Emoties prachtig verbeeld Boeken onder vaste verkoopprijs Het leven is mooi... en moeilijk them crooked vultures •verpleging •verzorging •huishoudelijke hulp •begeleiding ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL li WeCare bemiddelt in: WWW. WECARE-ZE ELAND. NL Woensdag 25 november 2009 - Pagina 31 Oog&Oor Eldorado Emoties kun nen op heel verschillende manieren ver beeld worden. In Eldorado wordt de kij ker niet veel meer dan een gevoel gege ven. Misschien zelfs een onbe stemd gevoel. In The Bur ning Plain daarentegen zijn allerlei emoties expliciet aanwezig als stuwende kracht voor het verhaal. België is een gigantisch groot land. Die overtuiging móet wel postvatten bij het bekijken van Eldorado van de Waalse film maker Bouli Lanners. Met de verslaafde Elie naast hem in zijn oude Chevrolet, rijdt autoverko per Yvan 'helemaal' tot bij de Franse grens, waar de ouders van Elie wonen. Als die reis begint heeft de kijker al de merkwaardige ontmoe ting tussen de twee achter de rug. Yvan treft zijn huis aan in een chaos als hij thuiskomt; inbreker Elie blijkt zich onder zijn bed verstopt te hebben. Het gevolg is geen politiebezoek en zelfs geen flinke afram meling maar een opbloei ende onder linge sympa thie. Het opmerke lijke Eldorado is prachtig ge filmd. Een roadmovie door het Franstalig deel van België, waar bij het landschap misschien wel net zo opvallend is als de onder linge verhoudingen tussen de twee reizigers. Maar pas nadat ze op de terugweg een hond hebben aangereden, wordt daar veel meer duidelijk over. The Burning Plain Waar in Eldorado slecht van één verhaallijn sprake is, lopen er in The Burning Plain meerdere door elkaar. En ogenschijnlijk hebben ze niets met elkaar te maken. Emo ties lijken bij Sylvia (Charlize Theron) uitge doofd. Zij gaat vooral als hard werkende vrouw door het leven. In Mexico is de jonge moederlo ze Maria gelukkig met haar va der. Totdat deze bij een tragisch ongeval betrokken raakt. In het Mexicaanse grensplaatsje Las Cruces worden de twee tieners Mariana (Jennifer Lawrence) en Santiago verliefd na de plotse linge dood van hun ouders. Huismoeder Gina (Kim Basin- ger) heeft een hartstochtelijke affaire met Nick. Een toekomst is er misschien niet, maar van een einde willen ze ook niets weten. Pas in een laat stadi um komen de verhaal lijnen toch bij elkaar. Ondertussen wor den de gevoelens van de hoofdper sonen bijna voel baar gemaakt en blijft de film tot het einde boeien. Tijdens Lowlands waren ze als verrassingsact te zien en te horen. Nu komt het project van zanger/gitarist Josh Homme (Queens of the Stone Age), drummer Dave Grohl (Nirvana, Foo Fighters) en bassist/toetse nist John Paul Jones (Led Zeppelin) met een debuutal bum. Geen idee hoe dat zou moeten klinken? Onge hoord kopen is niet nodig. Al een week voordat het al bum in de winkels lag, zette de groep het complete al bum op YouTube. Oordeel zelf! In 2008 was Tom Waits onderweg met zijn Glitter and Doom tour. Bui ten de VS deed hij daarbij slechts enkele plaatsen in Europa aan. De laat ste keer dat hij in Nederland te zien was is alweer een jaar of vijf geleden. En toen telde ook alleen een select gezelschap een eurootje of honderd neer om Waits bezig te kunnen zien. Zien blijft moeilijk, maar horen kan wel dankzij de nieuwe live-cd van zijn laatste tour. Inclusief een tweede cd met louter verhalen die Waits op de bühne vertelde. Gil mo r. Molten City was in-2006 een verrassing. Zeker in de Rotterdamse regio was het debuutalbum van El Pino the Volunteers een succes. Sindsdien is er veel veranderd bij de Rotterdamse band. Deze zomer werd met producer Reyn Ouwehand in Katwijk aan Zee de tweede