn dan groot. Ergens anders hebben we al eerder betoogd, dat er veel nadelen ontstaan. Zo wordt de afstand tus sen de burgers en de politiek groter, terwijl men juist naar verkleining streeft. Bovendien zorgt schaalver groting voor onrust en wordt de identiteit aangetast, dit is wellicht dan ook de reden dat Veere al hele maal niet denkt aan herindeling. Het laatste woord is hier zeker nog niet over gezegd. Hebben we blijkbaar nog niet genoeg geleerd van in het verleden behaalde resultaten? In ons verkiezingsprogram, dat net is verschenen (www.sgp middelburg.nl onder het kopje "pro gramma") kunt u onze ideeën hier over lezen. Als SGP willen we op een betrokken wijze politiek bedrij ven en daarom ook dicht bij de bur ger staan. In dit kader zal het dui delijk zijn dat we streven naar een zelfstandig bestaan van de gemeente Middelburg, met daarin herkenbare kernen zoals Arnemuiden, Kleverskerke, Nieuw en Sint Joosland en Sint Laurens. Elk met hun eigen karakter (zie de inleiding van genoemd verkiezings programma). Bent u het met ons eens, stem dan bij de aanstaande verkiezingen op de SGP. Jan Troost, raadslid SGP. Reageren? troost@solcon.nl Een raadscommissie adviseert de gemeenteraad over raadsvoor stellen, die tot zijn werkterrein behoren. Aan het einde van elke commissiebehandeling wordt het advies van de commissie aan de raad vastgesteld. De raadsvergadering staat op voor 14 december. Op woensdag 2 december vergadert de commissie Maatschappe lijke Zaken. Die gaat het onder ande re hebben over de huisvesting van Porthos, de multifunctionele sportac commodaties en de kadernota vrij- willigersbeleid gemeente Middelburg 2010-2012 Samen Sterk. Op maandag 7 december komt de commissie Ruimte bij elkaar. Op de agenda staat het Molenwaterpark, de algemene voorwaarden voor de verkoop van bouwterreinen in het stadsgewest Vlissingen-Middelburg en het krediet voor de uitvoering van de Pleinenvisie. Een dag later, dinsdag 8 december, vergadert de commissie Algemeen Bestuur. Die gaat het hebben over de inspraak op de kwaliteitsatlas en de tweede bestuurlijke tussenrapporta ge van 2009. Inspraak Het eerste deel van een commissie vergadering is gereserveerd voor burgers. Insprekers kunnen op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Middelburgers die willen inspreken zijn dus niet meer afhankelijk van de agenda. Zij kunnen nu ook zelf een onderwerp aankaarten. De gemeen te biedt op deze manier een extra manier om bij de besluitvorming betrokken te zijn. Wie wil inspreken, krijgt daarvoor vijf minuten de tijd. Als het druk is met insprekers, kan de voorzitter de spreektijd inkorten. Niet ieder onderwerp is geschikt voor inspraak. Bijvoorbeeld als het om een benoeming gaat of een besluit van het gemeentebestuur waartegen bezwaar of beroep open staat. Als u inspreekt op een onder* werp dat op de agenda staat kunt u aan een deel van de discussie mee doen. Nadat het onderwerp door de commissie is behandeld krijgt u gelegenheid voor een laatste reac tie. Waar en wanneer De commissies vergaderen iede re maand om 19.30 uur in het stadskantoor. Een commissie bereidt een groot deel van het raadswerk voor. Tijdens een com missievergadering worden geen besluiten genomen. Dat gebeurt pas in de raadsvergadering. De bijeenkomsten zijn openbaar. Wie wil inspreken, moet dat 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Bij de gemeente Middelburg zijn dat Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. Agenda's en verslagen van com missievergaderingen zijn te bekij ken op www.middelburg.nl onder de rubriek Bestuur en Organisatie/Raadscommissies. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. De aanmeldingen van vrijwilligers voor de Giro d'ltalia stromen binnen. Ongeveer 150 mensen hebben zich al aangemeld en zul len op 10 mei 2010 een van de grootste wielerrondes ter wereld achter de schermen mee maken. Maar we kunnen nog meer hulp gebruiken. Heeft u interesse om op 10 mei mee te helpen? Meldt u dan aan op www.giromiddelburg.nl. We zijn op zoek naar onder andere bouwploegmedewerkers, mede werkers hand- en spandiensten, stewards, parkeerwachten en verkeersregelaars. Op de websi te vindt u een omschrijving van de werkzaamheden. Op de web site www.giromiddelburg.nl kunt u zich ook inschrijven voor een digitale nieuwsbrief. Zo blijft u op de hoogte over de laatste nieuwtjes rondom de Giro d'ltalia. Informatie omwonenden De renners zullen tijdens de derde etappe van de Giro 2010 op de Dam in Middelburg over de finishlijn rijden. Vooral op en rond de finishlocatie is er op 9, 10 en 11 mei veel bedrijvigheid. Deze locaties zijn dan ook afge sloten voor het verkeer. Dit heeft praktische gevolgen voor omwo nenden. Binnenkort worden omwonenden via een brief op de hoogte gebracht over deze gevolgen. Rond begin april orga niseert de gemeente Middelburg ook een informatiebijeenkomst voor omwonenden, ondernemers en andere betrokkenen. Via de Faam en de gemeentelijke web site houden we u op de hoogte hierover. Voor vragen kunt u contact opne men met het projectbureau van de Giro d'ltalia Middelburg, via giro@middelburg.nl of 0118- 675251.

de Faam | 2009 | | pagina 8