Gezocht: Maatjes m/v ledereen verdient een Maatje! DE LEUKSTE BIJBAAN MET LEUK WERK IN DE BUURT jotfa Ml* ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Sint Laurens, Oostkapelle, Koudekerke, Vlissingen en Rosenburg Hogeschool Zeeland TBlv/JJM!v/;iiil De Faam Woensdag 11 november 2009 - Pagina 54 bij het structureren en maken van huiswerk. Lang niet alle kinderen groeien op in een omgeving waar de ouders dit kunnen doen. De vrijwilli ger helpt voorkomen dat een kind te vroeg stopt met school of een te laag onderwijsdiploma haalt. Hierdoor hebben kinderen later meer kansen. ledereen blij Maatjes zijn geen hulpverleners. Vaak brengen ze vriendschap en expertise mee. Zo kan de ander zelf weer verder. Het contact werkt twee kanten op en levert ook de vrijwilliger veel nieuwe ervaringen. Zo zegt Marjan (41): "Mijn maatje noemt mij zijn 'allerbeste vriend'. Prachtig dat ik zoveel voor hem kan betekenen." Tom (56) voelt zich door de dialoog met zijn maatje erg ver rijkt: "Moustafa kwam hier ooit als vluchteling.' Met hem ben ik steeds in dialoog over onze multiculturele samenleving. Door ons contact ben ik dingen met heel andere ogen gaan bekijken." Training en begeleiding Er zijn in Nederland honderden orga nisaties die vrijwilligers koppelen aan iemand die dat nodig heeft. Zij zorgen voor een degelijke training van de vrijwilligers en natuurlijk voor een goede match. Maatje wordt je voor minimaal een aantal maan den dus het is van belang dat de deelnemer en vrijwilliger gedeelde interesses hebben. Ook nadat de koppeling gemaakt is, geven veel organisaties regelmatig trainingen. Het is leerzaam en leuk om met andere vrijwilligers ervaringen uit te wisselen. Vrijwilligers nodig Het Oranje Fonds is het grootste fonds op sociaal gebied in Nederland. Prinses Maxima en Prins Willem- Alexander zijn beschermpaar. Het Fonds helpt maatjesorganisaties door de financiering van speciale initiatieven en trainingen. Organi saties worstelen allemaal met het vinden van voldoende vrijwilligers. Daarom startte het Oranje Fonds de landelijke campagne Gezocht: Maatjes, mentoren en coaches m/v. In het hele land zijn maatjes nodig. Duizenden mensen kunnen tijdelijk een steuntje in de rug gebruiken. Omdat iemand in een nieuw(e) stad of land komt wonen, moeite heeft met huiswerk maken, eenzaam is of zich wat minder sterk voelt. Voor al deze mensen zoekt het Oranje Fonds vrijwilligers. De website ww.ikwordmaatje.nl verwijst geïnteresseerden naar de ruim 450 organisaties in Nederland die hard op zoek zijn naar nieuwe maatjes, mentoren en coaches. Maatje zijn kan overal en levert iedereen wat op! ze doen, hangt af van wat er nodig is. Sommige maatjes trekken er eens in de twee weken fietsend op uit of gaan naar een museum. Het gaat dan om de gezelligheid, om te zorgen dat iemand niet geïsoleerd raakt. Andere vrijwilligers helpen tieners wekelijks Soorten en maten Maatje is de verzamelnaam voor vrijwilligers die iemand tijdelijk een steuntje in de rug geven. Samen vormen ze een vast koppel. De bedoeling is dat koppels een aantal maanden met elkaar optrekken. Wat Zoek waar u nodig bent! Op de speciale website is te zien welke organisaties in uw buurt actief zijn en wat ze doen. Ook de adresgegevens van de orga nisaties staan erbij. Dit geeft de mogelijkheid om zelf contact te zoeken met een organisatie. Het Oranje Fonds koppelt niet zelf, maar laat het over aan de des kundigheid van organisaties in het land. Ga voor meer informatie naar www.ikwordmaatje.nl. DHL Global Mail zoekt bezorgers in: Bezorgen bij u in de buurt Flexibele werktijden 1 Zelfstandig werken Aantrekkelijke bijverdienste SELEKTMAIL

de Faam | 2009 | | pagina 54