Actie FL04KIDS van Autobedrijf ,m m Blankestijn doorslaand succes l mm E-klasse Estate nu bjj Van Oeveren-Vervaet Vijfde VW Golf voor Hooge- steger verkeersopleidingen Technicus Adri van Espen al veertig jaar actief voor Opel Tentielwasstraat IN BEDRIJF De snelste en modernste in Zeeland www.zeeuwsautojournaal.nl Door Rob Strating Afgelopen zaterdag was het een ongelooflijke drukte van belang op het terrein van Profi le Tïssink/ Bluekens, want de complete race- en rallytop van Zeeland was naast bekende Ne derlandse coureurs komen op dagen voor het goede doel. Coureurs AUTOWASSTRAAT vd Jagt Willemse PROGRAMMA'S: POLISH: 13,50/€ 9,50 (waspas) Wassen drogen Velgen reinigen Bodemreiniging POLISH WAX TOTAAL: ll,50/€ 9,00 (mspas) Wassen drogen Velgen reinigen Waxen Bodemreiniging WAX: 9,50/€ 8,00 (mspas) Wassen drogen Velgen reinigen Waxen BASIS 6,50/€ 6,50 (waspas) Wassen drogen Velgen reinigen De vijfde serie van de Merce des Estate stond vorige week voor het eerst in de grote showroom bij Van Oeveren-Ver vaet in Goes. Verkoopadviseur Edwin van Oosten van Auto Poppe uit Goes leverde onlangs de vijfde Volks wagen Golf aan Hoogesteger verkeersopleidingen in Yerseke Vorige week vrijdagavond werd autotechnicus Adri van Espen bij Opeldealer AutoTeam in Goes in het zonnetje gezet, omdat hij dat merk al veertig jaar trouw is. Eysink Woensdag 2 december 2009 - Pagina 11 De oudste zoon van Taco en Carmen Blankestijn, Florian, heeft een ernsti ge stofwisselingsziekte, genaamd Nonketotische Hyperglycinemia. Op 1-jarige leeftijd vertelde men aan het ouderpaar dat hun zoon niet ouder zou worden dan 3 jaar. Ondanks de slechte vooruitzichten is Florian op dit moment al twaalf jaar, maar het gaat af en toe heel moeizaam. Er wordt op de afdeling Klinische Gene tica van het Rotterdamse Sophia Kinderziekenhuis heel veel onder zoek naar deze zeldzame ziekte ge daan. Om dit onderzoek goed te kunnen doen is daar behoefte aan speciale apparatuur. Het onderzoek wordt geleid door dr. J.B.C. de Klerk, een kinderarts die oorspronkelijk uit Goes afkomstig is. "Bij ons rijpte aanvankelijk het idee, om met bekende SEAT coureurs, zo als Tom en Tim Coronel een race spektakel te organiseren voor dit goede doel," aldus Carmen Blanke-- stijn. "Dankzij het feit, dat mijn man Taco lid is van Kiwanisclub Goes-de Bevelanden, kregen we de medewer king van die serviceclub. Alle spon soractiviteiten van deze club zijn geënt op kinderen, dus dat sprak de club heel erg aan. We hebben een week of tien voorbereiding achter de rug en afgelopen zaterdagavond konden we dokter De Klerk een che que overhandigen van ruim 27.000 euro! Dit is allemaal mogelijk ge maakt door de ruim 80 sponsors uit de regio die ons initiatief een warm hart toedroegen. Ons kind heeft dankzij deze actie een hogere le vensverwachting en we zijn zielsge lukkig! De belangeloze inzet van de landelijk bekende coureurs Tim Coronel (zijn broer Tom was helaas wegens ziekte verhinderd) .Thierry Kohier en Si mon Gras zorgde voor heel veel spektakel. Maar nagenoeg alle Zeeuwse coryfeeën hadden hun me dewerking verleend aan dit goede doel: daar was David Hannewijk met zijn spectaculaire Caterham. Natuur lijk mochten de rallycrossers Ko Kasse en zijn dochter Mandy niet ontbreken. Wat dacht u van rally crack Adwin Hoondert met zijn Mit subishi EVO 9? Ik mocht het com mentaar leveren en ik heb vorige week zaterdag zelfs een bocht naar Adwin Hoondert genoemd, omdat hij ons zoveel driftplezier heeft gele verd! Tot slot waren daar Peter Gan seman met zijn Porsche Cayman en zijn vriend Jeroen den Hollander met een oude Mercedes 190 E, compleet met taxibordje die het massaal toe gestroomde publiek op heel veel race-, rally,- en driftcapriolen hebben