BLAUW GERUITE KIEL VLISSINGEN nieuws en informatiepagina voor de inwoners van de gemeente vlissingen VERGADERINGEN SERVICEBUS VOLGENDE WEEK WEER IN ACTIE SCHEMA SERVICEBUS UITNODIGING WIBAUTLEZING BEDANKT!!! MORGENRAAD GEMEENTE WOENSDAG 2 DECEMBER 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel Stadhuis Vlissingen Aanvang: 19.30 uur Commissie Ruimtelijke ontwikkeling Sr havens Donderdag 3 december 2009 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 Structuurvisie 3.2 Woonvisie 3.3 Vaststellen bestem mingsplan Edisonge- bied, ged. Oostsouburg- seweg 3.4 Herbenoemen leden welstandscommissie 3.5 Vlissingen C02 neutraal 4. Rondvraag 5. Sluiting Commissie Economie Sr beheer Dinsdag 8 december 2009 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Rondvraag 4. Sluiting Commissie Financiën Sr algemene zaken Donderdag 10 december 2009 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1. Verzelfstandiging Trai ningscentrum Brand weer Vlissingen 3.2 Regionalisering brand weer: het convenant tussen de VRZ en de minister van BZK 3.3. Veiligheidsreg'o Zee land: 2e begrotings wijziging 2009 en 2e begrotingswijziging 2010 3.4 Vaststellen 'Verzamel- verordening lex silencio positivo' 3.5 Verordening onroe rende zaakbelastingen 2010 3.6 Budgetoverhevelingen 2009-2010 3.7 Wijzigen verordening rechtspositie wethou ders, raads- en com missieleden Vlissingen 2007. 4. Rondvraag 5. Sluiting www.vlissingen.nl/commissie Volgende week rijdt de Servicebus van de gemeente Vlissingen weer. Deel uw ideeën met ons! Heeft u vragen, klachten of ideeën op het gebied van de openbare ruimte? Bezoek dan in uw eigen wijk of dorp de Servicebus van de gemeente Vlissingen. Vanuit de bus ondernemen wij actie om uw vraag/klacht zo snel mogelijk op te lossen. Schema De Servicebus rijdt elke even week. door de gehele gemeente en stopt op vaste plaatsen. www.vlissingen.nl/sehficeteam Dag en tijd Wijk Maandag 7 december 2009 09.00-11.30 uur Winkelcentrum Paauwenburg 13.00-15.30 uur Winkelcentrum Paauwenburg Dinsdag 8 december 2009 09.00-11.30 uur Gildeweg (Albert Heijn) 13.00-15.30 uur Ter Reede (ingang Vredehoflaan) Woensdag 9 december 2009 Z ZST''Z'Z T; ZZZ? ZZW/ZzZ5;Z:ZZi:IZZi 09.00-11.30 uur Karolingenburg (tegenover supermarkt) 13.00-15.30 uur Oranjeplein Donderdag 10 december 2009 jLii 09.00- 11.30 uur Winkelcentrum Papegaaienburg 13.00-15.30 uur Winkelcentrum Papegaaienburg Vrijdag 11 december 2009 09.00-11.30 uur I Scheldestraat (Mies Bloemenhuis) 13.00-15.30 uur Fonteyne Op donderdag 3 december 2009 houdt mr. E.E. van der Laan, minister voor Wonen, Wijken en Integratie, een lezing over de heer F.M. Wibaut (1859-1936). Na afloop van de lezing overhandigt wethouder A.A. de Vries van Mid delburg het eerste exemplaar van het boek 'De Wibauts op Walcheren' aan de minister. De familie Wibaut stond in de vorige eeuw te boek als een van de invloedrijkste families van Vlis singen en heeft haar sporen nagela ten op Walcheren. Programma 16.15 uur: Onthulling bronzen plaquette ter ere van de heer EM. Wibaut door minister mr. E.E. van der Laan op het Vierwindenplein 17.00 uur: Lezing over Wibaut door de minister Van der Laan in de Sint Jacobskerk, Oude Markt 2 18.00 uur: Uitreiking van het eerste exemplaar van het boek 'De Wibauts op Walcheren' aan de minister 18.30 uur: Einde programma U bent van harte uitgenodigd voor het hele programma. De verkiezingen van voorjaar 2010 werpen hun- schaduw reeds vooruit. De verkiezingsretoriek wordt uit de verpakking gehaald en iedereen is benieuwd hoe vernieuwend de komende Raad zal functioneren. In 1998 kwam ik in de Raad, van 2001 - 2006 was ik wethouder, en van 2006 tot 2010 weer raadslid. Een zeer boeiende periode met wisse lende successen of tegenvallers. Maar altijd vanuit het perspectief om Vlissingen, Souburg en Ritthem te dienen. Ik heb aangegeven dat ik geen nieuwe termijn als raadslid meer zal aangaan, ondanks dat ik het bestuurlijk werk graag doe. Daarom is dit voor mij een moment voor een persoonlijk woord. Nu kan dat nog, voordat het de verkiezingskoorts