4Qp|us. Zeeland krijgt z'n eigen fiets! Cadeautip! «SST U kunt de ZlDfiets nu al reserveren Piet Voskamp Grootste energiebespaar- campagne van Nederland OPHEFFINGSUITVERKOOP SHOWROOMKEUKEN Relatie dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Vraag Bijeenkomst dyslexie bij CasAllijn Kinderworkshop Sfeerlichtjes Jodendom vanuit het hart Cursus uw eigen levensverhaal Ter Reede houdt 2 dagen Wintermarkt Lichtceremonie Kijk op onze website: www.schelfhorstkeukens.nl Schiesser herenondergoed KNUIJT Single, maar liever samen? Ellen van Bree www.40plusrelatie.nl Tel: 0167-560029 Als een varken kon kiezen, kocht hij zijn vlees bij slagerij Brouwer Varkens afkomstig van een Walcherse boerderij (op stro en met liefde afgemest). Klarinetweg 16F 4337 RA Middelburg Tel. 0118-639875 LID ONT Voor vernieuwen, aanpassen repareren van uw gebitsprothese, ook op implantaten Schoonheidssalon La Bellezza Woensdag 2 december 2009 - Pagina 3 Sint Nicolaas pakt weer flink uit DOOR MARCEL VAN DER VOORT" MIDDELBURG - "Bij ons thuis is Sinterklaasavond ge zellig met cadeautjes com pleet met surprises en ge dichten", vertelt Vlissingse Dominique Ingenhoest, als ze met haar kinderen Ajal- mar (11) en Querine (15) met de handen vol pakjes uit een Middelburgse speelgoedwin kel komt. "Hopelijk krijg ik dit jaar veel Le go. Daar heb ik al heel wat van. Verder heb ik om tijgers gevraagd voor mijn verza- meling en boek- jes", zegt Ajal- i mar. Zus Queri ne: "Ik wil I kleine Mini Cooper au- tootjes. I Sinds vier jaar verza mel ik de ze." En wat hoopt hun moeder van de goede Sint te krijgen? s Domi nique: "Een boek, want hou van lezen. Geurtjes en wol zou ook prettig zijn." Middelburgse Sa- rie (74) is zo'n oma die haar klein kinderen graag verwent. Dus helpt ze de Sint een handje. "Al leen de kleinkinderen krijgen een presentje. Anders wordt het te veel. Ik kies zelf iets uit dat bij ze past. Bijvoorbeeld om mee te spelen, of van te leren en om te knutselen. Niet te duur, want ik heb twaalf kleinkinderen." Thijs (16) uit Koudekerke: "Ik vier Sin terklaas met mijn ouders en De pakjesavond van 5 decem ber zorgt dat het druk is in de met name speelgoedwinkels. Ook bij Bart Smit in Middel. "De My Model boeken en Hello Kitty accessoires verko pen goed. Ik merk dat de Zeeuwen zich door de kre dietcrisis laten afschrikken. Ze komen voor de aanbiedin gen", zegt bedrijfsleider Nico le Sonius. Bij de Middelburgse webwinkel Speelkameraadjes is veel vraag naar Lego. Vooral naar de thema's Star Wars en Indiana Jones. Atelier Kathy in Koudekerke ziet meer Bar bie's over de toonbank gaan en Het Kinderpaleis Middel burg doet goede zaken dank zij houten fornuisjes, auto's en loopfietsen. broer. Aan de koelkast hangen de verlanglijstjes en wij kopen ca deaus voor elkaar. Ik wil sloffen." Plaatsgenoot Dennis (15) maakt het de Sint evenmin moeilijk. "Ik wil graag dvd's en een boek. Wij vieren het altijd bij mijn opa en oma." De kinderen van Marian van Ommeren hebben meer noten op hun zang, bekent ze op de Middelburgse Markt. "Mijn zoon van zeventien wil dè Limited Edi tion van de Wii computer. Zijn broertje is twaalf en die krijgt een Nintendo DSi", aldus Marian. Welke cadeaus zijn dit jaar popu lair? "De top drie wordt gevormd door Wii, LEGO en Waveboard. De verrassende nieuwkomer is Bakugan, speelgoed van de serie op TMF Toons. Dit is een combi natie van een Trading Card Game en speelgoed", zegt Ronald Heg mans van de nieuwe speelgoed winkel Toys-XL op de Middel burgse Mortiere." MIDDELBURG - Piet Paulus- ma zorgde afgelopen zondag voor de aftrap van de twee de ronde van het Nationale Klimaatstraatfeest. Samen met de winnaars van vorig jaar in Leusden vierde Pau- lusma dat de grootste ener giebesparingswedstrijd van Nederland opnieuw van start gaat. Ook in Zeeland staat de Zeeuwse Milieufederatie (ZMF) in samenwerking met andere partijen als DELTA NV, de Hogeschool Zeeland en vele gemeenten in de startblokken klaar om kli maatstraten te helpen met energiebesparing. Want hoe meer klimaatpunten een straat verdient, hoe groter de kans dat ze één van 500 straatfeesten winnen. Als speciale wervingsactie in Zeeland geeft de HZ vanuit de opleiding bouwkunde sa men met de ZMF een gratis infraroodscan weg om ener- gielekken op te sporen. Deelnemer van het klimaat straatfeest maken kan op zo'n prijs. Wie mee wil doen moet voor 31 december 5 deelnemers in de straat wer ven, of samen met zijn/haar straat een leuke actie ver zinnen om gezamenlijk ener gie te besparen. Dus kijk op www.klimaatstraatfeest.nl en meld je aan. VLISSINGEN - CasAllijn aan de President Rooseveltlaan 744 in Vlissingen houdt maandag 7 december een bijeenkomst voor mensen met dyslexie. Het thema is Het goede van dyslexie. Tij dens de bijeenkomst gaan deelnemers zich spiegelen aan grote namen en kijken waar hun kwaliteiten zitten. Bekende namen in Neder land zijn Jan des Bouvrie, Wubbo Ockels, Joop van den Ende en de jeugdschrijver Jacques Vriens. Het is van 19.30 tot 21.00 uur. MIDDELBURG - EXPO 170 houdt zondag 6 december een inloop kinderworkshop Sfeerlichtjes. Het is in het Museum de Glazenkast in Middelburg van 13.00 tot 17.00 uur. Deelname kost 5 euro. De kinderen kunnen werken met glazen potten, ijzerdraad, verf en ander kleurrijk materiaal. De kunstwerken worden dan geëxposeerd in het museum. Informatie via: 06-19798408. VLISSINGEN - In Bestevaer aan de Scheldestraat 60 in Vlissingen wordt woensdag 2 december de film Joden dom, vanuit het hart laten spreken vertoont. De film gaat over herinneringen en ervaringen door bezoekers van een ruim 120 jaar oude synagoge in Amsterdam. Het begint om 19.45 uur. MIDDELBURG - De Zeeuw se Volksuniversiteit in Mid delburg houdt vanaf van daag (2 december) de cursus schrijf uw eigen levensver haal. Tijdens de acht works hops wordt ingegaan op bij zondere ontmoetingen in het leven, keerpunten, ge loof en inspiratie, bijzondere gebeurtenissen en ervarin gen met lijf en leden. Aan het eind van de cursus hebben de deelnemers een beknopte autobiografie. Het is van 19.00 tot 21.30 uur en meer informatie via 0118 - 634800. VLISSINGEN - In Ter Reede aan de Koudekerkseweg in Vlissingen is 15 december een gezellige tweedaagse Wintermarkt op dinsdag 15 en woensdag 16 december. Er worden spullen verkocht voor de feestdagen, tweede handsspullen, kettingen, armbanden en vele andere leuke dingen. Het is van 10.00 tot 17.00 uur en de toe gang is gratis. MIDDELBURG - In het Pad- ma Centrum Middelburg is zondag 13 december de Ara- ti Licht ceremonie en sa menkomst rond meditatie en het reciteren van de Me dicijn Boeddha Mantra met Suryia. De Arati is een cere monie die erkenning geeft aan het Licht van wijsheid in alle wezens. De ceremonie is van 10.30 tot 12.00 uur en de Boeddha samenkomst is van 13.00 tot 15.00 uur. Daartus sen is een lunch. Aanmel den: 0118-638150 LOSKADE 45 MIDDELBURG TEL. 0118-629101 Verkrijgbaar bij: Oude Markt 45 Vlissingen "Laat het zoeken van een partner niet aan het toeval over maar aan de specialist op dit gebied"! Voor singles van 40 tot 85 jaar De boer brengt met eigen vervoer de varkens weg. Geen stress tijdens vervoer. Vakkundig geslacht en klaargemaakt. U proeft het verschil. Helaas, een varken kan niet kiezen, u wel!!! Slagerij Brouwer Dam 79, Middelburg, 0118-612289 Tandprothetische Praktijk Schippers JpggV*.; - V-, Hand- en voetbehandeling Gezichtsbehandeling Lichaamsmassage Make-up Marianne Goedhart Meiveld 12 Oost-Souburg www.salonbellezza.nl 06-48798551 Kijk voor onze vriendinnenactie op www.salonbellezza.nl Binnenkort is het zover; dan staat in "het jaar van de fiets" deze hoogwaardige E-bike in onze showroom! De ZLD-fiets is basic, robuust en duurzaam. Echt waar. En dus erg geschikt om het stoere Zeeland mee te verkennen. Door de trapondersteuning kun je sportief op avontuur gaan en onbekende plekjes in de provincie ontdekken. Ook als de wind eens de verkeerde kant op staat! Kijk ook op www.ZLDfiets.nl Stationsstr.52, M'burg - [t] on8 - 6i 31 87 info@pietvoskamp.nl pietvoskamp.nl Fietsspecialist Openingstijden winkel- dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 17.30 uur en zaterdag van 9.00-15.00 uur. Winkel op maan dag gesloten. Werkplaats: dinsdag t/m vrijdag van C 1 8.00 tot 17.30 uur. Werkplaats zaterdag en maandag gesloten.

de Faam | 2009 | | pagina 3