Samen je eigen (starters)woning bouwen in de Stromenwijk Rioleringswerkzaamheden bijna afgerond Van Cittersweg gaat laatste fase in dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 18 november 2009 - Pagina 8 Wethouder Frank Streng (Verkeer) wordt op de hoogte gehouden van de asfaltwerkzaamheden Foto: Aart van Belzen Op maandag 23 november wordt de Markt voor alle verkeer en voetgangers afgesloten. Dit in verband met het vernieuwen van de marktkraamverankering. Dit zal een gehele dag in beslag nemen. In de loop der tijd zijn er zo'n vijftig marktkraamhaken kapot gegaan en die dienen vervangen te worden door nieuwe haken. Deze haken zijn nodig om de kramen vast te zetten bij onstuimig weer. De nieu we haken worden gegoten in giet- beton. Deze hebben een droogtijd nodig en daarom mag er geen ver keer over rijden. Tevens is het een veilige werkplek als er geen ver keer op de Markt komt. Het karwei wordt door Drill beton Almelo uit gevoerd. Om de haken te vernieu wen moeten eerst de kapotte haken worden uitgeboord. Voor velen is dat een grote wens, een huis bouwen naar eigen ont werp. Dat kan als particulier door individueel opdrachtgeverschap maar ook door Collectief Particulier Opdrachtgeverschap (CPO). Dit laatste is een speciale manier van bouwen. Op donderdag 26 novem ber is er een informatieavond waar uitleg wordt gegeven over nieuw bouwwoningen naar eigen ontwerp. Bij een CPO-project ontwerpt een pelijk een grote kavel en laten geza- groep mensen hun eigen woning en laat gezamenlijk de woningten) bou wen. Dit is zeër geschikt voor men sen die wel graag een woning op maat willen, maar voor wie particulier opdrachtgeverschap niet binnen de mogelijkheden ligt. De gemeente Middelburg wil in navol ging van de landelijke overheid het particulier opdrachtgeverschap sti muleren om samen met anderen een woonproject te realiseren. Daarnaast kan ook de startersregeling op dit project van toepassing zijn. In de Stromenwijk zijn een aantal kavels voor het CPO beschikbaar. De bouw- kavels zijn gesitueerd in de Dorus Rijkersstraat en in de Piet Heinstraat. Bij dit project stelt de provincie zich garant voor de begeleiding van de kopers en de ondersteuning. Wat Is CPO? Bij CPO koopt een groep mensen een aantal kavels of gemeenschap- menlijk hun woning bouwen. De toe komstige bewoners organiseren zich in een vereniging of stichting en on der professionele begeleiding van de stichting Collectief Particulier Op drachtgeverschap Zeeland (CPOZ) beslist deze groep mensen samen aan welke eisen hun woningen moe ten voldoen. De provincie Zeeland heeft de stichting mede mogelijk ge maakt om Collectief Particulier Op drachtgeverschap te stimuleren. Een belangrijk voordeel van het CPO is dat bewoners zelf hun woonwen sen kunnen realiseren, waardoor iedereen een woning op maat krijgt. Ten tweede blijkt uit de praktijk dat de woningen 10% tot 25% goedko per zijn dan andere nieuwbouwwonin gen. Tenslotte leer je de buren al goed kennen voor je in het nieuw bouwhuis gaat wonen. De locatie De bouwlocaties liggen, in de buurt van Park Toorenvliedt. In de Dorus Rijkerstraat stelt de gemeente bouw- kavels voor rijenwoningen beschik baar voor mensen die samen zeven goedkope starterswoningen willen bouwen. In de Piet Heinstraat Too- renvliedtwegje stelt de gemeente vier ruime kavels beschikbaar voor vrijstaande woningen. Deze laatste kavels kunnen ook door particulie ren, die buitenom het CPO een wo ning willen laten bouwen, worden ge kocht. Graag willen wij u uitnodigen voor een informatieavond waar uitleg wordt gegeven over het CPO en daarnaast over de startersregeling van de gemeente Middelburg. Deze vindt plaats op donderdag 26 novem ber om 19.30 uur in de Brede School 't Getij aan de Oosterscheldestraat. Op deze avond krijgt u door de stich ting Collectief Particulier Opdracht geverschap Zeeland uitleg en infor matie over het CPO en zal de ge meente uitleg geven over de subsi diemogelijkheden. Ook zal de ge meente op deze avond de belang stelling voor het CPO in de Stromen wijk inventariseren. Het aanleggen van een schoonwaterriool en het herstraten van een deel van de Nieuwe Vlissingseweg en een gedeelte van de Trompstraat is bijna voltooid. De ventweg tussen de Nieuwe Vlissingseweg en de Trompstraat is sinds een week weer opengesteld voor het verkeer. Het gedeelte tussen de Trompstraat tot aan De Ruyterstraat is nog opgebroken. De laatste hand wordt nu nog gelegd aan de her bestrating. Deze werkzaamheden duren nog ongeveer twee weken. De werkzaamhedenheden aan de Van Cittersweg is in volle gang. Het aanbrengen van nieuwe asfaltering en wegmakering ligt mede door het goede weer voor op het schema. Deze week is de aannemer aan de laatste fase begonnen. Tussen de bebouwde komgrens en de spoor wegovergang wordt de asfaltdeklaag aangebracht. Om veel overlast te voorkomen is het mogelijk dat deze werkzaamheden 's avonds of 's nachts uitgevoerd gaan worden. Daar waar mogelijk worden langs het asfalt doorgroeiblokken aangebracht. Indien u verder infor matie wenst kunt u contact opnemen met de heer C.J. Mouthaan van het Ingenieursbureau van de gemeente Middelburg, bereikbaar onder tele foonnummer (0118) 67 53 91. Rijkswaterstaat voert van donder dag 19 november tot en met dins dag 15 december werkzaamheden uit ten behoeve van de aanleg van het tracé van de nieuwe N57. Hiervoor worden de Golsteinseweg en de Brigdamseweg deze periode afgesloten voor alle verkeer in bei de richtingen. Rijkswaterstaat voert asbestsane ring uit en richt de Brigdamseweg en het kruispunt Golsteinseweg- Brigdamseweg opnieuw in. Tijdens de afsluiting geldt een omleidings route van ca. 2 km en dient verkeer rekening te houden met extra reistijd. Omleidingsroute voor kaas boerderij Schellach Verkeer vanaf de Noordweg en de Wilgenhoekweg richting Kaasboer derij Schellach via de Van 't Hoff- weg, de Schellachseweg en de Gol steinseweg. Voor meer informatie: www.rijkswaterstaat.nl Van 21 tot en met 28 november vindt de derde editie van de Zeeuwse Klimaatweek plaats. De Zeeuwse klimaatweek wordt geor ganiseerd om inwoners van Zeeland te betrekken bij oplossingen voor de klimaatcrisis. De klimaatweek biedt een uitgebreid programma en inzichten om zelf aan de slag te gaan. In verschillende Zeeuwse gemeenten zijn er informa tieavonden. Op deze avonden krijgt u informatie over hoe u zelf energie kunt besparen in en om uw woning en over subsdiemogelijkheden. Daarnaast zijn er debatten, films en tentoonstellingen. Kijk voor meer informatie op www.duurzaamzeeland.nl/ klimaatweek Foto: Aart van Belzen

de Faam | 2009 | | pagina 8