Snippergroen voor vogels Toekomst Mortiere bewonersavond 23 november Sinterklaas vergeet Arnemuiden niet Sloop gymzaal Nehalennia Proefafsluiting waterkering Onthulling beejd van Franklin D. Roosevelt Afsluiting weghelft Nederstraat dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 18 november 2009 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties fijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Zaterdag 21 november komt sinterklaas naar Arnemuiden. Om 13.30 uur zet hij met zijn zwarte pieten voet aan wal op het havenhoofd. Samen met Juniorenkorps Johan Friso maakt hij een rondrit door Arnemuiden. Tijdens de rit is er een puzzeltocht voor de kinderen. De letters die zij tijdens de rond gang tegen komen vormen een woord. Voordat sinterklaas wordt uitgezwaaid worden de drie prijswinnaars die het goede woord gevormd hebben bekend gemaakt. Vanaf 23 november begint de firma Hoondert uit 's-Heerenhoek met de sloop van de gymzaal van de stedelijke scholenge meenschap Nehalennia aan de Breeweg. De gymzaal moet plaats maken voor uitbreiding van de school. De sloop neemt ongeveer vier weken in beslag. De aan- en afvoerroute van het sloopafval loopt vanaf de Breeweg naar de Laan der Verenigde Naties. In de nacht van zaterdag 21 op zondag 22 november 2009 vindt in opdracht van de gemeente Middelburg en Prorail een proefafsluiting van de waterkering plaats. Hierdoor zijn in Middelburg tussen 23.00 uur een 05.00 uur de spoorwegovergangen bij de Schroeweg en de Nieuwlandseweg om beurten afgesloten voor het verkeer. Iedere afsluiting afzonderlijk neemt ongeveer 2,5 uur in beslag. Tijdens de spoorwegafsluitingen wordt voor het gemotoriseerde verkeer een omleidingsroute ingesteld met behulp van tij delijke verkeersborden. Het fietsverkeer wordt ter plaatse omgeleid. Op woensdag 2 december onthult om 15.00 uur de ambassadeur van de Verenigde Staten, mevrouw Fay Hartog Levin een beeld van Franklin D. Roosevelt op de Helm naast het stadhuis. Eind oktober presenteerde stadsvogelaar Jaco Walhout zijn rapport over de broedvogels van Middelburg. Driejaar heeft hij het voorjaar gebruikt om een indruk te krijgen van de in Middelburg voorkomende broedvogels en dat zijn er aardig wat. In Middelburg zijn enerzijds de typische stadsvogels, die zich prima thuis voelen in de versteende wijken, waar een scheefliggende dakpan, een opgehan gen nestkast of een struik in een achter tuintje al genoeg biedt om zich voort te planten. De merel, de koolmees, de Turkse tortel, de huismus en spreeuw zijn daarvan typerende voorbeelden. Anderzijds gaat het om soorten, die graag wat meer groen en blauw in hun omgeving zien, die hoge bomen, doorn struiken of brede rietstroken nodig heb ben, zoals groenlingen, putters, tjiftjaffen en staartmezen. Voor die vogels zijn bol werken, parken en plantsoenen heel belangrijk. Ook braakliggende terreintjes zijn niet alleen leuk voor ravottende kin deren, maar zorgen soms ook voor wat broedgelegenheid voor vogels. Daar wordt voedsel gevonden en is voldoen de dekking aanwezig om nesten jonge vogels groot te brengen. Gelukkig heeft Middelburg nog groen in en aan de rand van de stad, maar door het zogenaamd inbreiden van de stad, of door andere plannen, staan die plekken in toenemen de mate onder druk. Groene longen In het rapport staat vermeld, dat als Middelburg ernst maakt met haar stre ven een vogelvriendelijke stad te zijn, dan zou zij zulke longen in de stad moe ten ontzien, of sterker nog, moeten kij ken of zij kwalitatief misschien nog beter kunnen worden. Zuinig zijn op bomen, aanplanten van besdragende struiken en nectarplanten, en