BLAUW GERUITE KIEL VLISSINCEN nieuws en informatiepagina voor de inwoners van de gemeente vlissingen VERGADERINGEN INFORMATIEAVOND BOULEVARDS VOL VERWACHTING... UITNODIGING WIBAUTLEZING BURGERSCHOUW IN ALLE WIJKEN EN DORPEN VERGADERING WIJKRAAD PAAUWENBURG HERSTEL ZWARE PLAATWERKERIJ GESTART C M t K r WOENSDAG 25 NOVEMBER 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4 380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel Stadhuis Vlissingen Aanvang: 19.30 uur Gemeenteraad Donderdag 26 november 2009 1. Opening 2. Vaststellen van de agenda 3. Spreekrecht burgers 4. Vragenhalfuur raadsleden 5. Vaststelling notulen 5.1 van de openbare verga dering van 22 oktober 2009 6A. Schriftelijke vragen o.g.v. artikel 41 RvO 6A1. Beantwoording schriftelijke vragen van PvdA van 30 september 2009 over buren- overlast 6B. Afhandeling moties (mondeling) 7. Over te leggen stukken 8. Te behandelen punten 8.1 Vaststellen actualisatie sportnota 8.2 Vaststellen Verordening Binnenhavengeld Vlis singen 2010 8.3 Vaststellen bestem mingsplan Buitengebied 8.4 Wet Investeren in Jonge ren 8.5 Aanpassen program mabegroting inzake combinatiefuncties 8.6 Verkiezingen 8.7 Tweede kwartaalrap portage Sociale Dienst Walcheren 8.8 Jaarrekening 2008 en begroting 2010 GGD Zeeland 8.9 Opheffing gemeen schappelijke regeling Centrale Post Ambulan cevervoer Zeeland 8.10 Voorstel tot ophef fing van de Gemeen schappelijke regeling Maatschappelijke zorg Walcheren 9. Moties 10. Sluiting Commissie Welzijn onderwijs Dinsdag 1 december 2009 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 Nota regionaal gezond heidsbeleid 2010-2012 3.2 Vaststellen van de Ver ordening voorzieningen maatschappelijke onder steuning gemeente Vlissingen 2010 3.3 Begroting 2010, derde kwartaalrapportage en derde en vierde begro tingswijziging 2009 van de Sociale Dienst Walcheren 4. Rondvraag 5. Sluiting Commissie Ruimtelijke ontwikkeling havens Donderdag 3 december 2009 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 Structuurvisie 3.2 Woonvisie 3.3 Vaststellen bestem mingsplan Edisonge- bied, ged. Oostsouburg- seweg 3.4 Herbenoemen leden welstandscommissie 3.5 Vlissingen C02 neutraal 4. Rondvraag 5. Sluiting www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Op woensdag 2 december 2009 vindt in bioscoop Cine City (Spuikom- weg) een informatieavond plaats over de herinrichting van de bou levards. De avond is een vervolg van de op 20 juli 2009 gehouden bijeenkomst. Aanvang is om 19.30 uur. U bent welkom vanaf 19.15 uur. www.vlissingen.nl/boulevards Maar het is niet alleen Sinterklaastijd én we heb ben het niet alléén over Sinterklaassurprises. Het is ook de tijd waarin veel politieke partijen hun Algemene Ledenver gaderingen houden. In die vergaderingen worden de verkiezingspro gramma's 2010-2014 en de kandidatenlijsten vastgesteld. Bij het CDA zijn het de leden die op 2 december bepalen of het door het bestuur vastgestelde concept verkiezingsprogramma geschikt is voor de verkiezingscampagne. Het is gezond voor een politieke partij dat leden belangstelling tonen in waar hun partij voor staat. Eventuele voorstellen om de tekst van het programma aan te passen geeft betrokkenheid aan. Grote verrassende inhoudelijke wijzigingen komen bij het CDA niet vaak voor. Dit komt doordat het CDA heldere en gefundeerde uitgangspunten heeft. De vaststelling van de door een commissie voorbereide en door het bestuur vastgestelde kandidatenlijst, is ook een zaak van de leden. De CDA partijleden bepalen zo, welke kandidaten (natuurlijk lid van het CDA) in welke volgorde op de lijst komen. Het uiteindelijke resultaat kan een surprise zijn. En toch, surprise of niet, de