BLAUW GERUITE KIEL v bb a SPORT KENNISMAKINGS ACTIVITEITEN VLISSINGEN WERK IN UITVOERING VERHUUR SPORT ACCOMMODATIES 6.000 BLOEMBOLLEN GEPLANT IN STADSPARK WINTERPRET IN SFEERVOL CENTRUM VLISSINGEN INZAMELEN FRITUUROLIE EN -VET MORGENRAAD VERHUIZING ONS GENOEGEN BEKENDMAKINGEN KALENDER Aanleg rioolwaterperslei ding Paardenstraat De gemeente is gestart met de aanleg van een rioolwa terpersleiding vanaf de hoek Hendrikstraat/Koudenhoek tot aan het rioolgemaal Paardenstraat 66. Verder wordt het rioolgemaal gere noveerd en voorzien van een nieuwe pompinstallatie. De capaciteit van het riool gemaal wordt vergroot om voorbereid te zijn op zware regenbuien. De straat wordt fasegewijs afgesloten. De werkzaamheden duren naar verwachting tot en met 18 december 2009. Afsluiting Stenenbeer Tot en met vrijdag 4 decem ber 2009 is de Stenenbeer afgesloten tussen de Hendrik straat en Wilheiminastraat in verband met werkzaamhe den aan het Scheldekwar- tier. Het doorgaande verkeer wordt omgeleid. Het par keerterrein aan de Stenen beer blijft bereikbaar. Rioolrenovatie Burcht straat en Ritthemsestraat Vooruitlopend op de voor genomen herinrichting van de Burchtstraat en Ritthem sestraat wordt de riolering vanaf medio januari 2010 ondergronds gerenoveerd. Omstreeks 25 november 2009 begint de reparatie van de inspectieputten in de Burcht straat en Ritthemsestraat. De straat wordt plaatselijk afge zet voor het verkeer. www.viissingen.nl/ werkinuitvoering Als u in de kerstperiode een sportaccommodatie wilt hu ren dient u dit voor 15 decem ber 2009 aan.te vragen via verhuur@vlissingen,nL Verder wijzen wij u erop dat er vanaf heden geen kinderfeestjes meer gehouden kunnen wor den in de gymzalen van de gemeente Vlissingen. www.vfissingeninbeweging.nl NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 25 NOVEMBER 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118)487000 communicatie@v!issingen.n! www.viissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben öree! De Sport Kennismakings Activitei ten worden gecoördineerd door Vlissingen in Beweging en Stede lijke Scholengemeenschap Schel- demond en in samenwerking met de verenigingen uit de gemeente Vlissingen uitgevoerd. Dit schooljaar wordt gestart met een pilot voor de sportkennisma king op de Scoolsportschool De Ravenstein voor de leerlingen uit groep 5 t/m 8. De leerlingen van groep 5 en 6 van 't Vlot (Bloemen- laan) zijn ook ingestroomd in de activiteiten. Beide groepen kunnen tot aan de kerstvakantie elke vrij dagmiddag van 14.00 tot 15.30 uur kennismaken met diverse sporten. De volgende sporten passeren de revue: - Boogschieten - Reddingszwemmen - Yoga - Rugby - Boksen - Zaalvoetbal - Unihockey - Knotsbal - Karate - Tennis - Korfbal - Tafeltennis - Turnen Als een kind de sport heel erg leuk vindt, is het mogelijk om lid te worden van de desbetreffende ver eniging. Wanneer u, als vereniging, inte resse heeft om hier ook aan mee té doen kunt u mailen naar Adriaan Luijk (alk@vlissingen.nl). www.vlissingeoinbeweging.nl Na het grote succes van vorig jaar, staat de binnenstad van Vlissingen ook dit jaar in de decembermaand weer bol van leuke winteractivitei ten. Deze activiteiten worden ge organiseerd voor inwoners en be zoekers van Vlissingen. Ook voor kinderen is er van alles te beleven. Het Winterfestival Vlissingen moet een jaarlijks terügkerend evene ment worden. De binnenstad staat van 5 decem ber 2009 tot en met 4 januari 2010 in het teken van het gezellige Win terfestival. Er kan geschaatst wor den op een openlucht ijsbaan van 15 bij 20 meter, die gelegen is op het sfeervol verlichte Bellamypark. In samenwerking met Vlissingen in Beweging en de schaatsbaan mogen ook dit jaar de groepen 5 en 6 van de basisscholen in de gemeente Vlis singen één uur komen schaatsen. Van 22 december 2009 tot 3 januari 2010 kunt u genieten van een ver nieuwde show in het Groot Kerstcir cus Zeeland. De circustent staat net als vorig jaar op het parkeerterrein op de hoek van de Scheldestraat en de Aagje Dekenstraat. Op 19, 20, 29 en 30 december 2009 vinden de Kinderwinterspelen plaats. Op verschillende locaties in de binnenstad kunnen kinderen genieten van een spectaculaire sle- debaan, verschillende balspellen, een springkussen en nog veel meer. De winter moet nog beginnen, maar het stadspark Scheldekwartier heeft de lente nu al in zijn hoofd. Medewerkers van LétÉ hebben maar liefst 6.000 bloembollen geplant, verspreid over het hele stadspark op het Scheldeterrein. Het zijn verschillende soorten nar cissen, die van maart tot en met april het park een echte voorjaars sfeer gaan geven. www.scheldekwartier.nl jaarlijks wordt er in Nederland onge veer 23.000 ton frituurolie en -vet gebruikt. Gebruikte frituurolie en -vet kunnen bewerkt worden tot grondstoffen voor