BLAUW GERUITE KIEL MAATREGELEN TEGEN OVERLAST OP BOULEVARDS VLISSINGEN VERHUUR SPORTAC COMMODATIES WERK IN UITVOERING SPORTRAAD VLISSINGEN KALENDER BEKENDMAKINGEN CONSERVEREN MOZAÏEK BRITANNIA GE MEENTE Als u in de kerstperiode een sportaccommodatie wilt hu ren dient u dit voor 15 decem ber 2009 aan te vragen via verhuur@vlissingen.nl. Verder wijzen wij u erop dat er vanaf heden geen kinderfeestjes meer gehouden kunnen wor den in de gymzalen van de gemeente Vlissingen. www.vlissingeninbeweging.nl Aanleg rioolwaterperslei ding Paardenstraat De gemeente is gestart met de aanleg van een riootwa- terpersleiding vanaf de hoek Hendrikstraat/Koudenhoek tot aan het rioolgemaal Paardenstraat 66. Verder wordt het rioolgemaal gere noveerd en voorzien van een nieuwe pompinstailatie. De capaciteit van het riool gemaal wordt vergroot om voorbereid te zijn op zware regenbuien. De straat wordt fasegewijs afgesloten. De werkzaamheden duren naar verwachting tot en met 18 december 2009. Afsluiting Stenenbeer Tot en met vrijdag 4 decem ber 2009 is de Stenenbeer afgesloten tussen de Hendrik straat en Wilhelminastraat in verband met werkzaamhe den aan het Scheldekwar- tier. Het doorgaande verkeer wordt omgeleid. Het par keerterrein aan de Stenen beer blijft bereikbaar Rioolrenovatie Burcht straat en Ritthemsestraat Vooruitlopend op de voor genomen herinrichting van de Burchtstraat en Ritthem sestraat wordt de riolering vanaf medio januari 2010 ondergronds gerenoveerd. Omstreeks 25 november2009 begint de reparatie van de j inspectieputten in de Burcht straat en Ritthemsestraat. De straat wordt plaatselijk afge zet voor het verkeer. www.vlissingen.nl/ werkinuit voering NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 2 DECEMBER 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118)487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel De Sportraad Vlissingen vergadert volgende week maandag 7 december om 20.00 uur in het Achmea Health Center in Vlissingen. Het adres is Baskensburgplein 2 in Vlissingen. De vergadering is openbaar. 15 november 2009 t/m 10 januari 2010 Stormlicht Expositie van negen kunste naars uit drie landen deWILLEM3 Donderdag 3 december 2009 20.00 uur Stuurbaard Bakkebaard Eindhovense progressive/ alternative rockband De Piek Zaterdag 5 december 2009 21.00 uur DeWolff Si Yes You Did Optreden van de driekoppige rockband De Piek www.vlissingen.nl/uit Gastvrijheid en Kwaliteit Ons College praat op gezette tijden met mensen, die op een bepaald gebied sleutelfiguren zijn. Onlangs hadden we een intensief gesprek over toerisme en recreatie met ondernemers en vertegenwoordi gers van organisaties, die verstand hebben van toerisme. Wat hebben we van elkaar geleerd? Willen we als Zeeland en Vlissingen niet achter blijven (de cijfers zijn niet gunstig), dan zullen we moeten inzetten op gastvrijheid en kwaliteit. We moeten mensen laten voelen, dat ze welkom zijn, dat wij het fijn vinden dat ze komen. We bieden hen hoge kwa liteit op alle gebieden. We proberen ook goed uit te zoeken, wat ze graag willen, welke arrangementen een schot in de roos zijn. Met andere woorden, we kunnen niet koersen op de automatische piloot onder het motto, ze komen toch wel. Ingediende aanvragen De volgende aanvragen om te bou wen, te slopen of een monument te wijzigen zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouwvergunning: 1plaatsen berging Reijersweg 2 2. plaatsen schuur Lambrechtsen- straat 48 3. plaatsen tuinmuur kruising Vrij burgstraat/de Tuinderij B) Aanvraag reguliere bouwvergun ning: 1. plaatsen blokhut Vlissingsestraat(K)27 Levenslust tuin nr 16 2. bouwen vrijstaande woning Reijersweg 2 3. bouwen 42 grondgebonden woningen Savador Dalistraat 1 t/m 47 en 4 t/m 38 4. vervangen kozijn Anna Blaman- laan 148 C) Aanvraag sloopvergunning: 1gedeeltelij k slopen wand- en plafondbeplating Badhuisstraat 137 2. verwijderen asbesthoudende materialen Europaweg Zuid 2 3. slopen barakken en verwijderen asbesthoudende materialen Prins Hendrikweg 3 4. slopen binnenzijde en asbest verwijderen in 143 woningen, Anjelierenlaan 88t/ml08, Begonialaan 1 t/m 12, Bloemen- Dat is niet meer zo. Om dat allemaal goed te doen, moe ten we veel beter dan tot nu toe in Zeeland, in ieder geval ook op Wal cheren, met elkaar samenwerken. Kortom, intensieve samenwerking in een aanbod dat goed luistert naar de vraag, een kwaliteitsslag op alle fronten en een overrompelende gastvrijheid zijn de ingrediënten om Zeeland weer bij de top drie van toe ristische provincies te krijgen. Wim Dijkstra Burgemeester van Vlissingen laan 2t/m8,16t/m26,32t/m46, Crocuslaan 2t/ml5,16t/m24, Hyacinthenlaan 6t/m20,21t/ m32,33t/m45, Irislaan5t/ m33,Margrietenlaanl2,14t/ ml7,19t/m29, Primulalaan lt/ m.30 De publicatie van de ingediende aan vragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de vergunning wordt ver leend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende monumenten-, bouw-, sloop- en gebruiksvergunningen (mogelijk met binnenplanse ontheffing) In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: 1slopen 49 garage's Singel 269 G1 