anenmarkt O- uerkoopadviseurs Kinderopvang Oeganda Spionage Els zorgt voor kinderen met Aids m/u «T«vMaN?f/:]iii De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL LEKKER BIJVERDIENEN? Slaapexpert bij Beter Bed word je natuurlijk niet zomaar... parttime en oproepkrachten wwu/.u/erkenbijbeterbed.nl Woensdag 2 december 2009 - Pagina 54 Bij het achtste seizoen van de Amerikaanse Idols kwamen wel heel verschil lende deelnemers voor het voetlicht. De jongste van het hele stel is de zeven tienjarige Allison Iraheta. Haar debuutalbum Just Like You ligt nu in de winkel. Wie de jonge zangeres hoort (en eigenlijk ook ziet) begrijpt direct dat zij een fan is van Pink. Door sommigen wordt daarom de vergelijking met Pink ook al ge maakt. Anderen typeren het meer als een mix van Kelly Clarkson en een uitge sproken pop- en rockzangeres. Voor opgave van uw advertentie of informatie, bel: (0113) 27 40 00 Powered by QJobTrack.nl Dat kan via LekkerLeven! Aan de slag bij jou in de buurt en wanneer het jou uitkomt! Wij zoeken mensen die willen bijverdienen als: HUISHOUDELIJKE HULP 12,50 p/u) TUINMAN (€12,60 p/u) KLUSSER (€12,60 p/u) Ben jij die gemotiveerde en enthousiaste persoon waar wij naar op zoek zijn en ben je minimaal een halfjaar beschikbaar voor 2 tot maximaal 10 uur per week? Reageer dan snel en vul vandaag nog het inschrijfformulier in op onze website. Meer informatie? I: www.lekkerleven.nl E: relatiebeheer@lekkerleven.nl T: (026) 789 00 09 Integendeel: je bent dé vraagbaak voor onze klanten. Onze klanten verdienen het beste slaapadvies en dat kun jij ze geven. 3e weet hen te overtuigen van onze bekende kwaliteit, onze vergaande service en onze aan trekkelijke prijzen. Dus slapen moet echt je lust en je leven zijn, als je bij ons wilt komen werken! Voor ons filiaal in Middelburg zijn wij op zoek naar Beter Bed biedt een uitstekend salaris. Maar uiteindelijk bepaal je zelf u/at je verdient, u/ant door betere prestaties ontvang je interessante bonussen! Is slapen je lust en je leven? Solliciteer dan via onderstaande website. Kijk voor een uitgebreide beschrij ving van de functie, de arbeidsvoorwaarden en meer over Beter Bed op onze website. Acquisitie n.a.v. deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. 100 iaa Een waarschuwing vooraf lijkt op z'n plaats. Lezers die van een boek toch in ieder geval een be vredigend einde verwachten ko pen dit boek beter niet. Val je juist voor een wilde mix van spanning, intrige, verraad, liefde, overspel, wantrouwen, intimidatie en spio nage, dan is deze Alan Banks ro man het helemaal. Met ook een minirol voor het Amsterdamse Ambassade Hotel. In Overmacht hebben inspecteur Alan Banks en zijn collega Annie Cabbot een heel breekbare relatie. Banks' omgang met de veel jongere Sop hia Morton is daar vooral de re den van. Toch moeten ze samen werken aan een zaak waarin di rect duidelijk lijkt dat decoront werper Mark Hardcastle zijn ge liefde heeft omgebracht om ver volgens de hand aan zichzelf te slaan. Als blijkt dat die geliefde, Laurence Silbert, een verleden bij MI6 heeft, is er alle reden om te veronderstellen dat er meer aan de hand is. Iets wat binnen de in lichtingendienst óók gebeurt. Peter PET£R^ Robinson, RO BI Kf 5 Q jy Over- m Leerlingen zijn trofsop 'hun' 100 jaar. WESTKAPELLE - Een eeuw christelijk