bezorgd. Jos Krijger liet tot slot zien dat je met een race-eend (deux che- vaux) heel snel kan gaan! En dat alles voor dat ene goede doel: die ruim 27.000 euro! Taco Blankestijn zelf maakte deze fo to van Tim Coronelmet twee jeugdi ge gasten. AUTOWASSTRAAT vd Jagt Willemse Mercuriusweg 27,4382 NLVIissingsn T 0118 419 051 OPENINGSTIJDEN maandag t/m zaterdag van 08.00 uur 18.00 rnr zondag van 10.00 uur - 17.00 uur In 1977 bracht Mercedes voor het eerst een combi uit die toen net als in Duitsland het T-Modell werd ge noemd. Inmiddels staat de vijfde ge- Het gerenommeerde bedrijf uit Yer seke viert volgend jaar zijn veertigja rig bestaan, want vader Hoogesteger startte in 1970 de zaak. Erwin Hoogesteger: "We hadden be hoefte aan een vijfde Golf en dat werd dan de allernieuwste uitvoe ring, de Golf VI. Die is ten opzichte van de vier andere uitgerust met de nieuwe commonraildiesel. Hij is spectaculair stiller dan de vorige se rie die nog met de zogenaamde pomp/verstuiver diesels zijn uitge rust. Het is de eerste Golf die we bij Auto Poppe hebben gekocht, maar Edwin van Oosten kenden we al veel langer. De eerste indrukken van de nieuwe Volkswagendealer op de Be velanden is echter prima. Ons werkgebied is voornamelijk Zee land en we rijden gemiddeld zo'n 100.000 kilometer op jaarbasis met onze lesauto's. We beschikken nu over vijf Volkswa gens Golf, twee Daf lescombinaties, drie sportieve motoren Honda CBF 500 en één BE lescombinatie. De dubbele bediening werd gereali seerd door Peter Klaasen uit Waal wijk en de striping door reclamebu reau Van Kruiningen uit Yerseke." neratie in de startblokken. Een vierde deel van de clientèle kiest de Estate. Met een laadvolume van 690 tot 1950 liter is hij weer groot uitgeval len. Indachtig het motto 'het gemak dient de mens' gaat de vijfde deur per knopdruk open en kan de ope ningshoogte ervan geprogrammeerd worden, opdat de deur niet tegen de garagedeur slaat. Ook de luchtvering voor de achteras werd behouden, waardoor hij bij forse belading niet door zijn veren gaat. Hij is eventueel met een derde zitrij te bestellen. Adri begon in 1969 bij Louisse Goes B.V., de toenmalige Opeldealer voor de Bevelanden. Die bevond zich aan de Westwal 25, waar zich nu het Kol- veniershof is. Adri had net zijn oplei ding aan de Ambachtsschool in Goes voltooid en omdat ondergetekende daar parttime werkte, heb ik Adri zien komen. Door allerlei omstandigheden werd de garage overgenomen door de heer Hendriks uit het Brabantse en verhuisde het bedrijf naar Klein Frankrijk. De BAGE groep (Baar- ends/Gelok) nam het weer van Auto Hendriks over en AutoTeam was ge boren. Adri maakte deze ontwikkelin gen allemaal mee en prijst zich nog steeds gelukkig dat hij voor het mooie merk mag werken. Na de ope ning door directeur Jeroen Gelok mocht ik het woord voeren. Vanzelf sprekend komt er dan een stukje ge schiedenis om de hoek kijken, want laten we eerlijk zijn: het heden is op het verleden gebouwd! Een avond daarvoor mocht ik de nieuwe Opel Astra uit zijn jasje tillen, dus die sier de de grote showroom naast een PÜ wr prachtig gerestaureerde Opel Kadett uit 1968. Dat gaf uiteraard veel stof tot spreken. Adri van Espen heeft niet alleen iets met moderne, maar ook met oude auto's. Dat was al zo, toen hij als au tomonteur bij Louisse aantrad. Het duurde dan ook niet lang, of Adri werd de vaste monteur van de oude Eysink uit 1912, de allereerste auto die de firma Louisse verkocht aan dokter Klos, huisarts in de Zak van Zuid-Beveland. Adri en geen ander kon die auto aan de gang krijgen en was in staat om hem adequaat te be sturen. Voor al zijn verdiensten ontving Adri van BOVAG bestuurder Cor van-Be- zuije de gouden speld met robijn!

de Faam | 2009 | | pagina 39