cd opgenomen. Op het nieu we The Long-lost Art of Becoming Invisible blijkt het kenmerkende Ameri- cana-geluid van het debuut verdwenen. In plaats daarvan is een veel meer experimenteel geluid te horen. Net als op de voorgaande albums van Stereophonies zijn op het nieuwe Keep Calm and Carry On weer heel wat gemakkelijk in het gehoor liggende nummers en aanstekelijke melodieën te vinden. Hoe dan ook voorspelt de inmiddels tot een viermansformatie uitgegroeide band uit Wales precies wat ze ook waarmaken: niet al te veel gedoe en doorgaan waar ze mee bezig waren. Op de nieuwe cd is wat meer elektronica te horen en wat minder gi- taarwerk. Voor het overigé vooral solide popmuziek in de eigen traditie. Bekijk je het per cd, dan is het natuurlijk een koopje. Om zomaar even neer te tellen toch wel een flinke rib uit je lijf. Op The Complet Miles Davis zijn 52 albums, opgenomen in de periode van 1949 tot 1985 op maar liefst 70 cd's bijeen gebracht. Het 71e schijfje is een niet eerder uitgebrachte bonus dvd Live In Europe '67 van het Miles Davis Quintet: Wayne Shorter, Herbie Hancock, Ron Carter en Tony Williams. Met de box staat ook het historische concert uit 1970 'Isle Of Wight' volledig op cd. Inclusief biografie, disco grafie en uniek beeldmateriaal echt iets voor de echte fan. Stijn houdt van het leven en het leven houdt van hem. Hij heeft een eigen zaak, een prachtige dochter en naar zijn mening de mooiste vrouw van het westelijk halfrond. Dat hij af en toe van andere vrouwen geniet, hoeft zijn Carmen niet te weten. En bovendien, zijn hart is van Carmen, dus wat maakt het uit. Stijn heeft het in Komt een vrouw bij de dokter helemaal gemaakt. Maar dan; borstkan ker. Zijn wereld stort in. Car men en Stijn komen terecht in een rollercoaster van zieken huis in, ziekenhuis uit, chemo- kuren en bestraling. Maar hij is er voor haar. Altijd. Hoe vrese lijk moeilijk dat ook is. Tussen de chemo's door gaat het leven verder en doen ze of er niks aan de hand is. De vrijdagse stapavondjes van Stijn worden snel weer in ere hersteld. Hij vlucht in drank, drugs en uitgaan. En dan is er Roos. Zomaar. Onaangekon digd staat ze tijdens carnaval voor zijn neus. Ze wordt zijn kankervrije oase, waar hij de kilte van thuis even kan verge ten. Wat hij nooit voor moge lijk had gehouden, gebeurt; hij wordt verliefd. Verslaafd zelfs, aan Roos. Elke vrije minuut wil hij bij haar zijn. Zijn leven wordt een chaos, ie dereen vraagt aandacht, het kantoor moet door, zijn vrouw gaat dood. Stijn moet nü een keuze maken. Kane heeft voor deze film de ti telsong geschreven. Nederland kent nog altijd een vaste verkoopprijs voor boe ken. Doordat Boekenconcur- rent.com op Curasao geves tigd is, kan deze echter om zeild worden. Op alle 147.000 Nederlandstalige boeken wordt minimaal 10 procent korting gegeven. Op top- lOboeken zelfs 20 procent. Boekenconcurrent.com levert een compleet Nederlandstalig assortiment, inclusief school boeken. En dat met een laag- ste-prijsgarantie. Ter gelegenheid van de ope ning wordt tot het einde van de maand nog eens extra korting gegeven aan lezers van deze krant. Met de speciale kor tingscode WG01 wordt bij be stellingen vanaf 25 euro een extra korting van 2,50 gege ven. WeCare bemiddelt op een persoonlijke manier Heeft u vragen of heeft u thuiszorg nodig, neem zelfstandig zorgverleners naar zorgvragen in de dan contact met ons op. thuissituatie. WeCare doet dit op een persoonlijke, Oosterscheldestraat 12,4335 PH betrouwbare en professionele manier waarbij Middelburg. T +31 (0)118 634389 het welzijn van de klant bovenaan staat! www.wecare-zeeland.nl Stichting Werkt voorOuderen

de Faam | 2009 | | pagina 31