onderwijs in Westka- pelle is een bijzondere mijlpaal. De jubileumcommissie van de School met de Bijbel De Lichts traal in Westkapelle ging op zoek naar foto's, materialen en verhalen uit de oude doos. Re sultaat is een 229 pagina's tel lend boek. Het voorwoord is ge schreven door burgemeester Rob van der Zwaag. Daarna volgt wat vooraf ging aan de stichting van de school in 1909, van de vergaderingen tot de aankoop van de schoolbanken. De ouders werden in vier klas sen verdeeld. Zo moesten on- vermogenden in de 4e klasse niets betalen en de ouders in de le klasse 15 cent per week. Ook komen de zwemlessen in het instructiebad bij de Noorman nen aan bod, onderwijzer Dronkers die het onbegonnen werk noemt om de kinderen in Westkapelle algemeen be schaafd Nederlands bij te bren gen en de lessen tijdens de oor log. In latere jaren zijn er de schooltoernooien, de school krant, schoolkampen en de hulpmoeders. Er staan leuke anekdotes in zoals van juf Cobie Francke over de schoolreisjes. "We gingen naar het Boude- wijnpark, waar we onze boter hammen op wilden eten op een "0T0: JASPER KARMAN groot stuk wei. Kees Brouwer had om een ogenblik stilte ge vraagd opdat ieder voor zich kon bidden. Eén leerling was zo klaar en zei ineens: De here God begriept het wé. Ik hé nog vee te doe." Er is een hoofdstuk met poëzie en muziek, van de tek sten tot aan de notenbalken. En het laatste hoofdstuk staat vol met foto's van het jubileumfeest dat op 19 juni werd gevierd. In het jubileumboek staan hon derden foto's, krantenartikelen en schooldiploma's. Leuk zijn de vele kinderen in streekdracht en de vele bijnamen in het boek. Het boek kost 25 euro en is te bestellen via: 0118 - 576025 Aidspatiëntjes krijgen medicijnen en verzorging van Els van Teijlingen. FOTO: P.R DOOR ELLEN DE VRIEND GOES - Els van Teijlingen (1956) werkt al meer dan 20 jaar in Oe ganda voor de organisatie Jeugd met een Opdracht. Haar broer Theo (1958) werkt in het onder wijs in Goes. Beide zetten zich in voor twee kinderhuizen in Soro- ti, waar Aidspatiëntjes worden verzorgd. Daarover gaat het boekje Jij bent geen dood ding! Els heeft twee kinderhuizen op gericht waar kinderen kunnen wonen. Vaak zijn het weeskin deren, meestal met Aids of HIV- positief. Basisgedachte achter het werk is dat ieder kind een ge liefd schepsel is van God. Het werk draait geheel op gebed en giften. Theo steunt zijn zus, middels de Stichting De Figu rant, waar hij kan. Zo houdt hij op 13 december, vanaf 9.30 uur een dienst in de Dorpskerk in Kleverskerke. Ook heeft het tweetal het boekje Jij bent geen dood ding! geschreven. Hierin staan aangrijpende verhalen van Els. Zo vertelt zij over John (3) die malaria heeft en een bloedtransfusie nodig heeft. In het ziekenhuis _is het enorm druk en overal staan en zitten mensen met schreeuwende en huilende kinderen. In de bed den liggen twee kinderen en de moeders slapen naast of onder hun bed. Met het bloed dat van John is afgenomen, gaat Els naar de bloedbank. Maar daar is bij na geen bloed meer. Gelukkig heeft zij zelf en bloedtransfusie set in haar tas, want ook die zijn op. John krijgt een bed, van een patiënt die buiten zit.. Els doet wat zij kan voor de Oegandese kinderen. Het boekje kost 7 euro en is te bestellen via: www.defi- gurant.nl of 0113-216505.

de Faam | 2009 | | pagina 70