Passie van Tango Groen Rijk Tangoworkshops van dancecenter Dazzle ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Vogelarrangement van 9r@5 voor Groen Clusterverlichting GroenRijk Middelburg Vlinderorchidee f van 9S5 voor De Faam Woensdag 11 november 2009 - Pagina 7 Dorsvloer vol confetti VEERE - Franca Treur (1979) groeide op als boe rendochter in een streng re formatorisch gezin op Wal cheren. In die omgeving speelt haar debuutroman Dorsvloer vol confetti zich af. Het verhaal gaat over de strijd van ieder mens om een eigen leven. De 12-jarige Katelijne is de hoofdpersoon. Zij groeit op, in de jaren tachtig en negentig, in een strenggelovig boerengezin op Walcheren. Het leven op de boerderij is voor haar als meisje veel minder vanzelfsprekend dan voor haar zes broers. Voortdurend is ze in gevecht om haar plaats in het gezin te veroveren. Terwijl haar verlangen om mee te doen on verminderd groot blijft, gaan haar gedachten hun eigen gang. Daarbij laat ze zich meeslepen door verhalen. Familieverhalen, dorpsroddels, Bijbelverhalen en bekeringsge schiedenissen. Ook sprookjes, al mag ze die eigenlijk niet le zen, omdat het leugens zijn die haar maar afhouden van de waarheid. Treur vertelt het verhaal op een bijzondere manier, waarin woorden als 'de' moeder, 'de' vader, 'de' oma met de nadruk op het lidwoord vaak terugko men. Dat is vrij storend. Ook staat het boek vrijwel vol met passages over de bijbel, God en de kerk en daar moet je als lezer prijs op stellen. Als zij voor ogen had een liefdevol portret van Het debuut van Franca Treur. een Zeeuwse orthodoxe boe rengemeenschap neer te zetten, is het boek geslaagd. Treur stu deerde Nederlands en litera tuurwetenschap aan de Univer- FOTO: P.R. siteit Leiden en schrijft voor het NRC Handelsblad. In 2006 won ze een essaywedstrijd van Con trasten nrc.next. Het boek heeft 220 pagina's en kost 17,95 euro. workshops door worden op za terdagavond regelmatig gratis oefenavonden gehouden voor alle deelnemers om het geleer de toe te passen. "Inmiddels hebben we de eerste tango workshop gehad," vervolgt Jo ke, "en het voelde als een op zwepende tangosalon, onder de inspirerende invloed van Yvon ne en Eduardo." De tango vond zijn oorsprong in het dictato riale bestuur van Argentinië. De mensen hadden ont spanning nodig en vonden dit ondermeer in deze ge passioneerde dans, ge baseerd op improvisa tie. Informatie via Dan ce Center Dazzle, tele foon 0118-624154. MIDDELBURG - Eduardo Aguirre gaf vijftien jaar les in salon Almagro en Region Lionesa, Nino Bien in Bu enos Aires. Hij gaf twintig jaar les aan het vaste com pagnie klassieke balletdan sers van het beroemde Teat- ro Colon. In 1999 vertrok hij naar Europa, waar hij ook met workshops begon. Yvonne Meissner studeerde contact improvisatie en mo derne dans bij Perron 2 en de basis van Alexandertech- niek bij het Trainingsfonds Moderne Theaterdans, bei de in Amsterdam. Sinds tien jaar werken en dansen Yvonne en Eduardo samen. "Het begon allemaal met een stuk van de, theatergroep van Arduin," vertelt Jo ke Provoost van Dazzle enthousiast. "Zij leerden de choreografie hier in de dansschool. De regisseur wilde er een droomscène over de tan go in verwerken. Dat was heel leuk en daar zat meer in. Joke verdiepte zich in de tangosalon in Amsterdam in deze dans vol ritme en pas sie. Een paar dat de tango danst, is een éénheid. Man en vrouw communiceren zonder woorden. In de workshops worden het aan voelen van mooie variaties en alle mogelijkheden voor zowel de man als de vrouw vanaf de basis behandeld. Ook de Company Group van Dazzle volgt deze work- Yvonne Meissner en Eduardo Aguirre dansen de Argentijnse tango. FOTO: P.R. shops, evenals een aantal paren dat al bekend is met de tango. Eduardo en Yvonne brengen met de tango de Argentijnse cultuur op de dansvloer. Kortom, de workshops zijn sti mulerend en opbouwend. Maar ook het plezier en het sociale contact zijn heel belang rijk. Tussen de DOOR KARIN 01 MIDDELBURG - Dance Center Dazzle in Middel burg staat vanaf deze maand in het teken van de Argentijnse tango. Tot eind 2010 geeft het danspaar Eduardo Aguirre uit Buenos Aires en Yvonne Meissner uit Amsterdam tien tan goworkshops met een onderlinge samen hang, maar die ook los te volgen zijn. [töttl faAï er leeft Compleet met planten en vogèlvoer. Diverse soorten. Per stuk -• PW»*5 €*0S5 y Voor buiten en binnen. Lengte 1,2 m, met 192 heldere lampjes. Incl. adapter. Een gemakkelijke manier om je kerstboom te versieren. Mortiereboulevard 2 Middelburg 0118-470400 www.groenrijk.nl Ook voor tuinaanleg en onderhoud Phalaenopsis 2-tak. Diverse kleuren. Potmaat 12 cm: Hoogte 50-65 cm. Per stuk v..

de Faam | 2009 | | pagina 7