Aerssens Pateer verhuisd Praktijkafdeling Bolwerk Onderhoudsbedrijf Dekker La Vaca, creatief trendy De Verzachting dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Rijk-Jan van La Vaca mag op reis Praktijkafdeling het Bolwerk is vernieuwd Grote kerstverloting in de Scheldestraat Zeeuwse Rivièra is dé horecaspot Woensdag 2 december 2009 - Pagina 31 MIDDELBURG - Rijk-Jan Koppejan uit Middelburg, ondernemer van La Vaca, heeft de hoofdprijs gewon nen van de Kruidvat Foto boekwedstrijd. Hij wint hier mee een waardecheque van 2.500 euro voor een vakantie naar keuze. Aan de wedstrijd deden ruim 5.000 mensen mee. Daaruit koos societyfo- tograaf Joop van Tellingen Koppejan tot winnaar in de categorie Overige Thema's.. foto: jasper karman Qigong van Nel van Hartevelt en De Verzachting tactiele stimule ring en massage van Loes Been hakker. De elf bedrijven werken nauw samen om tot een passen de behandeling voor de patiënt te komen. VLISSJNGEN - Aerssens Pateer Makelaars is ver huisd van de Glacisstraat 42 naar Boulevard Bankert 158 in Vlissingen. Loes in haar nieuwe praktijk. foto: tara de vriend Erik Dekker op De Zompe. foto: leon janssens SEROOSKERKE - Onder- houds- en schildersbedrijf Dekker bestaat bijna negen jaar en is gespecialiseerd in bouwkundig onderhoud, schilderwerk en renovatie. Eigenaar Erik Dekker: "Van mijn vak ben ik bouwkun dige en schilderwerk sluit goed aan bij onze^werk- zaamheden. Wij vervangen ook slechte kozijnen en zet ten glas. Wij hanteren een onderhoudsplan en dat be tekent een jaarlijkse contro le van het buitenwerk. Toch belangrijk en de klant weet dat wij vakkundig en nauw gezet werken met een vast team." Afspreken kan op De Zom pe 36, Serooskerke, tel: 0118-642078/www.onder- houds-bedrijfdekker.nl MIDDELBURG - Het Bolwerk is een school voor voortgezet onderwijs voor leerlingen die moeite hebben met teren, maai- mogelijkheden hebben voor praktische vaardigheden. De naam heeft te maken met de ligging van het oude voor malige schoolgebouw, vlakbij het Middelburgse bolwerk. Het streven van de school is om zoveel mogelijk kinderen via dit onderwijs en met bege leiding aan het werk te helpen. Na maanden van voorberei ding is nu officieel een nieuwe professionele afdeling in be drijf genomen, arbeidsvoorbe reidingscentrum (AVC). Dat is een professionele houtbewer kingsafdeling binnen Het Bol werk, waar producten van hout in opdracht gemaakt worden. De doelstelling hier van is leerlingen voorbereiden op een arbeidsplaats in de houtsector. In de bovenbouw- groepen vormen de externe stages daar een belangrijke schakel in. Door verschillende omstandigheden lukt het niet altijd voor alle leerlingen om een dergelijke stage vol te hou den. Het AVC biedt deze jon geren de mogelijkheid om in een vertrouwde omgeving de algemene arbeidsvaardighe den en bijbehorende compe tenties te leren. Iedere dag worden maximaal tien leerlin gen door een docent en een werkmeester meubelmaker begeleid. Onderbouwleerlin- gen kunnen in het AVC hun eerst'e stage-ervaringen op doen. Het AVC is een simulatie van een echt bedrijf. Er komen opdrachten binnen van on dermeer de Zeeuwse (jeugd)zorg- en onderwijsin stellingen. www.probolwerk.nl VLISSINGEN - De onderne mers in de Scheldestraat in Vlissingen hebben de han den ineen geslagen en een grote kerstverloting op touw gezet. Van 7 tot en met 19 de cember zijn, bij een beste ding van 5 euro, prachtige prijzen te winnen. Hoofd prijs is 2x een logeplaats in het kerstcircus (50 euro). De 2e en 3e prijs zijn 25x een parketplaats (16,50 euro) en 50x een rangplaats (9,25 eu ro). Winnaars worden 21 de cember bekend gemaakt. ZOUTELANDE - Strandpa viljoen de Zeeuwse Rivièra in Zoutelande is uitgeroepen tot populairste horecaspot van Zeeland. Dit blijkt uit een verkiezing onder lezers van NL magazine en gebrui kers van uitgaanssite agen- da.nl. Honderd dagen lang kon gestemd worden op alle soorten horecagelegenhe den in Nederland. Landelijk bereikte het strandpaviljoen uit Zoutelande een elfde plaats in de top 1000. De Zeeuwse top 3 wordt verder aangevuld