2010 dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL I GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN Woensdag 18 november 2009 - Pagina 35 Vervolg van pagina 34. - Kinderdijk 30-30A: aed. veran deren kelder in proeflokaal, toilet ruimten en wijnopslag. - Varkensmarkt 15: oprichten rookruimte. - Verwerijstraat 28: intern verbou wen pand. De en alle relevante vergunningen stukken liggen gedurende zes weken, van 19 november tot en met 30 de cember 2009 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningver lening en Handhaving een mondelin ge toelichting gegeven op de voor noemde stukken. De belanghebbende die tegen het ontwerpbesluit een zienswijze heeft ingediend (alsmede degene die rede lijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben ingediend) kan vanaf 20 november tot en met 31 december 2009 een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Recht bank Middelburg, sector Bestuurs recht, Postbus 5015, 4330 KA Mid delburg. Degene die een beroep schrift neeft ingediend en tevens van mening is dat ae betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voor ziening vragen aan de Voorzienin- genrechter bij de Rechtbank Middel burg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. ONTWERPBESLUITEN WAARTEGEN GEEN ZIENSWIJZEN ZIJN INGEDIEND Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat inza ke de onderstaande ontwerpbesluiten binnen de termijn van ter inzage leg ging geen zienswijzen naar voren zijn gebracht op grond van de Mo numentenwet 1988 voor het verlenen van een vergunning voor: - Brakstraat 39: vernieuwen tuin muur. pre ilac - Kinderdijk 30/30a: aed. veran deren kelder in proeflokaal, toilet ruimte en wijnopslc - Verwerijstraat 28: intern verbou wen en slopen schoorsteen. VERLEENDE ONTHEFFING EN VERGUNNING NA PROCEDURE AFD 3.4 AWB De volgende ontheffing van het be stemmingsplan en bouwvergunning is verleend: - Park de Griffioen 107: bouw garage. De bouwvergunning met ontheffing en alle relevante stukken liggen geduren de zes weken, van 19 november tot en met 30 december 2009 elke werk dag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Des gewenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. De be langhebbende die het niet eens is met het besluit, kan vanaf 20 november tot en met 31 december 2009 een ge motiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank Middelburg, sector Be stuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Het beroepschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te be vatten: naam en adres van de indie ner, de dagtekening, omschrijving van het besluit waartegen beroep wordt ingesteld en de gronden van het be roep. Degene die een beroepschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken -spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg. Voor zowel het behandelen van een be roepschrift als van een verzoek om een voorlopige voorziening is griffie recht verschuldigd. BUITENPLANSE ONTHEFFING EX ARTIKEL 3.23 Wro Burgemeester en wethouders van Mid: delburg maken bekend dat zij voor nemens zijn met toepassing van arti kel 3.23 van de Wet ruimtelijke orde ning onder voorwaarden ontheffing te verlenen van het bestemmingsplan 'Beschermd Stadsgezicht', ten behoeve van de wijziging van de bestemming (functie) van de begane grond Kinderdijk 68 voor het star ten van een lunchzaak. De vestiging van een lunchzaak past weliswaar binnen de voor genoemd pand van kracht zijnde bestemming 'Gemeng de bebouwing met horeca', maar is in strijd met de relatielijn 'GBH 11 waarbinnen genoemd pand is gele gen. Binnen deze relatielijn mogen maximaal 2 percelen bestemd zijn met de functie 'horeca', doch beide functies zijn reeds ingevuld. Aangezien de aanvraag past binnen het Horecabeleidsplan van de ge meente Middelburg en burgemeester en wethouders het plan ook uit ruim telijke overwegingen acceptabel ach ten, zijn zij bereid onder voorwaarden de gevraagde medewerking te verle