www.middelburg.nl Markt een dag afgesloten Het woord aan raadslid Jeanette de Vis Goed rioolgebruik Schaatsen op de Markt De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Om iedereen bewust te maken van wat er wel en niet door het riool door gespoeld kan worden, is deze week de campagne Goed rioolgebruik ge start. Spotjes van Postbus 51 op radio en televisie maken duidelijk wat wel en niet in het riool kan en wat je wel met je afval kunt doen. Ook de gemeente Middelburg wil daar aandacht aan besteden via deze Faampagina's. Deze week vindt u al een artikel over inzameling frituurolie en frituurvet. Kijk ook voor meer informatie op www.nederlandleeftmetwater.nl Foto: Aart van Belzen Woensdag 11 november 2009 - Pagina 8 Op maandag 23 november wordt de Markt voor alle verkeer en voet gangers afgesloten. Dit in verband met het vernieuwen van de markt kraamverankering. Dit zal een gehele dag in beslag nemen. In de loop der tijd zijn er zo'n vijftig marktkraamhaken kapot gegaan en die dienen vervangen te worden door nieuwe haken. Deze haken zijn nodig om de kramen vast te zetten bij onstuimig weer. De nieuwe haken worden gegoten in gietbeton. Deze hebben een droog tijd nodig en daarom mag er geen verkeer over rijden. Tevens is het een veilige werkplek als er geen verkeer op de Markt komt. Het karwei wordt door Drill beton Almelo uitgevoerd. Om de haken te vernieuwen moeten eerst de kapotte haken worden uit geboord. In de nacht van zaterdag 21 op zon dag 22 november vindt in opdracht van de gemeente Middelburg en Pro rail een proef af sluiting van de waterke ring plaats. Hierdoor zijn in Middelburg tussen 23.00 uur een 05.00 uur de spoorwegovergangen bij de Schroe- weg en de Nieuwlandseweg om beur ten afgesloten voor het verkeer. Iedere afsluiting afzonderlijk neemt ongeveer 2,5 uur in beslag. Tijdens de spoor wegafsluitingen wordt voor het gemo toriseerde verkeer een omleidingsrou te ingesteld met behulp van tijdelijke verkeersborden. Het fietsverkeer wordt ter plaatse omgeleid. Op dinsdag 17 november heeft Stromenwijk/t Zand zijn wijktafel. Het is dit jaar tevens de laatste wijktafel in de rij. Op de agenda staan twee presenta ties: een over de plannen voor aanbouw aan Nehalennia aan de Breeweg en een presentatie van Arduin. De wijktafel begint om 19.30 uur in de Vergulde Baars aan de Baarsjesstraat 42. De zaal is open om 19.00 uur. Agenda's en verslagen van eerder gehouden vergaderingen kunt u nalezen op www.middelburg.nl via de knop 'Wijken en dorpen'. Een wijktafel biedt u een kans om mee te praten over de ontwikkelingen binnen de wijk. De wijktafel is voor iedereen vrij toegankelijk. De ijsbaan op de Middelburgse Markt gaat op 5 december weer open. Vanaf 14.00 uur kan iedereen komen schaatsen. Tot en met zondag 3 januari is de mooiste schaatsbaan van Zeeland iedere dag open van 9.00 tot 22.00 uur. Voor 3,50 euro per uur mag je de baan op. De huurprijs voor een paar schaatsen is 2,50 euro per uur. Het is ook mogelijk om een 5 of 10 rit- tenkaart te kopen. Hoe laat ik een nieuwe politieke partij registreren voor de gemeen teraadsverkiezingen van woensdag 3 maart 2010? Een politieke partij die wil deelnemen aan de verkiezingen voor de gemeen teraad kan voor die partij een aandui ding laten registreren bij het centraal stembureau van de gemeente. Het verzoek voor registratie moet uiterlijk 7 december zijn ingediend. Voor meer informatie over de voor waarden waaraan de te registreren aanduiding moet voldoen, de overige te overleggen stukken of over deel name aan de verkiezingen, kunt u contact op te nemen met de afdeling Publiekszaken, Jan Peter Pouwer, telefoon (0118) 67 55 00. 65 blijft 65! De groep 65 plussers groeit, maar betaalt ook belasting over hun pen sioen. Deze inkomsten zullen flink stijgen en zijn voldoende om het stijgend aantal AOW-uitkeringen te betalen. Dit is door onder andere het Centraal Planbureau onder zocht en erkend! Zelfs als crisis maatregel is de verhoging van de AOW-leeftijd niet slim; het duurt veel te lang voordat deze maatre gel geld oplevert. Wat wel direct veel geld oplevert is het afschaffen van de hypotheekrenteaftrek voor huizen boven de 3 ton of een streep halen door de aanschaf van de JSF- straaljagers. De feiten: - Er zijn nu al bijna 1 miljoen men sen die geen baan kunnen vinden, dus meer (oudere) mensen op de arbeidsmarkt lijkt niet echt zinvol - Vooral werkelozen tussen de 50 en 65 jaar kunnen moeilijk een baan vinden - Van de 64 jarigen werkt nog maar 13% - Als we eerst de (bijna 1 miljoen) werklozen aan werk helpen, zorgt dat voor genoeg arbeidskrachten in de toekomst - Het is totaal onduidelijk welke be roepen 'zwaar' zijn en voorlopig foto: Jan Koole de dans ontspringen. In België is hiervoor een onderzoekscommis sie opgericht die al twee jaar aan het steggelen is. Er wordt nu ge zegd dat werkgevers op zoek moeten naar passend werk voor werknemers met zware beroepen, maar als je bijvoorbeeld 40 bus chauffeurs hebt en 5 administra teurs wordt dat binnen het bedrijf wel erg lastig Door de vergrijzing (meer ouderen, minder jongeren) zullen de AOW- uitgaven stijgen, maar voor jonge ren hoeft minder geld te worden uitgetrokken; de totale uitgaven zullen derhalve nauwelijks stijgen. Onze visie: - Dat door de vooruitgang meer mensen kunnen genieten van hun oude dag is geen reden om de AOW-leeftijd te verhogen. We leven niet om te werken, maar werken om te leven - Deze maatregel is helemaal on eerlijk voor de mensen met een laag inkomen. Zij leven gemiddeld korter en hebben eerder een slechte gezondheid. Het aantal mensen dat gezond de AOW-leef tijd haalt zal door de verhoging af nemen. Hierdoor wordt pensioen dus steeds meer iets voor men sen met een hoog inkomen - Als je door ziekte of mantelzorg niet 40 jaar 'betaald' hebt kunnen werken, mag dat niet betekenen dat je dan maar door moet gaan tot je 67ste -Als men langer door wil werken, prima, maar maak er geen ver plichting van. Wilt u meepraten? Kom woensdag 11 november naar ons politiek café, om 19.30 uur in Espressobar Ko d'oooooooor, Lange Noord straat 43.' Jeannette de Vis - Berrelkamp Raadslid SP jeannette@hcdevis.demon.nl

de Faam | 2009 | | pagina 8