door Espressobar Ko D'oooooooor en café Rooie Oortjes, beiden uit Middelburg. Hotel-restau rant De Rechtbank in Utrecht staat landelijk op nummer éér" Rijk-Jan Koppejan en Henk Jobse. foto: leon janssens MIDDELBURG - Wie La Vaca 'zegt, zegt stoffen en creativiteit want daarin is La Vaca Kreatief aan de He renstraat 4 in Middelburg al 25 jaar sterk. De compag nons Henk Jobse en Rijk- Jan Koppejan begonnen in 1984 met het opkopen van winkelpartijen als stoffen en fournituren. Met aan vullende bestellingen uit de reguliere handel bouwden zij een groot assortiment op. Uitbreiding volgde met gordijnen, binnenzonwe- ring en raamdecoratie bij La Vaca Interieur aan de Langeviele. Tevens verkoop en reparatie van Elna Naai machines. Tel: 0118-611169 www.lavaca.nl "We hebben altijd al gezegd dat, als er ergens anders een mooier pand vrijkomt we zouden ver huizen", verteld Arthur Aers sens. "En toen kwam de locatie op de boulevard vrij, die we he lemaal super vinden. Er lopen altijd mensen langs. Nu dan even niet, omdat het zo hard re gent. Ook hebben we hier leuke presentatiemogelijkheden", vertelt hij. "Ook is het zo dat als mensen het over Vlissingen hebben automatisch de boule vard genoemd wordt. Daarom vinden we het ook fijn dat we nu Het nieuwe pand van A&P Makelaars. foto: tara de vriend daar gevestigd zijn", zegt Ar- gebied: particuliere woningen, thur. Aerssens Pateer Make- bedrijven, nieuwbouw en taxa- laars werkt binnen een breed tiebeheer. VLISSINGEN - In het pas geopende Paramedisch centrum Paauwenburg is ook de praktijk voor tactiel- stimulering en massage De Verzachting gevestigd. Ei genaresse Loes Beenhakker heeft drie jaar lang ervaring op het gebied van tactielsti- mulering, wat nieuw is in Zeeland. Het is een profes sionele, lichte aanrakings methode om de zenuwuit einden in de huid te stimu leren. Deze behandeling helpt bij leer- en gedrags problemen, depressies, reuma, burnouts en nog ve le andere dingen. Ook geeft Loes vitaliteits- èn sport massage. Info: 0118-411525 www.verzachting.nl De 11 gm ondernemers van I door tara de vriend VLISSINGEN - In de Vlis- singse wijk Paauwenburg is afgelopen vrijdag het Para medisch Centrum Paau wenburg (PMC), onder gro te belangstelling, geopend. Familie, kennissen en be langstellenden kwamen massaal iedereen van het centrum feliciteren. Wet houder Frans Prins nam de opening voor zijn rekening. Daarna kon iedereen kenni smaken met de elf verschil lende disciplines onder één dak. De opening werd verricht door wethouder Prins. Nadat hij alle bedrijven fantastisch veel geluk wenste klom hij op de hometr ai ner. Het wiel daarvan zat vast aan het touwtje van het rolgor dijn dat de entree van de rest van het gebouw scheidde. Daar mee opende hij het centrum op een sportieve manier. In Middelburg is al wel een pa ramedisch centrum en sinds kort ook in Oost-Souburg. Initia tiefnemers van dit alles onder- één dak aan de Dreesstraat 2 zijn Peter van Kempen, Chantal de Koning en Lennie Jacobse van Fysiotherapie Paauwenburg. Peter van Kempen vertelt: "Eerst zaten we aan de Gerbrandy- straat 56, samen met Echoprak tijk Zeeland en Orthopedische Schoentechniek. We wilden naar een grotere locatie en toen kwam het voormalig ROC-ge- bouw (de Huishoudschool in de volksmond) vrij." Toen eenmaal de knoop was doorgehakt om te gaan verhuizen, voegden de an dere disciplines zich bij hen. Pe ter is niet bang voor onderlinge concurrentie. "Er zijn wel wat overlappingen van de werk zaamheden en therapieën, maar concurrentie is er niet." De andere tien disciplines zijn: Echopraktijk Zeeland van Majdi van den Beid; Stichting Huisart sen Laboratorium van Wim Rut ten; Ergotherapie Walcheren van Joke Schoemaker; Osteopa thie Walcheren van Arthur van Reymersdal; Het beweegpunt, prakrijk voor oefentherapie Ce- sar en Mensendieck van Marjo lein Akkerman, Sylvia Bosga en Hella Warns; Diabolo diëtisten praktijk van Diana Glerum; Sportmassage Walcheren van Robert-Jan Sies; Orthopedische Schoentechniek van Albert Donkersteeg; Altijd Jong Jaiji en

de Faam | 2009 | | pagina 47