Verkeersschouw in de wijk Het woord aan raadslid Nellie de Bont De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 25 november 2009 - Pagina 8 De afgelopen maanden hebben de verschillende verkeerswerkgroepen in Middelburg, Arnemuiden, Nieuw en Sint Joosland en Sint Laurens sa men met de wethouder Frank Streng (Verkeer) een verkeersschouw ge houden. Gezamenlijk zijn diverse verkeerssitu aties ter plekke bekeken en is ge sproken over mogelijke verbeterin gen. Vooral verkeersonveilige situa ties zijn onder de loep genomen. De schouw trok af en toe nog al wat bekijks. Dat heeft er toe geleid dat bij de verkeerswerkgroep Noord een passant zich spontaan aanmeldde voor eén lidmaatschap. Het resultaat per schouw wordt nu verder uitgewerkt en dit wordt bin nenkort met de diverse verkeers werkgroepen besproken. Uiteindelijk is de bedoeling om de uitgewerkte oplossingen daadwerkelijk te realise ren. Bent u geïnteresseerd om als lid van een verkeerswerkgroep in uw wijk om mee te praten over allerhande verkeerssituaties? Dan kunt u zich aanmelden bij Rob Kosters, r.kosters@middelburg.nl. Foto: Rob Kosters Eind 2009 wordt een begin gemaakt met de realisatie van de woningbouw, bouwplan Watergang, in de Baarsjesstraat. De uitvoering van het project zal 14 tot 15 maanden in beslag nemen. Ten behoeve van de werkzaamheden wordt tijdens de bouwperiode de Piet Heinstraat afgesloten voor alle verkeer tus sen de aansluitingen met de Baarsjesstraat en de De Ruyterstraat. Alle woningen in de direc'te omgeving blijven bereik baar en het verkeer wordt door middel van borden omgeleid. Deze week worden langs het nieuw aangelegde fietspad aan de Schroeweg, tussen de Statenlaan en de Torepweg platanen met daar tussen een haag geplant. Ook komen er plantanen in de middenberm van de Schroeweg en tegen het dijklichaam vanaf het tunneltje aan de Westmede tot aan de Vrijlandstraat. Vanaf de Schroebrug tot aan de A58 staan dan bomen in de middenberm en aan de zijkanten van de weg. Dinsdag 15 december verricht wethouder Frank Streng de officiële opening van het fiets pad. WIJKTAFELS Als volksvertegenwoordiger is het belangrijk dat je weet wat er in de wijken van de stad speelt. Elk lid van de fractie van de PvdA heeft daarom één of meerdere wij ken waar hij of zij regelmatig te zien is. Dat kan zijn op een bijeen komst of activiteit in de wijk maar ook het bezoeken van de wijktafel levert veel informatie op. Daar komen de actuele zaken aan de orde maar ook de initiatieven van wijkbewoners. De fractie van de PvdA heeft veel bewondering voor al die wijkbewo ners die zo actief in hun omgeving bezig zijn. En of het dan gaat om de leden van de wijkbeheergroep, verkeerswerkgroep, wijkvereniging of zo maar een groepje mensen die met een idee komen, het zijn stuk voor stuk bewoners die hart voor hun wijk hebben. Elke wijktafel- heeft jaarlijks een budget om wensen en ideeën waar te maken, maar ook kunnen bewo ners zelf met een idee komen en daarbij ondersteuning vanuit de gemeente krijgen. Zo zijn er in de diverse wijken al veel leuke ontwikkelingen gereali foto: Jan Koole seerd. Om een paar voorbeelden te noemen; de Jeu de boulesbaan in de Magistraatwijk, 2 speelterrein- tjes in Dauwendaele en de uitbrei ding van het wijkgebouw in de Griffioen. Het is goed om te zien dat dit met veel enthousiasme van de bewoners van de grond komt. Veel bewondering hebben wij ook voor de medewerkers van de gemeentereiniging die altijd weer zorgen dat de woonomgeving van onze inwoners en de speelvoorzie- ningen er netjes bij liggen. Maar het asociale gedrag van men sen neemt helaas ook toe. De over heid laat hierover zelfs op tv spot jes zien. En dat dit niet overdreven is zie ik zelf helaas maar al te vaak. Regelmatig zie ik dat in openbare ruimtes het afval gewoon op straat wordt gegooid, en dan heb ik het niet over een snoeppapiertje maar op sommige plekken ligt het bezaaid met blikjes en verpakkin gen. En speelvoorzieningen, waar iedereen zo zijn best voor heeft gedaan, worden beklad of vernield. Het wordt dan wel weer opgeruimd en hersteld maar dat kost natuurlijk wel heel veel