nen. Het ontwerpontheffingsbesluit met de relevante stukken ligt gedurende zes weken, van 20 november tot en met 31 december 2009, ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Gedurende genoemde termijn kunnen belanghebbenden schriftelijk of mon deling hun zienswijze omtrent het ont werpbesluit kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de jenoemde periode is het noodzake- ijk vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer (0118) 67 52 25. Belanghebbenden lopen het risico niet-ontvankelijk te worden verklaard in hun beroep bij de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ont werpbesluit geen zienswijzen als be doeld in artikel 3:15 van de Alge mene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht. ONTWERPBESTEMMINGSPLAN 'Praktijkschool 't Bolwerk' Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat op grond van het bepaalde in artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening het ontwerp- bestemmingsplan 'Praktijkschool 't Bolwerk' gedurende zes weken, van 20 november tot en met 31 december 2009 voor een ieder ter inzage ligt in het stadskantoor bij de vakbalie Ruimte. Het bestemmingsplan is tevens digitaal in te zien op onze website www.middelburg.nl onder wonen en leven (ver) bouwen en onderhoud be stemmingsplannen actuele plannen. Het bestemmingsplan omvat het huidi ge terrein van de Praktijkschool aan ae Teresastraat 2a en een deel van de aangrenzende tuin van de woning aan Oude Vlissingseweg 44. Het ontwerpplan heeft als doel het mogelijk maken van een uitbreiding van de Praktijkschool met circa 300 m2. Deze extra ruimte is noodzakelijk vanwege het groeiende aantal leerlin gen op de school. Op dit moment kampt de school reeds met een ruimte tekort. Dit wordt momenteel opgelost door het gebruik van een noodge bouw. Het is de bedoeling dit nood gebouw en een bestaande schuur te slopen. Na de sloop wordt het school gebouw uitgebreid. De nieuwe be bouwing is lager dan de bestaande bebouwing. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ont- werpbestemmingsplan kenbaar ma ken bij de raad van de gemeente Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar maken van een mon delinge zienswijze binnen de ge noemde periode is het noodzakelijk tij dig vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer (0118) 67 52 85. VASTSTELLING GEWIJZGD BESTEMMINGSPLAN 'Buitengebied' Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken, op grond van het be paalde in artikel 3.8 van de Wet ruim telijke ordening en artikel 3:42 van de Algemene wet bestuursrecht, bekend dat de gemeenteraad bij besluit van 28 september 2009 net bestem mingsplan .'Buitengebied' gewijzigd heeft vastgesteld. De wijzigingen die ten opzichte van het ontwerpplan zijn doorgevoerd, zijn in het raadsbesluit en in de toe lichting op het bestemmingsplan ver meldt. Het raadsbesluit en het vastgestelde bestemmingsplan liggen gedurende zes weken, van 20 november tot en met 31 december 2009 voor een ieder ter inzage in het stadskantoor bij de vakbalie Ruimte. Het raadsbe sluit en bestemmingsplan zijn tevens digitaal in te zien op onze website www.middelburg.nl onder wonen en leven (ver)bouwen en onderhoud bestemmingsplannen actuele plan nen. Gedurende de genoemde termijn kan een bij een belanghebbende beroepi instellen afdeling de afdeling Bestuursrechtspraak de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Be roep kan alleen worden ingesteld door de belanghebbende die tijdig zijn zienswijze kenbaar heeft ge maakt of die aantoont dat hij redelij kerwijs niet in staat is geweest om zijn zienswijze bij de gemeenteraad ken baar te maken. Tegen de wijzigingen die bij vaststel ling in het bestemmingsplan zijn aan- aracht, kan door alle belangheb benden kend. beroep worden aangete- Het bestemmingsplan treedt in wer king daags na afloop van de hiervoor genoemde beroepstermijn, tenzij bij ae voorzitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorzie ning, zoals bedoeld in artikel 8.4 van de Wet ruimtelijke ordening, is ge daan. Als een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend, treedt het bestemmingsplan pas in werking na dat op het verzoek is beslist. ONTWERPBESTEMMINGSPLAN 'Arnemuiden' Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat op grond van het bepaalde in artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening het ont- werpbestemmingsplan 'Arnemuiden' gedurende zes weken, van 20 no vember tot en met 31 december 2009, voor een ieder ter inzage ligt in het stadskantoor bij de vakbalie Ruimte. Het bestemmingsplan is tevens digi taal in te zien op onze website www.middelburg.nl onder wonen en leven (ver)bouwen en onderhoud bestemmingsplannen actuele plan nen. Het plangebied Arnemuiden omvat de historische kern Arnemuiden, de wijk 't Poldertje en de latere uitbrei dingswijken ten noorden van het spoor. Het ontwerpplan heeft als doel het onderbrengen van de 23 geldende bestemmingsplannen, herzieningen en uitwerkingen in één bestemmings plan met één samenhangende, een sluidende en actuele juridisch plano logische onderbouwing en regeling en heeft hoofdzakelijk een conserve rend karakter. De belangrijkste functie binnen het plangebied is wonen met daaraan verbonden voorzieningen als onderwijs- en andere maatschap pelijke voorzieningen, winkelvoorzie ningen, groenvoorziening en wegen. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ont- werpbestemmingsplan kenbaar ma ken bij de raad van de gemeente Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het Kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzake lijk tijdig vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer (0118) 67 52 85. Kijk voor meer informatie van de gemeente Middelburg op de gemeentelijke informatie pagina's elders in deze Faam, www.middelburg.nl en Maximaal Teletekstpagina 830. door marcel van der voort MIDDELBURG - In de aan loop naar de gemeente raadsverkiezingen in maart van het komende jaar geeft weekkrant De Faam aan dacht aan onderwerpen die spelen in de verschillende gemeenten. De fractievoor zitters van Middelburg kre gen de volgende stelling voorgelegd: 'Koninginne dag 2010 is een te duur feest voor Middelburg.' Op 30 april 2010 viert Koningin Beatrix samen met haar familie Koninginnedag in Middelburg. De Zeeuwse hoofdstad zou een gepeperde rekening voor de be veiliging kunnen verwachten. Provincie Zeeland draagt 400.000 euro bij aan Middel burg en Wemeldinge, waar de vorstin komt. Groen Links, Joke van Nieu- wenhuizen is voor: "Het is on gepast om in deze tijd waar overal bezuinigd wordt het ver jaardagsfeest van de koningin in Middelburg te vieren", merkt Joke op. SP, Jeanette de Vis is voor: "Het is te duur. En er zijn in die pe riode zoveel andere activiteiten, zoals Giro d'Italia, de Four Free dom Awards en de herdenking van het Vergeten Bombarde ment", verklaart ze. PPM Akdag, Hayati Akdag is te gen: "Het is juist goed dat er meer activiteiten zijn. Die vul len elkaar aan", vindt hij. WD, Chris Simons is tegen: "Omdat het een bijna niet te meten positief effect voor de stad geeft", stelt Chris. Koninginnedag te duur? CDA, Jo Kodde is te gen: "Als de Koningin bij ons haar verjaar dag wil vieren, dan moeten wij er iets voor over hebben", ver telt Jo. PvdA, Saskia Szarafinski weet het niet: "Omdat onbekend is hoeveel het gaat kosten", be- Zijn de verschillende fractievoorzitters het eens of oneens met de stelling 'Koninginnedag is te kent ze. duur voor Middelburg'? foto pr MT/PPM Kraan, Wim Steketee is tegen: "Het is goed voor de uitstraling van Middelburg", zegt hij. CU, Krijn Hamelink is tegen: "Dit is een uitgelezen kans voor Middelburg om de landelijke publiciteit te halen", meldt Krijn. SGP, Chris Dekker is tegen: "Dit feest hoort bij Nederland. Ons land is verbonden met het koningshuis. Het feest moet natio naal gevierd worden en mag geld kos ten", aldus Chris.

de Faam | 2009 | | pagina 51