losbreekt. Daarom wil ik in deze Raadscolumn de Raad, het toenmalige college, de onder steunende ambtenaren en de vele inwoners van Vlissingen, Souburg en jRitthem reeds nu bedanken voor het samen tot stand brengen van vele projecten. Dat ging niet altijd makkelijk, en je maakt het niet iedereen naar de zin, maar met het algemene doel voor ogen kwamen we toch vaak tot resultaat. Ook een dankwoord aan de VVD fractie, die kritisch maar constructief de vorm gaf aan het duale bestuursmodel. Eén van "de mooiste "klussen" was het verzelfstandigen van de vis mijn en de fusie met Breskens tot de "Zeeuwse Visveilingen bv." Verder, de aanleg van de Koningsbrug over het Dok, de nieuwbouw van winkelcentrum Paauwenburg, de aanzet renovatie winkelcen trum Papegaaienburg, de herinrichting Kanaalstraat in Souburg en de opknapbeurt van Walstraat Zuid. Bijzonder vond ik ook de geza menlijke krachtsinspanning met de Stadsgewestelijke Brandweer om tot de nieuwbouw van vier brandweerkazernes te komen. In dit brandweerkorps gingen we zakelijk, accuraat en met een enorme teamgeest te werk, dat was mede te danken aan de goede sfeer en communicatie in het brandweercorps! Ik zou de nieuwe Raad dit advies mee willen geven: knok voor onze boeiende stad, de Kenniswerf, het KSG terrein, en vergeet het Brand weer Trainingscentrum Vlissingen niet! Schep een goed klimaat voor ondernemers die met durfkapitaal win kels en bedrijven starten of innoveren. Ik ga me verder inspannen om startende ondernemers te coachen, en wil daar meer tijd voor vrij maken. Raadslid Piet van der Maden, VVD fractie Telefoon: 06-5028 4087, E-mail: fractie@wd.vlissingen.nl of: pvandermaden@zeelandnet.nl www.vvdvlissingen.nl Morgen, donderdag 3 december 2009, vergadert in het stadhuis de commissie Ruimtelijke ontwikke ling havens om 19.30 uur. De ver gadering is openbaar en er is spreek recht voor bezoekers. Op de agenda staan onder andere de structuur- en woonvisie. De volledige agenda kunt u lezen op de rechterpagina. www.vlissingen.nl/ gemeenteraad regeling Sociale Dienst Walcheren. Deze verordeningen liggen met ingang van heden voor een ieder tijdens kantooruren kosteloos ter inzage in de publiekshal van het ge meentehuis, Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen. Een ieder kan op zijn ver zoek daarvan - tegen betaling van de kosten - een afschrift krijgen. Openingstijden Horeca bij col lectieve festiviteiten Burgemeester en wethouders van Vlissingen hebben, op grond van het bepaalde in artikel 4.1 van de Algemene plaatselijke verordening voor Vlissingen 2009, de volgende avonden/nachten aangewezen voor collectieve festiviteiten voor het cen trum (Horecabeleidsnota, raadsbe sluit 28-06-91) van Vlissingen: Koninginnedag: nacht van 30 april op 1 mei 2010. Bevrijdingsfestival: 5 op 6 mei 2010. Onderstroom: 10 op 11 juli 2010. Kermis: 19 op 20 juli 2010. Vlissingen Maritiem: 28 op 29 augustus 2010. Dit betekent dat gedurende deze genoemde avonden/nachten de geluidsnormen, krachtens de Wet milieubeheer gesteld, niet van toe passingen zijn voor de deelnemende horeca-inrichting, gelegen in het cen trum van Vlissingen. Aan deze aanwijzing zijn de volgende voorschriften verbonden: 1De houder van de inrichting (ex ploitant) is gehouden te doen en na te laten wat redelijkerwijs gevergd kan worden om overma tige hinder te voorkomen. 2. Gedurende het ten gehore bren gen van muziek en/of zang an ders dan voor achtergrondmu ziek, moeten tussen 23.00 uur en de voor de betreffende inrichting geldende sluitingstijd ramen en deuren gesloten worden gehou den behoudens voor het onmid dellijk doorlaten van personen. Het gedurende deze periode in geopende stand laten staan van deuren en ramen met luide mu ziek is verboden. 3. Aanwijzingen gegeven door aan gewezen toezichthouders Wet milieubeheer en/of politie moe ten stipt en terstond worden op gevolgd. 