geld. Jammer, want van dat geld zouden weer nieuwe initiatieven gerealiseerd kunnen worden en daar hebben we met z'n allen veel meer aan. Dus, heeft u een idee voor uw wijk, aarzel dan niet om contact op te nemen. Dit kan bij de wijkbeheer groep van uw wijk en bij de gemeente. Natuurlijk kunt u ook contact op nemen met de fractie van de PvdA. Nellie de Bont Raadslid PvdA bontjn@zeelandnet.nl tel. 0118 616809 Een raadscommissie adviseert de gemeenteraad over raadsvoorstel len, die tot zijn werkterrein behoren. Aan het einde van elke commis siebehandeling wordt het advies van de commissie aan de raad vast gesteld. Die staat op voor 14 december. Op woensdag 2 december vergadert de commissie Maatschappelijke Za ken. Die gaat het onder andere heb ben over huisvesting Porthos, multi functionele sportaccommodaties en kadernota vrijwilligersbeleid gemeen te Middelburg 2010-2012 Samen Sterk. Op maandag 7 december komt de commissie Ruimte bij elkaar. Een dag later, dinsdag 8 december, vergadert de commissie Algemeen Bestuur. Inspraak Het eerste deel van een commissie vergadering is gereserveerd voor bur gers. Insprekérs kunnen op een agen dapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Middelburgers die willen inspreken zijn dus niet meer afhankelijk van de agen da. Zij kunnen nu ook zelf een onder werp aankaarten. De gemeente biedt op deze manier een extra manier om bij de besluitvorming betrokken te zijn. Wie wil inspreken, krijgt daarvoor vijf minuten de tijd. Als het druk is met insprekers, kan de voorzitter de spreektijd inkorten. Niet ieder onder werp is geschikt voor inspraak. Bijvoorbeeld als het om een benoe ming gaat of een besluit van het gemeentebestuur waartegen bezwaar of beroep openstaat. Als u inspreekt op een onderwerp dat op de agenda staat kunt u aan een deel van de dis cussie meedoen. Nadat het onder werp door de commissie is behan deld krijgt u gelegenheid voor een laatste reactie. Waar en wanneer De commissies vergaderen iedere maand om 19.30 uur in het stads kantoor. Een commissie bereidt een groot deel van het raadswerk voor. Tijdens een commissievergadering worden geen besluiten genomen. Dat gebeurt pas in de raadsvergadering. De bijeenkomsten zijn openbaar. Wie wil inspreken, moet dat 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Bij de gemeen te Middelburg zijn dat Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. Agenda's en verslagen van commis sievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl onder de rubriek Bestuur en Organisatie/Raadscom missies. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. Toekomstige generaties Middelburgers krijgen met de paplepel inge goten dat Porthos het adres is voor welzijn, zorg en opgroeien. Door de aankoop en koppeling van het Porthosgebouw en het aangrenzen de pand van Zorgstroom, met daarin het consultatiebureau, wordt Porthos een vertrouwd adres voor jong en oud. Het Middelburgse college van B&W heeft deze week een collegevoorstel aangenomen waarin het de gemeen teraad adviseert over te gaan tot de aankoop van de panden aan de Sint Sebastiaanstraat 12 en Stadhuis straat 6. Een verbouwing moet beide gebouwen met elkaar verbinden zodat er een centrale entree ont staat. Met ingang van 2010 worden alle taken vallend onder Jeugdgezond heidszorg 04 jaar oud overgeheveld van Zorgstroom naar de GGD. Zodra de verbouwing rond is neemt de GGD met de jeugdgezondheidszorg van 4- 19 jaar oud, nu nog gevestigd aan het Noordbolwerk, haar intrek in Porthos. Het voorstel wordt 14 december door de gemeenteraad besproken. Deze beslist uiteindelijk over de aan koop en verbouwing van het pand. Als de gemeenteraad akkoord gaat met de aankoop dan is de GGD de derde Porthospartner die in het gebouw wordt gehuisvest, naast Maatschappelijk Werk Walcheren (MWW) en Stichting Welzijn Middelburg (SWM). De overige part ners zijn Indigo, MEE Zeeland, Jeugdzorg en gemeente Middelburg. Doel van Porthos, Wmo-loket en Cen trum voor Jeugd en Gezin (CJG), is via een gemeenschappelijke voordeur jong, ouder(s) en oud te voorzien van informatie, advies en lichte hulp.

de Faam | 2009 | | pagina 8