Zwarte band 75 jaar SV Walcheren springpaarden Kustcross is in en om het Nollebos Feest bij SV Walcheren op 4 december De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 2 december 2009 - Pagina 41 Vervolg van pagina 40 VERZOEK OM (BINNEN- PLANSE) ONTHEFFING EX ARTIKEL 3.6 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat er een aanvraag om bouwvergunning is ingekomen ten behoeve van: - Nieuwe Burg 6/6A: verbou wen voorgevel en verbouwen en uitbreiden winkel en woning. Het (ver)bouwplan voldoet niet geheel aan de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan "Hofplein-Lange Delft", voor mondelinge zienswijze, tele foonnummer (011 8) 67 52 41 Het college is voornemens om ontheffing te verlenen van het bestemmingsplan met gebruikma king van de van de daartoe in het bestemmingsplan opgenomen mogelijkheid. In verbana hiermee ligt het bouwplan gedurende twee weken, van 3 december tot en met 16 december 2009 ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Gedurende deze periode kunnen belanghebben den mondeling of schriftelijk hun zienswijze omtrent de bouw- aanvraag kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg. ONTWERPBESLUIT WAARTE GEN GEEN ZIENSWIJZEN IS INGEDIEND Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat inzake de onderstaand ontwerpbe sluit binnen de termijn van ter inza ge legging geen zienswijzen naar voren zijn gebracht: - Nooraweg 216: verlenen van ontheffing op grond van artikel 3.23, lid 1 van de Wet ruimtelijke ordening voor het uitbreiden van de woning. VERLEENDE ONTHEFFING EN VERGUNNING NA PROCEDU RE AFD 3.4 AWB De volgende ontheffing van het bestemmingsplan en bouwvergun ning is verleend: - Prins Bernhardstraat 2, Arnemuiden: uitbreiden huisart senpraktijk. De bouwvergunning met ontheffing en alle relevante stukken liggen gedurende zes weken, van 3 december tot en met 13 januari 2010 elke werkdag tijdens kantoo ruren ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunning verlening en Handhaving een mon delinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. De belang hebbende die het niet eens is met het besluit, kan vanaf 4 december tot en met 14 januari 2010 een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank Middelburg, sec tor Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Het beroepschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevatten: naam en adres van de indiener, de dagtekening, omschrij ving van het besluit waartegen beroep wordt ingesteld en de gron den van het beroep. Degene die een beroepschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorzie- vraaen aan de Voorzieningen- hter bij de Rechtbank Midael- ninc recr burg. Voor zowel het behandelen van een beroepschrift als van een verzoek om een voorlopige voorzie ning is griffierecht verschuldigd. UITWERLINGSPLAN MORTIE- RE FASE 3D/5A, le herziening Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat het ontwerpbesluit tot uitwerking van het bestemmingsplan 'Mortiere' ex artikel 3.6, lid 1sub b van de Wet ruimtelijke ordening ten behoeve van de herziening van het door hen op 2 december 2008 vastgestelde uitwerkingsplan 'Mortiere fase 3D/5A gedurende zes weken, van 4 december tot en met 14 januari 2010, ter inzage ligt bij de vak balie in het stadskantoor. Herziening is noodzakelijk ge bleken omdat het aantal vrij staande woningen met één woning is teruggebracht, hetgeen als gevolg heeft dat verschillende kavel- grenzen verschuiven hetgeen een herziening van het bouwvlak bin nen de bestemming 'Woondoel- einden V' noodzakelijk maakt. Gedurende bovengenoemde ter mijn kunnen belanghebbenden naar keuze schriftelijk of mondeling hun zienswijze omtrent het ontwerp besluit indienen bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg. Voor het kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is net noodzakelijk vooraf een afspraak te maken via telefoonnum mer (0118) 67 52 25. Belanghebbenden lopen het risico niet-ontvankeliik te worden ver klaard in hun beroep bij de admi nistratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuurs recht naar voren hebben gebracht. ONTWERPBESTEMMINGS- PLAN ORANJEPLAAT' Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat op grond van het bepaalde in artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke orde ning het ontwerpbestemmingsplan Oranjeplaat gedurende zes weken, van 4 december tot en met 14 janu ari 2010, voor een ieder ter inzage ligt in het stadskantoor bij de vak balie Ruimte. Het bestemmingsplan is tevens digitaal in te zien op onze website www.middelburg.nl onder wonen en leven/(ver) bouwen en onderhoud/bestemmingsplannen /actuele plannen. Het plangebied wordt in het zuiden en oosten begrensd door de Muidenwea. In net noorden wordt het plangebied begrensd door de Oranjeplaatweg en het Veerse Meer. Het opstellen van een voorontwerp bestemmingsplan is driedelig, namelijk: - het legaliseren van permanente bewoning van een aantal vakan tiewoningen; - het actualiseren van de bestem mingsregeling voor het gehele plangebied van het recreatiege bied Oranjeplaat; - het juridisch vastleggen van de geluidscontour van het vliegveld Midden-Zeeland, overeenkomstig de aanwijzing. