dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 2 december 2009 - Pagina 23 Lezersreis naar de Kerstfair was te kort VLISSINGEN - Eenenne gentig lezers van de week kranten De Faam en De Be velander zijn afgelopen za terdag naar de kerstmarkt in Haarzuilens gegaan met twee bussen van AMZ Bors- sele. "Gaan wij volgend jaar weer? Het is grandioos ge weest", zegt één van de rei zigers. De reizigers hebben tijdens het evenement hun ogen uitgekeken en zijn 's avonds met tassen vol kerstcadeaus en hebbedin getjes weer naar huis terug gekeerd. 's Morgens om kwart over tien staat chauffeur Leo Klaaysen met zijn bus klaar bij het Vlis- singse stadhuis. Daar probeert een groepje reislustige de regen te trotseren. De touringcar gaat rijden en doet rap verschillende opstapplaatsen aan. Vanaf de Middelburgse Mortiere gaat ook chauffeur Jan Geldhof met de tweede bus rijden. Ineke Kodde uit Vlissingen vertelt dat zij vaker naar kerstmarkten gaat. "Maar die in Haarzuilens lijkt mij bijzonder. Deze is dichtbij een kasteel." Vriendin Bernice Stevens uit Ritthem heeft een andere reden om mee te gaan. "Deze markt is aan het begin van het kerstmarktsei zoen, dus kan ik lekker in de stemming komen", bekent ze op de heenreis. Elly en Tineke kwebbelen met elkaar over alle daagse zaken. Elly houdt van de kerstsfeer, hoewel het voor haar qua ver sieringen niet overdreven moet zijn. Wat verwacht Tineke in Haarzuilens aan te treffen? "De entourage met het kasteel erbij heeft mijn belangstelling", geeft ze prijs. Middelburgse Ilse Du- zan ontpopt zich als een gezelli ge praatster. "Ik ga mee doen aan de rondleiding in het kas teel. Verder wil ik op zoek naar kerstmarkt op een Duitse televi siezender heeft gezien. Die sfeer verwacht zij. Genieten Aangekomen in Haarzuilens gaat iedereen snel het landgoed op. Daar wachten tweehonderd kramen met talloze artikelen zoals bonte wintermutsen, kle- een klein kerkje. Ik heb een gla zen kast met een moskeetje en Boeddha. Daar ontbreekt de kerk." Achterin de bus klinkt veel gegiechel. Daar zit een ge zelschap schoonzussen uit de Bevelanden en Walcheren. Eén van hen is Carolien Hollestelle uit Biezelinge. "Wij gaan mee voor de gezelligheid. Elk jaar gaan we met z'n zessen ergens naartoe", legt ze uit. Riet Viene- rius uit Hansweert vertelt dat zij wel eens een ding, kettinkjes, truffels, bijzon dere kerstversieringen en veel buitenlandse delicatessen uit met name Zuid-Europese lan den. Maar geen friettenten, goedkope snoeren met kerst lampjes of twaalf in een pak. kerstballen. La Place heeft een tent als restaurant ingericht.. Voor de individuele tje: zoeker is dit onbe- fcP gonnen werk. Er zijn bijna geen plaatsen vrij en dan is het moei lijk om, bepakt met inkopen en een dienblad, een goede plek te vinden. De natte strobalen bui ten zijn dan het enige alternatief om te eten. Verder zijn sommi ge producten in de kramen flink aan de prijs. Zo kosten drie pak jes Italiaanse koekjes 15 euro. Op de markt maken de Beve- landse en Walcherse schoon zusjes plezier. Ze genieten van het Charles Dickens zangkoor, ijsdansen en van de sfeervol verlichte kerstmarkt en kasteel zodra het donker wordt. Om zeven uur 's avonds zitten de Zeeuwen weer in de bussen. Ilse heeft na flink speuren een houten kerkje op de kop getikt. Westkapelse Ria Hettich vond de kerstfair gezellig en goed ge organiseerd. "Ik heb likeur in een glazen ster gekocht." Dorpsgenoot Marianne Marce- lis vindt het jammer dat zij lang voor een rondleiding in het kas teel moest wachten." En Marij ke Hiebels uit Oost-Souburg meldt: "ik proefde de kerstsfeer en daar hou ik van." Lies de Poorter uit Vlissingen is vorig jaar naar de kerstmarkt van Oberhausen geweest, maar de ze reis met De Faam is volgens haar leuker. Lizette Kerkhoven, eveneens uit Vlissingen, vond het optreden van het koor prachtig.

de Faam | 2009 | | pagina 23