trouwcollecties 2010 ellen a Onwillige fles bij doop Lezing vriendschap Charley Toorop Vergadering Partij Souburg Ritthem BRUIDSMODESHOWS ouwspecia listen in jouw regio VAN WESTEN b r u i d s h u i s De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL trouwbeurs open vanaf 19.00 uur p z A van de Plancius aan de Visserijkade Schaapskooi biedt nieuwe spullen aan Fancy fair met Sint in Het Koffiehuis Woensdag 18 november 2009 - Pagina 5 Maandag 23 november, 20.00 uur Arsenaaltheater Vlissingen Maandag7 december, 20.00 uur Golfclub De Brugse Vaart Oostburg MANNENMODE Isa van der Hulst probeert tevergeefs de champagnefles tegen het schip stuk te gooien. FOTO IZAAK VERKESTE. DOOR MARCEL VAN DER VOORT VLISSINGEN - Niet de commis saris van de Koningin Karla Pe- ijs maar de kleine Isa van der Hulst en directeursvrouw Janneke van Gessel van de pool reisorganisatie Oceanwide Ex peditions, hebben afgelopen zaterdagmiddag het poolexpe ditieschip Mv. Plancius ge doopt. Dat gebeurde aan de Vis serijkade in Vlissingen. Peijs moest een half uur van tevoren afbellen, omdat ze tijdens een ongeluk een gat in haar hoofd heeft opgelopen. Het lukte Lisa niet om na drie pogingen de fles champagne als teken van de doop tegen het schip kapot te gooien. De hand van een vol wassene slaagde er vervolgens wel in. Na enkele signalen van de scheepstoeter is het schip of ficieel gedoopt. De Mv. Plancius heeft vierenvijftig passagiers hutten in verschillende klassen, variërend van twaalf tot twintig vierkante meter en uitgerust met een badkamer. Daarnaast is er een restaurant, een obser vatieruimte en dekruimte voor de ruim honderd passagiers. De Mv. Plancius is vroeger in ge bruik geweest als de Hr. Ms. Ty- deman, een onderzoeksvaar- tuig van de marine. Het heeft tweeënhalf jaar geduurd om het te veranderen in een ijsversterk te passagiersschip voor expedi- tie-cruisereizen in het Arctische en Antarctische gebieden. Oce anwide directeuren Wijnand van Gessel en Mark van der Hulst hebben zaterdag uitleg geven over het verloop van de werkzaamheden en de plan nen. Wijnand erkende dat het project veel tegenslagen en wei nig meevallers heeft gehad. Vol gens Mark wilde Oceanwide Ex peditions een stoer schip dat binnen de doelgroep past. Dat lijkt geslaagd, want voor de eer ste reis in Antarctica die vrijdag 8 januari van start gaat, hebben zich inmiddels 106 passagiers ingeschreven. Oceanwide Ex peditions heeft overigens de in ternationale World Travel Award 2009 gewonnen in de ca tegorie beste tour operator in het poolgebied. VLISSINGEN - In kerkge bouw de Schaapskooi op Pa pegaaienburg 1 in Vlissingen wordt vrijdag 20 november van 10.00 tot 15.00 uur voor het vierde achtereenvolgen de jaar een kadomarkt ge houden. Tijdens deze kado markt worden nieuwe arti kelen verkocht. Deze artike len hebben dikwijls jaren bij mensen in de kast gestaan. Soms zijn ze gekregen op een verjaardag, bij een bin go, op 5 december of met Kerst, soms ook zijn ze in een opwelling gekocht en daarna opgeborgen om er nooit meer naar om te kijken. Op de kadomarkt worden deze en andere, zelfgemaakte ar tikelen verkocht. De helft van de opbrengst van deze kadomarkt is bestemd voor de wijkkas van de kerk. De andere helft gaat naar basis school De Wissel die er lab- tops voor haai" leerlingen van wil aanschaffen. Meer info bij Lenie van der Heide, tel 0118-461509. WESTKAPELLE - De Bazar- commissie van de voetbal vereniging De Noormannen houdt op zaterdag 21 no vember een fancy fair in Het Koffiehuis aan de Markt 93 in Westkapelle. De op brengst komt ten bate van de Jeugdreiskas van De Noor mannen. Naast het Rad van Avontuur, kan men grabbe len, darten en sjoelen. Ook is er een draaibord met pijl. Het is van 15.00 tot 21.00 uur. Ook is Sinterklaas aan wezig met zijn Pieten. MIDDELBURG - Ans Dinge- manse-Dieleman, kleindochter van Miene van Mill-Verhulst, geeft op woensdag 25 novem ber een lezing over de vriend schap van haar grootmoeder met Charley Toorop. Zij zet het eenvoudige leven van Miene, eigenaresse van hotel De Valk in Westkapelle, tegenover het kunstenaarsbestaan van Char ley. Persoonlijke verhalen, een stukje heemkunde en beeldma teriaal geven een aanvullend beeld van het leven van deze bijzondere kunstenares. Afgelo pen jaar stond de schilderes Charley Toorop (1891-1955), dochter van de schilder Jan Toorop, sterk in de belangstel ling. Het museum Boymans- Van Beuningen in Rotterdam wijdde een grote overzichtsten toonstelling aan haar werk. De schilderijen die ze in Westka pelle heeft gemaakt, kregen hier een prominente plaats. Het Zeeland Nazomer Festival be steedde aandacht aan haar met de voorstelling Zittend Meisje, opgevoerd in een duinpan te Westkapelle. Ook verschenen twee boeken: Vooral geen prin cipes van Marja Bosma en Zelf portret van een liefde, Charley Toorop en Arthur Lehning van Toke van Helmond-Lehning. De lezing begint om 20.00 uur in de aula van de Zeeuwse Bibli otheek in Middelburg. OOST-SOUBURG - Maan dag 23 november verga dert de gemeenteraads fractie van de Partij Sou burg Ritthem in wijkcen trum de Kwikstaart aan de Nagelenburg in Oost-Sou burg. Het eerste deel van de verga dering is openbaar, begint om 19.30 uur en duurt 1 tot 1,5 uur. In dit deel van de verga dering komt aan de orde "Kunst in de openbare ruim te". In aansluiting op vorige thema's "Dorpsvernieuwing" en "Inrichting van het open bare gebied" wordt de discus sie nu gevoerd over de aankle ding van de woonomgeving met kunst en over de plaats van en aandacht voor al aan wezige kunstvoorwerpen. Ook het streven van Vlissin gen om kunststad nummer 1 te worden - de gemeente werd in de laatste verkiezing 3e - komt aan de orde. Er is ook ruimte om andere onder werpen aan de orde te stellen. loskade 45, 4331 hx middelburg tel 0118 - 629101fax 0118 - 627018 www.schelfhorstkeukens.nl laat je informeren £r adviseren... bestel nu al kaarten a €10,- 0117-454 861 vanwesten.com/modeshow

de Faam | 2009 | | pagina 5