door de leden vast gestelde lijst en het programma zijn de producten van een democra tisch proces. Eigenlijk beginnen de verkiezingen met lid te worden van een poli tieke partij. Jammer dat zo veel mensen een uitgesproken mening hebben over hoe het moet en toch geen lid zijn van een politieke partij. Wat weerhoudt u om lid van een partij te worden en op die manier mede verantwoordelijk te zijn voor het bestuur van uw gemeente? Misschien dat de surprises uit de verschillende vergade ringen voor u aanleiding zijn om lid te worden. En o ja, de grootste surprises worden in tegenstelling tot het heerlijk avondje de dag na de verkiezingen, dus op 4 maart 2010, uitgepakt... Vol verwachting klopt ons hart. Raadslid Marin de Zwarte, fractie CDA Telefoon: 435184, e-mail: m.de.zwarte@kpnplanet.nl www.vlissingen.cda.nl Misschien leest u deze column vlak voordat u de schaar in deze krant zet of vlak voordat hij verwerkt wordt tot papier-maché omdat u bezig bent met het fabriceren van dé surprise voor het heerlijk avondje. Hoe u uw leefomgeving ervaart is erg belangrijk voor de gemeente. In 2010 wil de gemeente samen met bewoners in hun omgeving burger- schouwen organiseren. Afgelopen jaar heeft de gemeente in het Centrum, het Middenge bied en Bossenburgh een proef gehouden met het schouwen. Per gebied is met bewoners driemaal geschouwd. Zowel deelnemers als de gemeen te zijn erg enthousiast over het schouwen en willen hier graag mee doorgaan. Doel en nut De kwaliteit van de openbare ruimte wil de gemeente samen met burgers goed houden en liever nog verbeteren. De gemeente moet 'schoon, heel, veilig en mooi' zijn. Vaste groepen Per buurt of dorp wordt in 2010 minstens driemaal geschouwd. Op elke locatie worden vier visuele waarnemingen gedaan. Het gaat om belevingswaarde welke uitge splitst wordt in: schoon en netjes, meubilair, groen en verharding. De resultaten daarvan worden meteen doorgespeeld naar onder andere het ServiceTeam, die dan zo snel als mogelijk de resultaten verwerkt en oplost. Belangstelling Heeft u belangstelling voor de burgerschouw of wilt u meer we ten, neem dan contact op met de afdeling Beheèr Leefomgeving, de heer Stok, tel. 06-51026303, e- mail: psk@vlissingen.nl of met de heer Van Driel, tel. 06-20445688, e-mail: mdl@vlissingen.nl. Op maandag 30 november 2009 vindt om 20.00 uur de openbare vergadering van de wijkraad Paau- wenburg plaats. Voor de bewoners van Paauwenburg is dit dé gelegen heid om mee te praten over het le ven in de wijk. Tijdens de vergadering geeft Kevin De renovatie van de Zware Plaat werkerij op het Scheldekwartier is inmiddels begonnen. In afwach ting van de definitieve bestem ming laat de gemeente dit karakte ristieke voormalige Seheldegebouw opknappen voor tijdelijke evene menten. In 2010 opent Panorama Walcheren de deuren van de Zware Plaatwerkerij met een atelierruimte die voor het publiek toegankelijk Hogerheide, straathoekwerker in Vlissingen, een inleiding. Kevin weet als geen ander waar de jeugd uithangt en wat ze allemaal uit voeren. Na zijn inleiding volgt er een discussie over dit onderwerp. U bent vanaf 19.30 uur van harte welkom in de Theo Thijssen-Paau- wenburgschool (Troelstraweg 471). is met grote kleurrijke doeken over Walcheren. Momenteel wordt ook nagedacht over andere initiatie ven voor de Zware Plaatwerkerij. De werkzaamheden bestaan onder meer uit het water- en winddicht maken van het gebouw en het aan brengen van een nieuwe vloer, toi letvoorzieningen en verlichting. www.scheSdekwartier.nl Op donderdag 3 december 2009 houdt mr. E.E. van der Laan, minis ter voor Wonen, Wijken en Integra tie, een lezing over de heer EM. Wi- baut (1859-1936). Florentinus