biobrandstoffen en cosmetica-artikelen. Nog maar 5% van het in Nederland gebruikte frituurolie en frituurvet wordt nuttig gebmikt. De rest verdwijnt in de grijze container of in het riool. Dit laatste kan verstopping van het riool veroorzaken. Daarom zamelt de Milieustraat frituurolie en -vet in. Wijze van aanbieden laat het frituurvet of de frituuro- lie eerst afkoelen; giet frituurolie terug in de originele verpakking; giet frituurvet in een plastic flacon of plastic fles; sluit de verpakking goed af; gooi het frituurvet of de frituur olie met verpakking in de inzamelcontainer bij de Milieu straat. Het bij de Milieustraat ingezamelde frituurolie en frituurvet wordt niet teruggebracht in de voedselketen. www.hergebruikfrituurvet.nl Live muziek, een levende kerststal en winterse versieringen zorgen in deze gezellige maand voor een goe de sfeer in de Vlissingse binnenstad. Horecapaviljoen In het horecapaviljoen op het Bel lamypark worden de laatste weken van december tal van live muziek- optredens gegeven, van X-mas par ty tot een spetterende aftelavond op 31 december 2009 van 21.00 - 00.00 uur. Omdat het door deze leuke eve nementen aantrekkelijk gemaakt wordt om naar het centrum van Vlissingen te komen, wordt het Winterfestival Vlissingen gesubsidi eerd door de gemeente Vlissingen. De gemeente werkt nauw samen met het Vlissings Activiteiten Fonds en Centrummanagement Vlissin gen om meer bezoekers naar Vlis singen te krijgen. www.winterfestivalvlissingen.nl Morgen, donderdag 26 november andere de Wet Investeren in Jon- 2009, vergadert in het stadhuis de gemeenteraad om 19.30 uur. De vergadering is openbaar en er is spreekrecht voor bezoekers over de onderwerpen die op de agenda staan. Op de agenda staat onder geren en de verkiezingen. De vol ledige agenda kunt u lezen op de rechterpagina. www.vlissingen.nl/ gemeenteraad In verband met de herontwikkeling van de Groote Markt verhuist de Koninklijke Harmonie Ons Genoegen vanaf december 2009 tijdelijk, voor een periode van drie jaar, naar de voormalige kleu terlokalen van 't Vlot aan de Ridderspoorlaan. De gemeente gaat samen met Ons Genoegen op zoek naar een geschikte oefen ruimte die voldoet aan de wensen van de muziekvereniging. Donderdag 26 november 20.15 uur Concert Mafaida Arnauth Fado Arsenaaltheater Vrijdag 27 november 20 15 uur Nu Even We! Theatervoorstelling Theater Vestzak99 Zaterdag 28 november 21.00 uur Jamaicaanse soundsystem reggaenight Muziekoptreden van vier internationale artiesten De Piek www.vlissingen.nl/uit Ingediende aanvragen De volgende aanvragen om te bou wen, te slopen of een monument te wijzigen zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouwvergun ning: 1. aanbouwen garage Willem- Alexanderstraat 11 2. plaatsen dakkapel Kanaal straat 81 B) Aanvraag reguliere bouwvergun ning: 1. plaatsen Ro-Ro-kade Ritthem sestraat 500 2. bouwen dierenasiel Poorters- weg 20 C) Aanvraag sloopvergunning: 1. slopen plafond verwijderen asbest Coosje Buskenstraat 149 2. slopen asbesthoudende materi alen van dak duivenhok Vlissingsestraat 139 3. verwijderen asbesthoudende materialen Hendrick Avercamp- laan 24 De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief ka rakter. Tegen deze aanvragen kun nen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de vergunning wordt verleend, afwijken van de in gediende aanvraag. Verleende monumenten-, bouw-, sloop- en gebruiksvergunningen (mogelijk met binnenplanse ontheffing) In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: 1plaatsen fundering vloer Westerhavenweg 14 (12-11- 2009) 2. slopen snackkiosk Piet Hein- kade 95 (12-11-2009) 3. slopen opstallen en verhardin gen verwijderen asbesthou dende materialen Scheeweg 6 (12-11-2009) 4. plaatsen dakkapel Gerbrandy- straat 178 (16-11-2009) 5. uitbreiden woning Talmalaan 35 (16-11-2009) 6. uitbreiden woning Berlage- straat 18 (16-11-2009) 7. verbouwen en in gebruik ne men huisartsenpraktijk Singel 154 (16-11-2009) 8. plaatsen berging Bloemenlaan 30(16-11-2009) 9. plaatsen terrasoverkapping An ton Mauvelaan 31 (16-11-2009) 10. bouwen dakterras Coosje Bus kenstraat 78 (17-11-2009) 11. verwijderen asbesthoudende materialen van dak duivenhok Vlissingsestraat 139 (19-11- 2009) Inzage Deze besluiten liggen, totdat de hierna aangegeven bezwaartermijn is verstreken, ter inzage in het stad huis, Paul Krugerstraat. De verleen de vergunningen met bijbehorende tekeningen kunnen na een telefo nische afspraak met dhr. W. Huige van de afd. Publiekszaken (tel. 0118 - 487339) worden ingezien. Bezwaar Bij de hierboven genoemde be sluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Vlis singen, afdeling Bedrijfsvoering, juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Het maken van bezwaar schorst de werking

de Faam | 2009 | | pagina 10