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ontwerpbestemmingsplan kenbaar maken bij de raad van de gemeen te Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodza kelijk tijdig vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer (0118) 67 52 85. VASTSTELLING BESTEM MINGSPLAN 'BRIGITTADREEF' (rectificatie) Burgemeester en wethouders van Middelburg maken, op grond van het bepaalde in artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening en artikel 3:42 van de Algemene wet bestuurs recht, bekend dat de gemeenteraad bij besluit van 2 november 2009 het bestemmingsplan Brigittadreeef heeft vastgesteld. Ten opzichte van het ontwerpbe stemmingsplan zijn geen wijzigin gen doorgevoerd. Het raadsbesluit en het vastgestelde bestemmingsplan liggen gedurende zes weken, van 4 december tot en met 14 januari 2010 voor een ieder ter inzage in het stadskantoor bij de vakbalie Ruimte. Het raads besluit en bestemmingsplan zijn tevens digitaal in te zien op onze website www.middelburg.nl onder wonen en leven/(ver)bouwen en onderhoud/bestemmingsplan nen/actuele plannen. Gedurende de genoemde termijn kan een belanghebbende beroep instellen bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Beroep kan alleen worden ingesteld door de belanghebbende die omtrent het ontwerpbestemmingsplan tijdig zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar heeft gemaakt, alsmede de belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest om zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar te maken. Het 'bestemmingsplan treedt in werking daags na afloop van de hiervoor genoemde beroepster mijn, tenzij bij de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening, zoals bedoeld in artikel 8.4 van de Wet ruimtelijke ordening, is gedaan. Als een verzoek om voorlopige voor-' ziening is ingediend, treedt het bestemmingsplan pas in werking nadat op het verzoek is beslist. Kijk voor meer informatie van de gemeente Middelburg op de gemeentelijke infor matiepagina's elders in deze Faam, www.middelburg.nl en Maximaal Teletekstpagina 830. VLISSINGEN - Na Andrea, Hans en Maxime mocht Jiu- Jitsuleeraar Peter Smid tijdens de regionale zwarte band exa mens weer bij een leerling van Sportinstituut Smid de zwarte band omdoen. De gelukkige is Jan Meijaard. "Na 25 jaar met de bruine band rond te heb ben gelopen vond Jan het tijd worden om examen te doen voor zijn le dan, de zwarte band. Tijdens het examen heeft Jan het EBO-NO-KATA moeten laten zien, dat zijn twintig jiujitsu-oefeningen die in een vast patroon moeten worden getoond. In het 2e ge deelte moest Jan op vragen van de commissie antwoor den met verdedigingen", legt Peter uit. Jan Meijaard heeft de zwarte band behaald. foto: p.r. Charles Wiessner (links) en Henk Lenaerts zijn trots op hun spelers en alle vrijwilligers. Rob Ehrens foto: karin 0cké m door sh| door karin 0cké VLISSINGEN - SV Walcheren viert zijn vijfenzeventigste ver jaardag op vrijdag 4 december vanaf 20.00 uur in het clubhuis aan de Olympiaweg in Vlissin- gen. De sportvereniging heeft nu achthonderd leden, waarvan de meeste voetballen. Daar naast zijn er de recreatieve afde lingen klaverjassen, badminton en biljart. "Het begon allemaal op, een veld bij het Havendorp met ongeveer vijftig leden," ver telt oud-voorzitter Henk Lena erts. Nu hebben we vier vel den, waarvan één met kunst gras." Voorzitter Charles Wies sner voegt eraan toe: "En we mogen voor de mini-Fjes ook vaak gebruik maken van de hockeyvelden." Bij SV Walche ren staan opleiding, sfeer en ge zelligheid hoog in het vaandel. Spelers worden niet betaald en iedereen houdt zich aan de nor men en waarden, die de club dan ook uitstraalt. Er is respect voor allen, zowel op als naast het veld. SV Walcheren was in het verleden een atletiekvereni ging met zelfstandige afdelin gen. Nu valt alles onder één be stuur. De voetbalafdeling heeft vijf seniorenteams, één dames team en één gehandicapten team. De jeugdafdeling is één van de grootste van Zeeland en deze voetbalteams bepalen dan ook de sterkte van de club. Deze is financieel gezond, dankzij contributie, sponsoring en de inkomsten van de kantine. De sportvelden zijn eigendom van de gemeente. Na een laatste ac commodatieaanpassing in 2003, is SV Walcheren eraan toe om meer kleedruimte te krijgen en nog een kunstgrasveld. NIEUW- EN SINT JOOS- LAND - Als vervolg op het succes van vorig jaar is vrij dag 4 december om 19.30 uur een clinic in de accom modatie van Manege de Kroo, Boomdijk 1 in Nieuw en Sint Joosland. De clinic staat in het teken van goed presterende en jong geta lenteerde Zeeuws gefokte ren paarden en wordt gegeven door Rob Ehrens, de bondscoach van het Nederlandse springteam, Olympiadeganger en Paarden sportman van 2007. Een vijftien tal Zeeuwse miters werken.ook mee aan deze clinic. De toegang is gratis. VLISSINGEN - Dynamica houdt, net als voorgaan de jaren, weer een kust cross. Dit keer op zater dag 12 december in en om het Nollebos in Vliss- ingeji. Het parcours heeft de organi satie nog niet definitief vast kunnen stellen in verband met dijkverzwaringswerk zaamheden aan de kust. Om dat de route nog niet bekend is, zijn de afstanden ook nog niet bepaald. Wel probeert Dynamica ongeveer dezelfde afstanden te hanteren als voorgaande jaren. Het wed strijdsecretariaat is in familie park De Kanovijver aan de van Woelderenlaan in Vliss- ingen. Iedereen kan zich voor 9 december (24.00 uur) inschrijven via 0118-556180 of via aeromad@zeeland- net.nl. Bij inschrijving is het belangrijk hét licentienum mer te vermelden en duide lijk aan te geven dat het om de kustcross gaat. De pupil len betalen 1,50 euro in schrijfgeld, de junioren 2,00 euro, de senioren 3,00 euro en de masters ook 3,00 euro. De na-inschrijving kan tot een half uur voor de start te gen dubbel tarief.

de Faam | 2009 | | pagina 57