Marinus Wibaut werd 150 jaar geleden in Vlissingen gebo ren en begon zijn carrière als onder nemer in de houthandel. Zijn hart lag echter bij de politiek. Wibaut werd bekend als wethouder van Am sterdam, onder meer om zijn baan brekende activiteiten op het gebied van sociale woningbouw en steden bouwkunde. Hij had vooruitstreven de ideeën. Een belangrijke uitspraak van hem: "Van democratie niets dan goed. Maar als tijdsbesparing is ze kennelijk niet bedoeld." Na afloop van de lezing overhandigt wethouder A.A. de Vries van Mid delburg het eerste exemplaar van het boek 'De Wibauts op Walcheren' aan de minister. De familie Wibaut stond in de vorige eeuw te boek als een van de invloedrijkste families van Vlissingen en heeft haar sporen nagelaten op Walcheren. Programma 16.15 uur: Onthulling bronzen pla quette ter ere van de heer F.M. Wi baut door minister mr. E.E. van der Laan op het Vierwindenplein 17.00 uur: Lezing over Wibaut door de minister Van der Laan in de Sint Jacobskerk, Oude Markt 2 18.00 uur: Uitreiking van het eerste exemplaar van het boek 'De Wibauts op Walcheren' aan de minister 18.30 uur: Einde programma U bent van harte uitgenodigd voor het hele programma. U kunt zich tot 30 november 2009 aanmelden via sec@vlissingen.nl of bellen naar (0118)48 72 73. van het besluit niet. Wel kan een belanghebbende die bezwaar heeft gemaakt, de Voorzieningenrech- ter van de rechtbank Middelburg (Postbus 5015, 4330 KA Middel burg) verzoeken een voorlopige voorziening te treffen,- indien on verwijlde spoed, gelet op de be trokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. Ontwerp-ontheffingen met bouwaanvragen (Wet ruimtelijke ordening) Wij willen positief beslissen op de hierna genoemde verzoeken om ontheffing in combinatie met de ingediendê bouwaan vragen: 1gedeeltelij k vergroten bovenver dieping door een uitbouw Rit- themsestraat 9 2. plaatsen schutting Hogeweg 108 Artikel 3.23 en 3.22 van de Wet ruimtelijke ordening en artikel 4.1.1 van het Besluit ruimtelijke or dening bieden daartoe de mogelijk heid. Op de besluitvorming is Afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuurs recht van toepassing. Voordat wij een beslissing nemen op voornoem de aanvragen, liggen de bouw- en situatietekeningen en de ontwerp beschikking ingaande 26 novem ber gedurende zes weken (dus t/m 6 januari 2010), ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Deze publicatie en het ontwerp-besluit zijn tevens digitaal raadpleegbaar via de gemeentelijke website www. vlissingen.nl/publicaties. Gedurende deze termijn kunnen be langhebbenden schriftelijk of mon deling hun zienswijze indienen bij burgemeester en wethouders (t.a.v. afd. SBP, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen). Voor een mondelinge zienswijze dient u vooraf een af spraak te maken met dhr. W. Huige van de afd. Publiekszaken (tel. 0118 - 487339). Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag, aanvang 09.00. uur. De stukken ter behande ling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www. vlissingen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstandsver gaderingen zijn 10 en 24 december 2009. Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende melding in het kader van het Besluit algemene regels voor in richtingen milieubeheer (Barim) als bedoeld in artikel 8.40 Wet milieu beheer hebben ontvangen: Besluit algemene regels voor inrich tingen milieubeheer van Subway Vlissingen BV voor het oprichten van een inrich ting.- De inrichting is gelegen op het perceel Spuistraat 78 te Vlis singen. Vlissingen, 25 november 2009 B&W van Vlissingen Postbus 3000 4380 GV VLISSINGEN

de Faam | 2009 | | pagina 11