4. Mocht blijken dat vanuit de in richting onacceptabele overlast wordt veroorzaakt, dan kan in afwijking van het vorenstaande met onmiddellijke ingang be paald worden-dat de betreffende inrichting geen gebmik meer mag maken van deze aanwijzing. Vestiging Pedicuresalon Vlis- singsestraat 100 Oost-Souburg Op grond van artikel 15.6.3 en arti kel 26 van de regels van het bestem mingsplan Oost-Souburg maken wij het volgende bekend. Wij hebben een aanvraag ontvangen om op het adres Vlissingsestraat 100 te Oost-Souburg, een pedicuresalon te vestigen. De beoogde vestiging vol doet aan de voorschriften welke ge steld worden aan een huisverbonden bedrijf, zoals bepaald in artikel 15.6.2 van het bestemmingsplan Oost-Sou burg. Het college is voornemens om met toepassing van artikel 3.6 van de Wet mimtelijke ordening onthef fing te verlenen voor het uitoefe nen van dit huisverbonden bedrijf. Daartoe leggen wij de aanvraag en het ontwerp-besluit gedurende een periode van twee weken ter inzage vanaf 3 december 2009 tot en met 16 december 2009. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden een schriftelijke zienswijze indienen tegen het voornemen bij het college van burgemeester en wethouders (t.a.v. Afd. SBP), Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Deze publicatie en het ontwerp-besluit zijn tevens digitaal raadpleegbaar via www.vlissingen.nl/ publicaties. Maatregelen tegen overlast Boulevards De Vlissingse Boulevard (Bankert, Evertsen en De Ruyter) heeft te kam pen met overlast door gemotoriseerd (brom)verkeer. Teneinde deze over last te reduceren heeft het college van burgemeester en wethouders onder andere besloten tot het bij wijze van proef omdraaien van de rijrichting op de Boulevard de Ruyter. Tevens wordt een parkeerverbod ingesteld ter hoogte van het stand beeld van Michiel de Ruyter. Parke ren voor gehandicapten op daarvoor aangewezen parkeerplaatsen blijft mogelijk. De proef wordt na het toe ristenseizoen 2010 geëvalueerd. Het ontwerpbesluit ligt vanaf heden voor een periode van 6 weken ter inzage in het stadhuis. De stukken (toelichting en tekeningen) liggen vanaf heden ter inzage in de publiekshal van het stadhuis aan de Paul Krugerstraat. Belanghebbenden worden in de ge legenheid gesteld hun zienswijzen binnen 6 weken na deze publicatie mondeling of schriftelijk naar voren te brengen. Reacties kunnen worden gezonden aan het college van burge meester en wethouders van Vlissin gen, afd. SBP, Postbus 3000, 4380 WB Vlissingen. Begiip belanghebbende U bent belanghebbende als uw be lang rechtstreeks bij een besluit is betrokken (art. 1:2 van de Algemene wet bestuursrecht). Uw belang moet zich dan wel onderscheiden van de belangen van grote aantallen ande ren. Daarvan is bijvoorbeeld sprake als u eigenaar, huurder of gebruiker bent van een perceel in de directe omgeving van de weg waarop een besluit betrekking heeft. Bij een wil lekeurige verkeersdeelnemer is dat onderscheid onvoldoende aanwezig. Bestemmingsplan Industrie terrein Vlissingen-Oost, 4e Herziening Bij besluit van 1 september 2009 hebben Gedeputeerde Staten van Zeeland het bestemmingsplan In dustrieterrein Vlissingen-Oost, 4e herziening, goedgekeurd. Dit bestem mingsplan is op 2 april 2009 door de gemeenteraad gewijzigd vastgesteld. Het besluit van Gedeputeerde Sta ten van Zeeland is gepubliceerd op 23 september 2009. Met ingang van 24 september 2009 heeft het bestem mingsplan gedurende zes weken (t/m 4 november 2009ter inzage gelegen in het stadhuis. Tegen het plan is ge durende deze termijn geen beroep ingesteld bij de Afdeling BestuursT rechtspraak van de Raad van State. Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 31 van de Wet op de Ruim telijke Ordening maken wij bekend, dat de goedkeuring van het bestem mingsplan Industrieterrein Vlissin gen-Oost, 4e herziening op 5 novem ber 2009 onherroepelijk is geworden. Het onherroepelijke bestemmings plan ligt vanaf heden ter inzage en is op aanvraag in te zien bij de publieks- balie van het stadhuis te Vlissingen, Paul Krugerstraat 1. Tevens is het be stemmingsplan te raadplegen op de website van de Gemeente Vlissingen: www.vlissingen.nl/bestemmings- plannen. vervolg op volgende pagina

de Faam | 2009 | | pagina 11