Inzameling gebruikte frituurolie en frituurvet op de milieustraat Info-avond energiebesparing in bestaande woningen Collectieve Zorgverzekering Minima (CZM) Schroebrug twee nachten dicht dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 11 november 2009 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middeiburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Foto: Aart van Belzen Jaarlijks wordt er door de Nederlandse consument ongeveer 23.000 ton frituurolie en frituurvet gebruikt. Gebruikt frituurolie en frituur vet kunnen bewerkt worden tot grondstoffen voor biobrandstoffen en cosmetica-artikelen. Nog maar 5% van het in Nederland gebruikte frituurolie en frituurvet wordt nuttig gebruikt. De rest verdwijnt in de grijze container of in het riool. Dit laatste mag natuurlijk niet omdat het verstopping van het riool kan veroorzaken. Sinds 1 oktober kunt u gebruikt fri tuurolie en frituurvet afgeven op de Milieustraat aan de Waldammeweg. Hoe moet u het frituurolie of frituur vet aanbieden: - laat het frituurvet of de frituurolie eerst afkoelen - giet frituurolie terug in de originele verpakking - giet frituurvet in een plastic flacon of plastic fles - sluit de verpakking goed af - gooi het frituurvet of de frituurolie met verpakking en al in de inza melcontainer op de milieustraat. Het op de milieustraat ingezamelde frituurolie en frituurvet wordt niet teruggebracht in de voedselketen zoals bijvoorbeeld via diervoeder. Kijk voor meer informatie op: www.zrd.nl of www.hergebruikfrituurvet.nl Foto: Aart van Belzen We kennen inmiddels allemaal de milieuproblematiek: opwarming van de aarde, stijging van de zee spiegel, extremer weerbeeld en het opraken van de fossiele brand stoffen. Steeds meer mensen raken ervan doordrongen dat er nu iets moet gebeuren. Misschien denkt u dat investeren in energiebesparende maatregelen erg kostbaar is. Dit hoeft niet. Meestal wordt uw energierekening lager, waardoor u de investering dekt. Toch twijfelen veel mensen over het investe ren in energiebesparing. Dit komt met name doordat mensen het idee hebben dat hier veel bij komt kijken. Dinsdagavond 17 november is er een informatieavond over energiebespa ring. Samen met Delta organiseert gemeente Middelburg deze avond. Er zijn verschillende presentaties over hoe u zelf energie kan besparen. Dit gaat van kleine tips om in uw woning energie te besparen tot de nieuwste ontwikke lingen op installatiegebied. Verder krijgt u informatie over de diverse subsidie regelingen die er zijn. Het belooft een leuke en leerzame avond te worden. Er wordt ook nog een energiequiz gehouden, waarmee een leuke prijs is te winnen. Deze avond wordt gepresenteerd door Bert van Leerdam. Wij hopen dat ook u dinsdagavond 17 november van de partij bent! De informatieavond is in het stadskan toor (ingang achterzijde bij tankstation) en begint om 19.30 uur en duurt tot 21.30 uur. De zaal is open vanaf 19.00 uur. De Sociale Dienst Walcheren biedt alle inwoners van Walcheren (studen ten uitgezonderd) met een inkomen tot 110% van de toepasselijke bij standsnorm en een beperkt vermogen de mogelijkheid om per 1 januari 2010 deel te nemen aan een Collectieve Zorgverzekering Minima (CZM). De CZM wordt aangeboden door CZ Actief in Gezondheid en de SDW levert een financiële bijdrage. Hierdoor is het mogelijk een uitgebreid aanvullend ver zekeringspakket aan te bieden met in veel gevallen 100% vergoedingen. De hoogte van de premie Door de financiële bijdrage van de SDW bedraagt de premie voor de aan vullende verzekering bij deelname aan de CZM in 2010 10,84 per maand per volwassene vanaf 22 jaar. Voor 18- tot 21-jarigen bedraagt de aanvullende premie slechts 5,26 per maand. Kinderen tot 18 jaar zijn gratis meever zekerd. Daarnaast moet iedereen uiteraard de verplichte premie per volwassene per maand voor de basisverzekering beta len. Als u zich verzekert bij CZ en gebruik maakt van de CZM krijgt u kor ting op de premie voor de basisverze kering. In 2010 bedraagt daardoor de premie voor deze verzekering 87,19 per maand. Wilt u weten of u in aanmerking komt? Heeft u vragen over inkomensgrenzen, vermogen of andere voorwaarden dan kunt u tussen 8.30 en 16.30 uur bellen met de SDW (0118) 43 27 00. Ook kunt u via dit nummer het daartoe bestemd aanvraagformulier CZ-infor- matiepakket aanvragen. De uiterste inleverdatum van het aan vraagformulier is 14 december 2009 om per 1 januari 2010 mee te kunnen dóen! Let op: ook als u nu verzekerd bent bij een ander ziekenfonds dan CZ, dan dient overgang naar CZ vóór 1 januari 2010 geregeld te zijn. De volgende gelegenheid is pas weer per 1 januari 2011! Zaterdag 14 november brengt de pakjesboot nr. 7 sinterklaas weer naar Middelburg. Samen met zestig zwarte pieten zet hij bij de Punt om 13.30 uur voet aan wal en wordt hij welkom geheten door burgemeester Koos Schouwenaar. Evenals voorgaande jaren zal het weer een gezellige drukte worden bij de Beatrixbrug. Vele kinderen zullen daar staan wachten op de komst van Sinterklaas. Vanaf 13.00 uur is er een leuk program ma, zodat de kinderen zich niet hoeven te vervelen. Zo zullen de trouwe vrienden Mik en Benno het publiek opwarmen met een greep uit hun avonturen en leuke liedjes zingen samen met Juniorenkorps Johan Friso en ONDA uit Nieuw- en Sint Joosland. Na aankomst gaat de sint verge zeld van zijn zwarte pieten via de Dwarskaai naar het Damplein. In de Graanbeurs treedt vanaf 12.30 uur toneelgroep Duinaart op. Zij zingen uit hun sinterklaasvoorstelling ver schillende liedjes. Vervolgens gaat de route via het Damplein, Korte Delft, Lange Delft, Segeerstraat, Houtkaai, Turfkaai, St. Jansstraat, Lange Delft, Burg, Koorkerkhof, Koorkerkstraat, Lan ge Delft, langs de Markt, Graven straat, Zusterstraat, Plein 1940, Korte Geere, Beenhouwerssingel, Langeviele en als eindpunt het podium op de Markt. Op de Markt wordt sinterklaaas ont vangen door burgemeester Koos Schouwenaar. In afwachting op de komst van sin terklaas speelt vanaf 13.30 uur op de Markt de muziekgroep 'Oor ons Noe' uit Goes. Deze week wordt er nog gewerkt aan de bermen en markering van het nieuw aangelegde fietspad. Maar vrijdag 13 november wordt het fietspad tussen de Mortiereboulevard en de Schroebrug open gesteld voor fietsers en voetgan gers. In de week van 23 november bestaat de kans dat het fietspad even wordt afgesloten. In deze week wordt er begonnen met het aanplanten van bomen en heesters. Van maandag 16 november 21.00 uur tot dinsdag 17 november 05.00 uur en van dinsdag 17 november 21.00 uur tot woensdag 18 november 05.00 uur wordt de Schroebrug wegens onderhoudswerkzaamheden afgesloten. Het verkeer wordt omgeleid via de Stationsbrug en de voetgangersbrug.

de Faam | 2009 | | pagina 9