en G2, Singel 271 G1 t/m G39, Singel 72 G1 t/mG7 19-11- 2009 2. verwijderen asbesthoudende ma terialen Hendrick Avercamplaan 24 20-11-2009 3. renoveren dak en vervangen ko zijnen en beglazing Emmastraat 60 (monumentenvergunning) 23-11-2009 4. verwijderen asbesthoudende materialen winkel Coosje Bus- kenstraat 149 23-11-2009 5. bouwen overkapping achtergevel Bonenburg 2 24-11-2009 6. plaatsen serre garage Ritthemse- Het college van B&W heeft beslo ten om de overlast van gemotori seerd (brom)verkeer op de Boule vards aan te pakken door op korte termijn een viertal maatregelen te treffen. Daarnaast worden er plan nen ontwikkeld voor de middel lange en lange termijn. Maatregelen voor de korte termijn zijn: 1. plaatsen matrixborden Boule vard; 2. politie verzoeken handhaving intensiveren; 3. omdraaien rijrichting Boulevard de Ruyter; 4. parkeer- en stopverbod t.h.v. standbeeld Michiel de Ruyter (m.u.v. invalideparkeren). De matrixborden zijn al geplaatst en de burgemeester heeft de politie verzocht de handhaving te inten siveren. Omdraaien rijrichting en stopverbod Door de rijrichting op Boulevard de Het mozaïek van het paviljoen van voormalig hotel Britannia verkeert in slechte staat. Om te voorkomen dat de kwaliteit van het mozaïek verslechtert en de kosten later hoger uitvallen, is het noodzakelijk het mozaïek te conserveren en beschermende maatregelen uit te voeren. Het college van B&W heeft besloten opdracht te geven de nodige werkzaamheden uit te laten voeren. Het mozaïek is een belangrijk karakteristiek van het paviljoen van het voormalige hotel. De staat van onderhoud van dit mozaïek vraagt al langer om maatregelen. In een eerder traject rondom de ontwikkeling van Britannia is overwogen het mozaïek te verwijderen en op te slaan voor hergebruik. Het is nu nog te vroeg om een dergelijk ingrijpend besluit te nemen. straat 96 24-11-2009 7. verwijderen asbesthoudende materialen Europaweg Zuid 2 24-11-2009 8. gedeeltelijk slopen wand- en plafondbeplating Badhuisstraat 137 24-11-2009 9. slopen barakken en verwijderen asbesthoudende materialen Prins Hendrikweg 3 24-11-2009 Inzage Deze besluiten liggen, totdat de hierna aangegeven bezwaartermijn is verstreken, ter inzage in het stad huis, Paul Krugerstraat. De verleende vergunningen met bijbehorende tekeningen kunnen na .een telefo nische afspraak met Dhr. W. Huige van de Afd. Publiekszaken (tel. 0118 - 487339) worden ingezien. Bezwaar Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belangheb benden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij burgemeester en wethouders van Vlissingen, afdeling Bedrijfsvoe ring, juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Het maken van bezwaar schorst de werking van het besluit niet. Wel kan een belangheb bende die bezwaar heeft gemaakt, de Voorzieningenrechter van de recht bank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg verzoeken een voorlopige voorzie- Ruyter om te draaien, neemt de in tensiteit van het autoverkeer op dit gedeelte van de Boulevards af. Het 'rondje Boulevard' dat veel mensen rijden, wordt door deze maatregel ingekort tot aan de Coosje Busken- straat. De maatregel geldt als proef t/m september 2010. Om de overlast van geparkeerde voertuigen te verkleinen, worden de bestaande parkeervakken bij het standbeeld van Michiel de Ruyter verwijderd. Bovendien wordt het fysiek onmo gelijk gemaakt om bij het stand beeld te parkeren. De parkeermo- gelijkheid voor invaliden blijft behouden. Voordat de laatste twee maatrege len uitgevoerd kunnen worden, moet het college van B&W een verkeersbesluit nemen. Dit besluit moet eerst ter inzage worden ge legd. Vooralsnog wordt uitgegaan van start van de uitvoering in ja nuari 2010. Werkzaamheden Het landelijk gespecialiseerde bedrijf ArtConservation te Vlaardingen gaat de volgende conserverende werkzaamheden uitvoeren.: het volledig reinigen met stoom; het consolideren van losse elementen; verwijderen van eventuele verpoederde en losse voegen. Om het mozaïek na deze behandeling te kunnen conserveren en veilig te kunnen stellen, wordt een beschermde constructie van doorzichtig lexaan aangebracht. ning te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belan gen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is grif fierecht verschuldigd. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behande ling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en wo ningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergade ring, raadplegen op www.vlissingen. nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstandsvergaderingen zijn 10 en 24 december 2009. Bekendmaking verordeningen Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat de raad in zijn vergadering van 26 no vember 2009 heeft besloten tot het vaststellen van 1de Verordening binnenhaven- geld Vlissingen 2010 en 2. de Tijdelijke regels Wet investe ren in Jongeren. Burgemeester en wethouders maken tevens bekend dat zij besloten heb ben de uitvoering van de Wet inves teren in Jongeren in mandaat op te dragen aan de gemeenschappelijke

de Faam | 2009 | | pagina 10