het ophangen en onderhouden van hier en daar wat nest kasten zijn betrekkelijk eenvoudige en goedkope manieren om het vogels naar hun zin te maken. De stad hoeft er niet overal glad, keurig netjes en wel ver zorgd uit te zien om toch aantrekkelijk te zijn. Want hier en daar wat struinnatuur is leuk voor kinderen én levert een bij drage aan de leefbaarheid van een heel dichtbij en tastbaar stukje- natuurlijk erf goed, onze vogels. Inventarisatierapport Wie interesse heeft in het stadsvogelin- ventarisatierapport kan contact opne men met MICMEC Walcheren via micmec@zeelandnet.nl, zodat het digi taal toegestuurd kan worden. En wie interesse heeft in het zelf leren uit voeren van vogeltellingen in de regio ten behoeve van landelijke vogelinventarisa ties kan volgend jaar maart deelnemen aan een speciaal hiervor bestemde cur sus van Vogelwerkgroep Walcheren en MICMEC. Meer informatie is verkrijgbaar via micmec@zeelandnet.nl of telefoon (0118) 41 70 39. Vanaf maandag 30 november wordt één rijbaan op de hoek Nederstraat/ Rotterdamsekaai afgesloten voor kabelwerkzaamheden. Verkeerslichten op de Nederstraat én de Rotterdamse Kaai zorgen voor de doorstroming over de andere weghelft. De afsluiting duurt afhankelijk van de weersomstandig heden enkele dagen. De uitnodigingsbrief voor de bewoners avond op 23 november a.s. is inmiddels verstuurd Tijdens deze avond zal door het Consortium Mortiere met name in zicht worden gegeven in de planvorming en uitvoering van het huidige en reste rende woongebied. De voortgang van de woningbouwplannen, de toekomstige ontsluitingen en inrichting van het open bare gebied zal door diverse personen van het Consortium worden toegelicht. Om de vragen vanuit bewoners de bun delen zal de avond op hoofdlijnen als volgt worden ingedeeld. 1.Ontwikkelingen woongebied Mortiere Huidige en toekomstige woningbouw, planning verkoop, kavel Bluesroute 128 en kavel mevr. Visser 2.ROC kavel Plannen met het huidige ROC, appar tementencomplex Woongoed 3.0ntsluiting en infrastructuur 4.Inrichting openbare ruimte Afronding inrichting park, bruggen, resterende speelelementen, planten bomen, overdracht fase 1 en 2 woongebied aan gemeente. 5.Communicatie Communicatiemiddelen, vragen, WBG, Wijktafel. Wij hopen u te treffen op 23 november om 19.30 uur in Mini Mundi. r Middelburg is inmiddels echt een "Roosevelt-stad" geworden. Sinds 1982 worden in Middelburg de Four Freedoms Awards uitgereikt aan mensen die eerv tomeloze inzet hebben getoond in de vier principes (Vrijheid van meningsuiting, Vrijheid van religie, Vrijwaring van gebrek, Vrijwaring van vrees), die Franklin D. Roosevelt noemde in een speech in 1941. In 1986 is in Middelburg in de Abdij het Roosevelt Study Center opgericht. Het is ver noemd naar drie beroemde Amerikanen, van wie de voorouders in de 17e eeuw vanuit Zeeland naar de Verenigde Staten verhuisden: President Theodore Roosevelt (1858-1919), President Franklin D. Roosevelt (1882- 1945) en Eleanor Roosevelt (1884- 1962). Verder bestaat de Roosevelt Academy dit jaar vijf jaar. De academie, geves tigd in het stadhuis van Middelburg, is tot stand gekomen als samenwerkings verband tussen de Hogeschool Zee land en de Universi teit Utrecht, en is vernoemd naar de Amerikaanse presi dent Franklin Delano Roosevelt. In sep tember heeft de Roosevelt Academy dit lustrum gevierd. Dit was een mooie aanleiding om de stad te verrijken met een borstbeeld van Franklin D. Roosevelt. Het is een beeld van het hoofd van Roosevelt ge-plaatst op een stenen sokkel waar in de Four Freedoms zijn gegraveerd. Foto: Aart van Belzen

de Faam | 2009 | | pagina 9