Lezing over Havendijk Lintje voor de heer Janse ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Ware verrassingen in de schaduw Controle brommers Koopmansvoetpad Woensdag Donderdag 25 november* november Dinsdag 24 november U bent van harte welkom bij een van de informatieavonden! TT^ïi""T£TiH De Faam Woensdag 18 november 2009 - Pagina 18 MIDDELBURG - Afgelopen week heeft burgemeester Koos Schouwenaar een Ko ninklijke onderscheiding uitgereikt aan P. Janse. Hij is benoemd tot Lid in de Or de van Oranje Nassau we gens de volgende verdien sten: hij was gedurende acht jaar secretaris van Ce- beco West- en Zuid-Beve land, gedurende drie jaar bestuurslid van de Zuidelij ke land- en Tuinbouw Orga nisatie, twaalf jaar voorzit ter SGP-kiesvereniging in Arnemuiden en acht jaar ouderling van de Gerefor meerde Gemeente Middel burg Centrum. MIDDELBURG - De Stichting Tuin van Zeeland geeft op dins dag 24 november een lezing voor haar donateurs. Ieder jaar zoekt de stichting een thema datop het gebied van bomen of cultuurhistorie op Walcheren in de actualiteit heeft gestaan. Re den om deze herfst beroep te doen op de kennis van Pince van der Aa die de geschiedenis van de Westelijk Oude Haven- dijk gaat toelichten. Deze dijk vormde destijds de belangrijke entree van de haven van Mid delburg en was gedurende de VOC periode de slagader van al le economische activiteit. Het begint om 20.00 uur in de Con cert en Gehoorzaal in de Verwe- rijstraat in Middelburg. Kindere DOOR KARIN 0CKÉ MIDDELBURG - Zwerfvuil is een actueel onderwerp en helaas is hier maar al te veel van te vinden op straat. Stichting Welzijn Middel burg kwam op het idee om een Blink Groep in het leven te roepen, die het zwerfvuil aanpakt. Het initiatief hier voor was er al eerder van ondermeer de gemeente. Marsha de Nooijer is vorige week voor de eerste keer met een groepje kinderen en een paar vrijwilligers de wijk rond om de Nassaulaan ingegaan om zwerfvuil op te sporen en op te ruimen. "Het doel van dit pro ject is, dat de kinderen zich be wust worden van het milieu, dat het belangrijk is om de straten schoon te houden," vertelt Marsha. De eerste groep van vijf leerlingen, drie meisjes en twee jongens, komt van de Uilen burcht. Zij gaan in totaal vijf we ken lang op de woensdagmid dag een uur de wijk in om het zwerfvuil op te ruimen. Ze zijn duidelijk te herkennen aan hun oranje hesje, waai' ze zelf op de achterkant nog wat op mochten schrijven. "De zesde woensdag is de afsluiting van het project voor deze Blink Groep," ver volgt Marsha, "dan gaan we bij voorbeeld een kijkje nemen bij een restaurant, hoe ze daar afval scheiden of misschien naar de milieustraat." Het project gaat ook volgend jaar door, met leer lingen van andere basisscholen. SEROOSKERKE - Groei Bloei afdeling Walcheren houdt op woensdag 25 no vember een lezing. Het the ma van deze lezing is Verras singen in de schaduw. Het doel van de avond is om de geïnteresseerden te laten zien dat er, met enige inves tering en moeite, van elke schaduwplek iets moois te maken valt en dat er onder de vele schaduwplanten echte juweeltjes zitten die het ook in de tuin goed doen. De avond begint om 20.00 uur in De Zandput in Ser- ooskerke. Entree gratis voor leden en 5,00 euro voor in troducés. VOSSINGEN -Het handha- vingsteam van de gemeente Vlissingen heeft vorige week een controle uitgevoerd naar aanleiding van brommero- verlast op het Koopmans voetpad te Oost-Souburg. Via het internetmeldpunt van de gemeente Vlissingen komen regelmatig klachten binnen over brommers op het fietspad aan het Koop mansvoetpad. Brommen is hier verboden. Daarom heeft het handha- vingsteam een gerichte con trole uitgevoerd waarbij vijf bestuurders zijn bekeurd. Zij hebben een boete van 60 eu ro gekregen. In de komende periode zal deze gerichte controle meerdere malen worden herhaald. Bromfietsers die tussen Oost-Souburg en Middel burg rijden, moeten via de Lekstraat rijden. De Stenge, Gemeentehuis, Heinkensza nd Domburg aanvang i8:3o u. aanvang 19:00 u Scheldetheater, Terneuzen aanvang i9;30 u www.DELTA.nl/eigenenergie U vindt duurzaam omgaan met energie en energie besparen belangrijk? DELTA ook. Daarom organiseren wij, in samenwerking met een groot aantal Zeeuwse gemeenten, informatieavonden over dit thema. Wij adviseren u hoe u het best energie kunt besparen en welke mogelijkheden er zijn op het gebied van duurzame energie. Tijdens de informatieavonden worden o.a. volgende onderwerpen behandeld: Inzicht in uw huishoudelijk energieverbruik Energiezuinigheid van uw huis (Meer Met Minder) Eenvoudige energiebesparende maatregelen in en om het huis Zonne-energie Subsidieregeling Tijdens de avond is er voldoende gelegenheid om vragen te stellen over de verschillende thema's. Bert van Leerdam, onder andere8 bekend van Omroep Zeeland, neemt de presentatie van de avond voor zijn rekening. the multi-utility company De gemeente Borsele organiseert een informatiemarkt, DELTA maakt hier onderdeel van uit. Op de markt vindt u alles op het gebied van duurzame producten.

de Faam | 2009 | | pagina 18